Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

II miejsce w Świetlicowym Turnieju Piłki Nożnej

W niedzielę dnia 3 czerwca 2018 r. z okazji „Dnia Dziecka” na boisku przy Szkole Podstawowej w Jedliczu, odbył się IV Świetlicowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze. W zawodach brały udział świetlice z: Dobieszyna, Jaszczwi, Moderówki, Potoka, Piotrówki, Poręb i Żarnowca.

Drużyny podzielone zostały na 2 grupy, w której rywalizowały systemem” każdy z każdym”. Po zaciętych meczach, w finale zmierzyły się drużyny z Jaszczwi i Potoka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. Lepszą drużyną okazała się świetlica z Jaszczwi, pokonując młodych zawodników z Potoka. W wyniku sportowej rywalizacji III miejsce wywalczyła drużyna z Piotrówki, wygrywając ze świetlicą z Moderówki 2:1. Drużyny, które uplasowały się na podium otrzymały puchary, dyplomy i sprzęt sportowy, a pozostałe świetlice dyplomy. Dla uczestników zawodów nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Nagrody rzeczowe i słodkości ufundowane zostały przez patrona turnieju – Burmistrza Gminy Jedlicze – serdeczne podziękowania.

Mecze sędziował Pan Zenon Wiśniowski, którego na linii bocznej wspierał Pan Bartosz Kazalski, natomiast koordynatorem turnieju była pani Agata Kazalska.

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Więcej…

"Kocham Cię Mamo i Tato"

29 maja uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej wystawili dla swoich rodziców program artystyczny „Kocham Cię Mamo i Tato”. Były wiersze, piosenki, gra na dzwonkach chromatycznych i na fletach. Nie zabrakło również przedstawienia. Tym razem był to „Zielony Kapturek”. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert, w którym dzieci zaprezentowały rodzicom samodzielnie wybrane i przygotowane piosenki. Po pięknym i pełnym wzruszeń występie, rodzice mogli częstować się wspaniałymi ciastami upieczonymi przez mamy. Nad całością uroczystości czuwały wychowawczynie klasy pierwszej i trzeciej.


Nad przepaścią - spektakl profilaktyczny

W środę 23 maja br. uczniowie klas IV - III gim wzięli udział w dwugodzinnym spektaklu profilaktycznym "Nad przepaścią", dotyczącym szkodliwosci używek oraz problemów uzależnień. Aktorzy teatru "Inspiracja" z Krakowa - Paulina Chmura i Jacek Zaborowski - przedstawili młodzieży dwójkę przyjaciół, połączonych wspólną pasją wspinaczki sportowej. W trakcie przygotowań do zawodów jeden z członków tandemu ulega zafascynowaniu "luzackim" stylem życia, zaczyna nadużywać szkodliwych używek. Ulega złudzeniu pozornej wolności, przesadnemu mniemaniu o swojej wielkości i swoich możliwościach sportowych - pomimo zaprzestania treningów. W efekcie takiego nieodpowiedzialnego postępowania jednego z członków zespołu, udział w wymarzonych zawodach staje się niemożliwy, a życiowy cel, do którego obydwoje dążyli - nieosiagnięty. "Eksperymentowanie" z używkami zakończyło się przegraną.

Po spektaklu młodzież uczestniczyła w warsztatach z aktorami. Utworzone grupy pracowały nad problemem ujemnych skutków, wynikających z używania używek oraz nad  przyczynami, które powodują, że młodzież sięga po używki. Zarówno skutki i przyczyny, podane przez naszą młodzież, zostały szczegółowo omówione i przedyskutowane z aktorem prowadzącym. Dyskusja  była bardzo wartościowa i powinna wstrząsnąć tymi uczniami, którzy już w wieku szkolnym zaczynają stąpać nad przepaścią - uzależnieniem.

Spektakl został sfinansowany przez Gminę Jedlicze.

 

Komunikat dla rodziców - wywiadówka

W najbliższy czwartek 24 maja br., o  godz. 16.30 odbędzie się zgodnie z planem Wywiadówka ogólnoszkolna - zebranie ogólne z rodzicami uczniów, zebranie z wychowawcami klas (oprócz wychowawcy klasy pierwszej), indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.

Ze względu na ważność omawianych spraw,  prosimy wszystkich rodziców o niezawodne przybycie.

Wywiadówka dla klasy pierwszej odbędzie się w innym terminie, ustalonym przez wychowawcę panią Teresę Koronę-Garbacik.


Udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci „Baw się z nami”

Dnia 14 maja 2018r., na boisku przy Szkole Podstawowej w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci „Baw się z nami” dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej. Uczniowie rywalizowali między sobą w takich konkurencjach jak: w sztafecie, dodawaniu skoków, w zmianie piłek, w biegu w workach i szarfami, w rzutach do żywego kosza, oraz w strzałach na bramkę. O miejscu na podium decydowała ostatnia konkurencja, w której naszym trzecioklasistom nie powiodło się. Mimo wielkiego zaangażowania zajęli IV miejsce.

Naszą szkołę podstawową reprezentowali: Daria Nowak, Zofia Gierula, Julia Furtek, Maja Brańska Filip Piotrowski, Tomasz Ostalecki, Bartosz Lisowski i Marcel Majewski. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Agata Kazalska.


Udział w gminnych obchodach Dnia Strażaka

Uczniowie naszej szkoły uświetnili barwnym występem gminne obchody Dnia Strażaka, które odbyły się 4 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Recytowali, śpiewali i tańczyli dla strażaków i zaproszonych gości: Julia Zych, Klaudia Dobrowolska, Mikołaj Strugała, Michał Wiatr, Michał Furtek, Małgorzata Targ, Julia Łapińska, Natalia Moskal, Michał Chrobak, Sebastian Pieknik, Milena Komisarz, Paulina Zych, Julia Barsznica, Karolina Hac, Kacper Piotrowski. Gościnnie wystąpili także uczniowie z Dobieszyna i Warzyc. Dzieci do występów przygotowały panie: Beata Orzechowska i Wioletta Zygmunt. Pomocy technicznej udzieliły panie: Michalina Józefowicz, Elżbieta Bajger oraz Małgorzata Strugała.

Dyrektor szkoły pan  Andrzej Dziugan otrzymał dyplom uznania za aktywną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.