Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w eliminacjach gminnych do XII Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej

Dnia 24 października 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbyły się eliminacje gminne XII Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno muzyki i promocja lokalnych talentów. Do udziału w konkursie zgłosiło się wielu uczniów z terenu gminy Jedlicze. Naszą szkołę reprezentowali: Damian Woźniak z klasy V, Natalia Burda, Maja Stareńczak, Zuzanna Korfanty z klasy III gimnazjum.

Uczniów do konkursu przygotowała Pani Wioletta Zygmunt, a opiekę w czasie konkursu sprawowała Pani Agata Kazalska.

 

Niecodzienna lekcja fizyki i chemii z grupą Zaelektryzowani

W piątek 19 października 2018r. uczniowie uczestniczyli w niecodziennej lekcji fizyki i chemii. Spektakl edukacyjny pod tytułem "Epidemia, czary mary i alchemia" przygotowali animatorzy z Grupy Zaelektryzowani.

Przedstawienie zawierało w sobie elemementy wykładu, laboratoium naukowego, kabaretu, a także poważne treści dotyczące zagrożeń dla środowiska i człowieka. W ciekawych interaktywnych guizach brali udział także uczniowie, zaskoczeni reakcjami z metanem, propanem czy helem.

Ta nietypowa, ciekawa lekcja, przygotowana przez młodych pasjonatów fizyki i chemii, pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

 

III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

Drużyna gimnazjalistów w składzie: Zuzanna Hac, Maja Stareńczak, Kacper Rodzaj, Krystian Majewski zdobyła III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Zawody odbyły się w środę 17 października br. w Iwli. Do zawodów zgłosiły się drużyny: SP Rogi, SP Iwla, SP Potok, SP Krościenko Wyżne, SP Zręcin i SP Świerzowa.

Młodym szachistom gorąco gratulujemy!!!

 

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla pani Agaty Kazalskiej

We wtorek 16 października br., w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, zostało zorganizowane uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z rąk pani Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz pracownicy zasłużeni dla oświaty otrzymali nagrody, medale i odznaczenia państwowe.

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała pani Agata Kazalska, długoletnia nauczycielka naszej szkoły, oddana swojej pracy dydaktycznej, dzieciom i młodzieży.

Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona Szkoły, Pasowanie na ucznia

Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona Szkoły, Pasowanie na ucznia - trzy ważne w życiu szkolnym uroczystości - odbyły się w naszej szkole w poniedziałek 15 października br.  Było poważnie i dostojnie, ale też z humorem i na wesoło. Ceremoniał związany ze sztandarem szkoły, hymn państwowy, pasowanie na ucznia, ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar, tańce, piosenki, wiersze, inscenizacje  - wszystko to złożyło się na ciekawe, dynamiczne przedstawienie, które przygotowali uczniowie z klasy I , II, i VIII.

Rozdano także dyplomy i nagrody rzeczowe dla trzech laureatów szkolnego konkursu matematycznego Patron Szkoły w liczbach: Karolinie Hac, Milenie Komisarz i Róży Ekert. Laureatki wraz z dyrektorem szkoły panem Andrzejem Dziuganem oraz organizatorem konkursu panią Michaliną Józefowicz złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową Edmunda Karola Łozińskiego. W godzinach popołudniowych uczniowie z koła "Ciekawi świata" wraz z opiekunem panią Teresą Koroną-Garbacik złożyli kwiaty na grobie Patrona Szkoły na cmentarzu w Jedliczu.

Uhonorowano także nauczycieli, za ich aktywną, oddaną pracę na rzecz uczniów i szkoły. Medal Komisji Edukacji Narodowej został przyznany pani Agacie Kazalskiej, nagrodę Burmistrza otrzymała pani Michalina Józefowicz, nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: pan Adrian Gierula, pani Agata Kazalska, pani Beata Orzechowska, pani Dorota Pniewska. Dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan dziękował wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i trud wkładany w edukację, opiekę i wychowanie uczniów oraz gratulował serdecznie wyróżnionym. Życzenia od uczniów, rodziców, kwiaty, przyjazne gesty były dopełnieniem tej części uroczystości.

Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwali: pani Teresa Korona-Garbacik, pani Beata Orzechowska, pani Elżbieta Bajger, pani Michalina Józefowicz, pani Agata Kazalska, pan Adrian Gierula.

 

 

Mistrzostwo Gminy w Szachach Drużynowych

W piątek 12 października 2018 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych. Do turnieju zgłosiły się szkoły podstawowe: z Dobieszyna, Jedlicza i Potoka. Mecze rozegrano na 4 szachownicach. Kolejność zgłoszeń do pierwszej rundy nie mogła ulec zmianie do końca turnieju, tempo gry – 15 min dla zawodnika na rozegranie partii. Po zaciętych rozgrywkach szachowych I miejsce zdobyli gimnazjaliści z naszej szkoły, którzy uzyskali awans do zawodów powiatowych. Naszą szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej godnie reprezentowali: Zuzanna Hac, Maja Stareńczak,  Krystian Majewski i Kacper Rodzaj z kl. III gim. Natomiast uczniowie ze szkoły podstawowej uplasowali się na II miejscu. Drużyna młodych szachistów wystąpiła w następującym składzie: Bartłomiej Barsznica, Maciej Bargieł z kl. II oraz Julia Zych i Michał Wiatr z kl. V.

Uczniów do zawodów przygotował pan Andrzej Dziugan, zaś opiekę nad uczniami sprawowała pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych!!!