Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wyjazd na koncert Szymona Wydry & „Carpe Diem”

Dnia 30 kwietnia 2018 roku 11-osobowa grupa uczniów z kl. VII, II, III gimnazjum wraz z panią Agatą Kazalską uczestniczyła w nietypowej wycieczce do Łańcuta. Celem wyjazdu była nagroda dla młodzieży za udział w gminnym turnieju profilaktycznym na koncert zespołu Szymona Wydry & „Carpe Diem”. Koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie.

Bezpośrednio przed koncertem młodzież szkolna mogła obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą ochronie przyrody i środowiska. Po zakończeniu prezentacji publiczność powitała na scenie wokalistę Szymona Wydrę i zespół -„Carpe Diem”. Radość młodzieży nie miała granic. Gwiazda wieczoru od początku koncertu poderwała uczniów do zabawy pod sceną. Owacje były na stojąco, atmosfera gorąca. Pomimo, że „Carpe Diem” stanął na wysokości zadania i ofiarował publiczności dużo dobrej muzyki, czas nieubłaganie zbliżał się ku końcowi i trzeba było pożegnać się z zespołem.

W drodze powrotnej nie zabrakło wizyty w rzeszowskim McDonald’s, po czym rozbawieni uczniowie w doskonałych humorach wrócili do domów około północy.

Fundatorem wyjazdu i koncertu była Gmina Jedlicze.

 

II miejsce w Gminnym Turnieju Profilaktycznym

W piątek 27 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Jedliczu, po raz pierwszy odbył się Gminny Turniej Profilaktyczny pod hasłem „Lajkuj zdrowie”, Wszystkich zebranych w krótkim przemówieniu powitała Pani Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze, która dokonała uroczystego otwarcia imprezy.

Turniej skierowany był do uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny z Jaszczwi, Jedlicza i Potoka reprezentujące szkoły podstawowe z terenu Gminy Jedlicze. Nasi trzecioklasiści w składzie: Paula Jasińska, Julia Rak i Julian Molisak, zajęli II miejsce.

Uczniowie w czasie turnieju zmierzyli się: z multimedialnym teleturniejem wiedzy, doświadczeniem chemicznym, analizą patologicznych zachowań w cyberprzestrzeni, umiejętnością z zakresu zagadnień związanych z profilaktyką i zdrowym stylem życia.  Ponadto uczestnicy mieli okazję sprawdzić umiejętność zachowania się w sposób asertywny w sytuacjach kryzysowych. Nie zabrakło rywalizacji balonikowej, która pozwoliła sprawdzić wydolność swoich płuc. Na zakończenie turnieju odbyły się konkurencje sprawnościowe, a także kulinarne. Dodatkową atrakcją był tor przeszkód z zastosowaniem alkogogli, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia oddziaływania substancji psychoaktywnych na swój organizm.  Wyzwania, przed którymi stanęli uczestnicy, były dla nich nie tylko źródłem wiedzy o profilaktyce, ale również dobrą zabawą i cenną lekcją doskonalenia sprawności pracy w zespole.

 

Więcej…

Wycieczka edukacyjna do Krakowa, Oświęcimia, Szczyrku i Wisły

W dniach 23 i 24 kwietnia uczniowie klas - VI, VII, II oraz III gimnazjum ze SP w Potoku oraz młodzież z zaprzyjaźnionej SP w Jaszczwi wraz z opiekunami udali się na wycieczkę edukacyjną, aby zapoznać się z architekturą i historią województwa małopolskiego i śląskiego.

Wizytę w Małopolsce rozpoczęto od zwiedzenia Zamku Królewskiego na Wawelu. Uczniowie obejrzeli zbiory muzealne zgromadzone w Skarbcu Koronnym i Zbrojowni. Szczególne zainteresowanie wzbudził Szczerbiec – miecz koronacyjny królów Polski, który należy do najcenniejszych zabytków związanych z polską historią. Ponadto uczestnicy wycieczki wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej oraz spacerowali po płycie Rynku Głównego Starego Miasta w Krakowie.

Więcej…

Akademia z okazji Dnia Ziemi

24.04.2018r zuchy i uczniowie z klasy I i III przygotowali dla swoich starszych kolegów z klasy IV, V i VI  akademię z okazji Dnia Ziemi. Jest to  najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Uczniowie z klasy pierwszej przygotowali dwie inscenizacje słowno-muzyczne poświęcone dbaniu o czystość środowiska, które nas otacza. Klasa trzecia przedstawiła zebranym wiersz „Ptasie radio”. Występ wszystkim bardzo się podobał, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Po egzaminie

Maraton egzaminu gimnazjalnego dobiegł końca. Teraz pozostało oczekiwanie na wyniki, które zostaną ogłoszone 15 czerwca br.  Na pamiątkę kilka fotek z tego wydarzenia.

 

 

 

Harmonogram egzaminu gimnazjalnego

18 kwietnia 2018 – środa - część humanistyczna:

godz. 9.00 - historia i wiedza o społeczeństwie - czas 60 minut

godz. 11.00 - j. polski - czas 90 minut

 

19 kwietnia 2018 - czwartek - część matematyczno-przyrodnicza:

godz. 9.00 - przedmioty przyrodnicze - czas 60 minut

godz. 11.00 -matematyka - czas 90 minut

 

20 kwietnia 2018 – piątek– język obcy nowożytny:

godz. 9.00 - poziom podstawowy - czas 60 minut

godz. 11.00 -poziom rozszerzony - czas 60 minut

 

Uczniowie proszeni są do szkoły na godz. 8.30.