Zespół Szkół

 

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Potoku

  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Nabór do Szkoły Podstawowej w Potoku w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Zespołu Szkół -  Szkoła Podstawowa i  Gimnazjum w Potoku ogłasza zapisy dzieci urodzonych w  2010 r. do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w  Potoku na  rok szkolny 2017/2018.
Zapisy dzieci  prowadzone są w  sekretariacie szkoły w  godzinach od 8.00 do 15.00 w dniach od  13 marca 2017 r. do 27 marca 2017 r. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 13 43 656 95
Aby zapisać dziecko do szkoły:
- Rodzice lub prawni opiekunowie zgłaszają się osobiście do sekretariatu szkoły.
- Należy mieć ze sobą akt urodzenia dziecka, dowód osobisty, PESEL dziecka, wypełnione „zgłoszenie ucznia do klasy pierwszej” (druk zgłoszenia można otrzymać w sekretariacie szkoły ).
Dzieci spoza obwodu szkoły przyjmowane są do klasy pierwszej, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami, po przeprowadzeniu procesu rekrutacji.
Aby zapisać do szkoły dziecko spoza obwodu:
- Rodzice lub prawni opiekunowie zgłaszają się osobiście do sekretariatu szkoły.
- Należy mieć ze sobą akt urodzenia dziecka, dowód osobisty, PESEL dziecka, wypełniony „wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej” (druk wniosku można otrzymać w sekretariacie szkoły ).
Do klasy pierwszej mogą zostać także przyjęte dzieci sześcioletnie, urodzone w 2011 r. jeżeli wykazują psychofizyczną dojrzałość do podjęcia nauki szkolnej oraz w roku szkolnym 2015/2016 korzystały z wychowania przedszkolnego.

 

 

Zaproszenie do matematycznego świętowania

W dniach 14 - 15 marca br. odbędą się w naszej szkole ciekawe imprezy matematyczne: „Dzień Liczby Pi” oraz „Dzień Matematyki 2017” pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko”.

„Dzień Liczby Pi” przypada w dniu 14 marca. Ten dzień w USA zapisuje się jako 3,14, czyli znana wszystkim ze szkoły liczba π. Z obszerną historią święta i liczby pi można się zapoznać na gazetce okolicznościowej, która znajduje się ma korytarzu szkolnym. Na wszystkich uczniów w „Dniu Liczby Pi” czekają okrągłe, pyszne pi-erniczki w nagrodę za wykonanie zadania. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej będą mieli za zadanie napisać liczbę π, starsi – wypowiedzieć wyraz rozpoczynający się na „pi”, gimnazjaliści – podać wzór z liczbą π. Pierniczki wydawać będą w nagrodę po wykonaniu zadania, na każdej przerwie (do wyczerpania zapasów), członkinie Klubu Matematycznego ALFA. Zapraszamy i życzymy smacznego!

„Dzień Matematyki 2017” odbędzie się 15 marca – w środę. Zabawa zostanie przeprowadzona w klasach starszych, przez nauczycielki matematyki. Lekcja będzie miała formę turnieju grup (3  - 4 osobowych ). Grupy rozwiązują na czas zadania przygotowane w prezentacji Power Point przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Do rozwiązania jest 12 zadań o różnym stopniu trudności z tematem przewodnim – „Pieniądze to nie wszystko”. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt dla grupy. Wygrywa grupa uczniów, która wskazała największą liczbę prawidłowych odpowiedzi i zdobyła największą liczbę punktów. Na wszystkich uczestników czekają słodkości ufundowane przez Klub Matematycznego ALFA, a dla zwycięskich grup plusy do dziennika. Imprezie patronuje Minister Edukacji Narodowej. Zapraszamy i życzymy miłej zabawy !!!


 

Podium podczas Powiatowej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Dnia 7 marca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody zgromadziły rekordową liczbę drużyn: Przybówka, Iwonicz, Potok, Świerzowa Polska, Miejsce Piastowe, Korczyna, Rymanów i Dukla. Łącznie rozegrano szesnaście spotkań. Nasze młode siatkarki po zaciętych i wyrównanych meczach, odniosły duży sukces zajmując III miejsce w powiecie. Drużyna z gimnazjum wystąpiła w składzie: Julia Bożek, Magdalena Komisarz, Julia Rak, Paula Jasińska, Agata Woźniak, Magdalena Grzesik, Karolina Hac i Zuzanna Hac. Opiekunką gimnazjalistek była pani Agata Kazalska. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

Końcowa kolejność drużyn:

1 m. - Przybówka

2 m. - Iwonicz Zdrój

3 m. - Potok

4 m. - Świerzowa Polska

5 m. - Miejsce Piastowe

6 m.- Korczyna

7 m. - Rymanów

8 m. - Dukla

 


 

Uczniowie ZS w Potoku na konkursie biblijnym

„Jestem uczniem Jezusa Chrystusa i świadczę o Nim" – Etap dekanalny Konkursu biblijnego na podstawie Ewangelii wg św. Marka i Listów do Tymoteusza dla uczniów szkół podstawowych Archidiecezji Przemyskiej odbył się dnia 07.03.2017. w Szkole Podstawowej Nr 8 w Krośnie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Ambrożek Tatiana, Skórka Magdalena i Zych Paulina. Za udział otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Opiekunem był ks. Franciszek Partyka.

 

Sukces naszych uczniów w gminnych eliminacjach konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom"

3 marca 2017 r. w Długiem odbyły się XXXIV Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 40 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół w Potoku reprezentowali uczniowie SP: Jagoda Wiatr, Paulina Zych i Kacper Soliński oraz uczniowie gimnazjum: Julia Rak, Kacper Piotrowski i Krystian Winiarski. Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza to test z 30 pytań, po którym wyłoniono finalistów- wśród nich znaleźli się Julia Rak i Krystian Winiarski. Ostatecznie Krystian Winiarski zajął II miejsce a Julia Rak  III miejsce . Na zwycięzców czekały nagrody oraz dyplomy, których wręczenia dokonał Burmistrz Gminy Jolanta Urbanik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak.Naszym uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia za rok.

Złoto dla chłopców ze szkoły podstawowej podczas Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej

W środę 1 marca w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Do zawodów zgłosiły się szkoły: z Jedlicza, Jaszczwi, Żarnowca i Potoka. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Chłopcy ze szkoły podstawowej stanęli na wysokości zadania i po ambitnej walce zdobyli I miejsce w gminie. Tym samym awansowali do zawodów powiatowych. Natomiast dziewczęta po zaciętych meczach uplasowały się na II miejscu. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Julia Barsznica, Natalia Moskal, Julia Łapińska, Milena Komisarz, Weronika Korczykowska, Róża Ekert, Nikola Półchłopek i Weronika Lipińska. Drużyna chłopców: Michał Chrobak, Przemysław Sitar, Maciej Półchłopek, Piotr Woźniak, Tomasz Rak, Dominik Folta, Mateusz Adamczuk, Kacper Komisarz, Maciej Danek i Patryk Siekaniec. Trenerem drużyn była pani Agata Kazalska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!