Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

NABÓR DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POTOKU W ROKU SZKOLNYM 2018/19

Drukuj

Dyrektor  Szkoły Podstawowej  w Potoku ogłasza zapisy dzieci urodzonych w  2011 r. do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w  Potoku na  rok szkolny 2018/2019. Zapisy dzieci  prowadzone są w  sekretariacie szkoły w  godzinach od 8.00 do 15.00 w dniach od  12 lutego 2018 r. do 23 lutego 2018 r. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 13 43 656 95


Aby zapisać dziecko do szkoły:
- Rodzice lub prawni opiekunowie zgłaszają się osobiście do sekretariatu szkoły.
- Należy mieć ze sobą akt urodzenia dziecka, dowód osobisty, PESEL dziecka, wypełnione „zgłoszenie ucznia do klasy pierwszej” (druk zgłoszenia można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony internetowej szkoły).

Dzieci spoza obwodu szkoły przyjmowane są do klasy pierwszej, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami, po przeprowadzeniu procesu rekrutacji.
Aby zapisać do szkoły dziecko spoza obwodu:
- Rodzice lub prawni opiekunowie zgłaszają się osobiście do sekretariatu szkoły.
- Należy mieć ze sobą akt urodzenia dziecka, dowód osobisty, PESEL dziecka, wypełniony „wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej” (druk wniosku można otrzymać w sekretariacie szkoły ).

Do klasy pierwszej mogą zostać także przyjęte dzieci sześcioletnie, urodzone w 2012 r. jeżeli wykazują psychofizyczną dojrzałość do podjęcia nauki szkolnej oraz w roku szkolnym 2017/2018 korzystały z wychowania przedszkolnego.

Druk zgłoszenia ucznia - do pobrania

 

II ETAP XVIII REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

II ETAP XVIII REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH dla uczniów klasy VII szkoły podstawowej i dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 – Arcybiskup Ignacy Tokarczuk, Metropolita Przemyski

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach. Po etapie szkolnym, który odbył się 8 listopada 2017 r., do półfinału zakwalifikowali się najlepsi uczniowie: Karolina Hac i Małgorzata Komisarz z kl. II gimnazjum i Michał Furtek z kl. VII szkoły podstawowej. Przygotowując się do konkursu uczniowie poznawali życie i działalność naszego Arcybiskupa, jako człowieka, kapłana, patrioty, niezłomnego pasterza, obrońcy Ewangelii.

W dniu 23.02.2017. reprezentanci naszej szkoły pod opieką ks. Franciszka Partyki startowali w II etapie olimpiady, która odbyła się w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Uczestniczyli we Mszy św. w Sanktuarium św. Michała Archanioła, zmagali się z testem Wiedzy o Wielkim Arcybiskupie Przemyskim, a także brali udział w zajęciach zorganizowanych przez MZSP na terenie szkoły. Otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wrócili bogatsi o nowe doświadczenia, przeżycia.

 

 

" Z kopyta kulig rwie..."

22 lutego 2018r. uczniowie z klasy I i klasy III pod opieką swoich wychowawczyń pani Teresy Korona-Garbacik i pani Doroty Pniewskiej uczestniczyli w wycieczce do Regietowa. Punktem docelowym była Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów”. Jest to największa stadnina tego typu nie tylko w Europie, lecz także na świecie. Hucuły niewielkie, prymitywne koniki górskie są jedną z najstarszych polskich ras, są zdecydowanie niższe od koni angielskich, są również spokojniejsze. Charakteryzują się dużą inteligencją i wytrwałością w pracy. Z reguły są to łagodne i pojętne zwierzęta. Stadnina „Gładyszów” liczy 298 koni. Zwierzęta z tej stadniny występowały na planach wielu filmów min. Quo vadis, Potop, Stara Baśń.

Głównym celem wycieczki był  jednak kulig. Dzieci jadąc w saniach podziwiały piękno Beskidów, a przede wszystkim wspaniałe widoki na górę Rotundę. Następnie zjadły samodzielnie upieczone kiełbaski i wypiły ciepłą herbatę. Po posiłku napełnione nową energią zwiedziły Izbę Tradycji i samą stadninę. Dużym przeżyciem dla każdego dziecka była możliwość pogłaskania konia. Najwięcej radości sprawiły dzieciom małe koniki, a szczególnie dopiero co urodzony malutki źrebak.

 

Uwaga - zmiana planu lekcji dla klasy IIISP i IIgim

Uwaga uczniowie i rodzice klasy III szkoły podstawowej i II gimnazjum

Od poniedziałku 19 lutego 2018 r. nastąpi nieznaczna zmiana planu lekcji. Proszę sprawdzić w zakładce Plan lekcji

 

I miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt - Obrona tytułu z ubiegłego roku

Dnia 15.02.2018r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W kategorii damskiej najlepsze okazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Potoku, pokonując drużynę z Jaszczwi 2:0 (25:7, 25:4) oraz faworytki z Jedlicza w stosunku setów 2:1(19:25,25:23,15:13)  Po niezwykle dramatycznym meczu pełnym zwrotów akcji, nasze siatkarki były już bliskie porażki. W końcówce pokazały jednak niezwykły hart ducha oraz zachowały więcej zimnej krwi, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Sukces ten jest tym większy, iż dziewczyny okazały się najlepsze w rozgrywkach gminnych drugi raz z rzędu, tym samym broniąc tytuł z zeszłego roku. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Stareńczak, Paula Jasińska, Julia Rak, Julia Barsznica, Zuzanna Hac, Karolina Hac oraz Agata Woźniak.

W zawodach wzięła również udział drużyna męska, która wywalczyła wicemistrzostwo gminy, zostawiając w pokonanym polu zespół z Jaszczwi oraz plasując się tuż za ekipą z Jedlicza. Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Kacper Piotrowski, Jakub Gadzała, Michał Chrobak, Krzysztof Kwolek, Przemysław Sitar, Maciej Półchłopek, Daniel Młocek oraz Krystian Majewski.

 

Trenerką obydwu drużyn była Pani Agata Kazalska.

 

Walentynki 2018

Walentynki - 14 lutego - to dzień, w którym okazujemy sobie miłość i szacunek, obdarowujemy się drobnymi prezentami, przesyłamy sobie listy z pozytywnymi życzeniami i wyrazami miłości. Już w środę 13 lutego br. w naszej szkole rozpoczęło się świętowanie Walentynek - odbyła się zabawa i dyskoteka karnawałowo - walentynkowa. W czwartek 14 lutego br. funkcjonowała poczta walentynkowa, zorganiozowana przez Samorząd Uczniowskli, a na lekcjach matematyki odbyły się konkursy klasowe na matematyczną krzyzówkę walentynkową.

Galeria zdjęć!