Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wesołych Świąt

Rodzinnych, radosnych i spokojnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz szczęśliwego Nowego Roku

życzą uczniowie, nauczyciele

i dyrekcja Szkoły Podstawowej w Potoku

 

Do zobaczenia w szkole 2 stycznia 2018 r.

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia

Na Święta Bożego Narodzenia czekamy wszyscy z wielką radością. Ten radosny nastrój panował także w naszej szkole ostatniego dnia nauki przed przerwą świąteczną – w piątek 22 grudnia br. Na pierwszej lekcji uczestniczyliśmy w Jasełkach, przygotowanych przez uczniów klasy piątej i szóstej, pod czujną opieką pani katechetki Zofii Baraniec i pani Elżbiety Bajger. Fragmenty kolęd i historia narodzin Pana Jezusa wprowadziła publiczność w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie tej części uroczystości, dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan złożył uczniom, rodzicom i nauczycielom życzenia świąteczne.

Na kolejnej lekcji odbył się szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Inicjatorem konkursu była pani Wioletta Zygmunt – nauczyciel muzyki. Wszystkie klasy przygotowały się do występów wzorowo – doznania słuchowe i wizualne publiczności były ogromne. Jury w składzie: dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan, nauczycielka matematyki pani Anna Gonet i  przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Skórka, ogłosiło zwycięzców – klasa I szkoły podstawowej i klasa II gimnazjum. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Wielkie słowa uznania  należą się także wychowawcom, którzy zaangażowali się w ten projekt i pomogli dzieciom przygotować się do tak wspaniałych występów.

Na lekcjach czwartej i piątej odbyły się klasowe wigilie. Były życzenia od wychowawców, łamanie się opłatkiem, pyszne żurki, barszcze, pierogi, gołąbki i ciasta oraz kolędy śpiewane razem przy wigilijnym stole. Składamy serdeczne podziękowania dla naszych mam, które przygotowały i podały nam wigilijne potrawy.

 

Wycieczka do Rzeszowa

Dnia 20 grudnia 2017r.  30 osobowa grupa uczniów z kl. VII, II i III gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszą atrakcją wspólnego wyjazdu był seans filmowy w kinie „Helios”, gdzie dzieci obejrzały film „Coco”, który wywoływał  w odbiorcach wiele emocji - od śmiechu do płaczu. Miguel, główny bohater filmu poszukiwał drogi do swoich muzycznych marzeń. Drugi do wyboru  film „Listy do M" wprowadził uczniów w świąteczny nastrój. W zabawny sposób przedstawił tradycje Świąt Bożego Narodzenia.  Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Flay Parku. Uczniowie radośnie spędzili tam czas, skacząc na trampolinach, kołysząc się na linach, czy kąpiąc się w wypełnionych gąbką basenach.

Po zakończonych szaleństwach, szczęśliwi i zadowoleni uczniowie udali się w drogę powrotną do Potoka.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: pani Agata Kazalska, pani Beata Orzechowska i pan Adrian Gierula.

 

„Gwiazdka” dla wychowanków Domu Dziecka w Długiem

Szkolne koło PCK podejmuje szereg działań w ramach wolontariatu na rzecz społeczności lokalnej. Kolejną inicjatywą jest „Gwiazdka” dla wychowanków Domu Dziecka w Długiem. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań, życzeń i obdarowywania innych prezentami, dlatego członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z nauczycielami panią Wiolettą Zygmunt i panią Agatą Kazalską przygotowali paczki, słodkie upominki, ciasto i niespodzianki dla swoich rówieśników z Domu Dziecka. We wtorek 19 grudnia br. wolontariusze udali się do Długiego, na spotkanie przedświąteczne z wychowankami Domu Dziecka. Prezenty i bożonarodzeniowe życzenia sprawiły dzieciom wiele radości i uśmiechu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia tej szlachetnej akcji: dyrektorowi szkoły panu Andrzejowi Dziuganowi, nauczycielom i uczniom.

 

rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Projekt Kartki Bożonarodzeniowej”

W środę 20 grudnia 2017r w Urzędzie Gminy w Jedliczu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Projekt Kartki Bożonarodzeniowej”. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał uczeń klasy pierwszej Maciej Bargieł.

Serdecznie gratulujemy.

 

Mistrzostwo Gminy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Dnia 18 grudnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Do turnieju zgłosiły się drużyny: z Jedlicza, Jaszczwi, Dobieszyna i Potoka. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 2x7 min.

Drużyna dziewcząt odniosła bardzo duży sukces, gdyż zdobyła I miejsce w  Gminie Jedlicze. Nasze młode szczypiornistki stanęły na wysokości zadania, pokonały wszystkie drużyny i uzyskały awans do  zawodów powiatowych. Drużyna dziewcząt wystąpiła w następującym składzie: Paula Jasińska, Julia Rak, Agata Woźniak z kl. IIIG, Magdalena Grzesik, Karolina Hac, Zuzanna Hac, Maja Stareńczak z kl. IIG oraz Weronika Piecuch z kl. VII.

Natomiast u chłopców walka o drugie miejsce  toczyła się do samego końca. Pomimo, że chłopcy w ostatnim spotkaniu grali w osłabieniu, ale i tak pokazali ducha walki i doprowadzili do remisu 2:2. Dopiero po podliczeniu małych punktów okazało się, że mieli gorszy bilans bramkowy i uplasowali się na miejscu III. Drużyna chłopców: Jakub Gadzała, Krzysztof Kwolek, Daniel Młocek z kl. IIIG, Kacper Piotrowski, Krystian Majewski, Kacper Rodzaj z kl. IIG oraz Michał Chrobak, Sebastian Pieknik i Maciej Półchłopek z kl. VII.

 

Opiekunką drużyn była pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!