Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

podręczniki w roku szkolnym 2017/18

W roku szkolnym 2017/2018 dotacja na podręczniki obejmuje wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum.

Oznacza to, że szkoła zapewnia zakup podręczników dla wszystkich uczniów z wyjątkiem przedmiotów: religia i wychowanie do życia w rodzinie.

Podręczniki do katechezy:

Klasa I szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: JESTEŚMY RODZINĄ PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa II szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: KOCHAMY PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa III szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: PRZYJMUJEMY PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa IV szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: JESTEM CHRZEŚCIJANINEM – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa V szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: WIERZĘ W BOGA – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa VI szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: WIERZĘ W KOŚCIÓŁ – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa VII szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: SPOTYKAM TWOJE SŁOWO – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa II gimnazjum
Tytuł podręcznika: Z TOBĄ IDĘ PRZEZ ŻYCIE – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa III gimnazjum
Tytuł podręcznika: ŻYJĘ TWOJĄ MIŁOŚCIĄ – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Informacja o podręcznikach do " Wychowanie do życia w rodzinie" zostaną podane w późniejszym czasie

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/17 rozpocznie się 23 czerwca w piątek o godz. 8.00 Mszą Świętą.  O godz. 9.00 nastąpi ciąg dalszy uroczystości podczas której uczniowie otrzymają upragnione świadectwa.

Sesja popularnonaukowa Plusy dziesiątej muzy

Plusy dziesiątej muzy - to temat tegorocznej sesji popularnonaukowej, która odbyła się  9 czerwca 2017 roku w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

Współorganizatorami spotkania dla osób związanych z edukacją filmową oraz młodzieży szkolnej byli: krośnieński oddział Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Muzeum Podkarpackie w Krośnie oraz Zespół Szkół im. Edmunda Łozińskiego w Potoku.

Bardzo  efektowną  scenografię sesji stanowiła wystawa muzealna „Hełmy, czapki i mundury w dziejach armii świata”, której kuratorem był Łukasz Kyc - pracownik muzeum.

Sesję rozpoczął „kinowy” wykład Marty Kraus z Podkarpackiej Komisji Filmowej w Rzeszowie, która przedstawiła zalety edukacji filmowej w szkole. Drugim prelegentem był ks. dr Antoni Michno (wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie). Jego wystąpienie nosiło tytuł „Wychowanie patriotyczne w obiektywie” i stanowiło odniesienie zarówno do osobistych wspomnień jak i wychowania jako procesu i wartości  pedagogicznej, wpisanych w filozofię edukacyjną współczesnego społeczeństwa polskiego.

Druga część sesji rozpoczęła się od prelekcji zatytułowanej „Techniczne aspekty tworzenia filmów dokumentalnych jako multimedialnych lekcji historii”, którą wygłosił Bogdan Adam Miszczak (Telewizja Obiektyw).

Sesja w krośnieńskim muzeum stała się również miejscem debiutów dla naszych uczniów: gimnazjalistek, które wystąpiły w roli prowadzących oraz dla pełnych wdzięku i dziecięcego uroku zuchów z 9 Gromady Zuchowej „Smerfy”.

Dzieci ubrane w wielobarwne stroje wykonały „Suitę taneczną”, w skład  której wchodziły tańce narodowe oraz niezwykle widowiskowy „Taniec z flagą”.

 

Sukces uczniów na turnieju tenisa stołowego

W sobotę dnia 3 czerwca 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ustrobnej, odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wojaszówka. Turniej przeznaczony był dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjów. Zawody rozegrane zostały systemem pucharowym do trzech zdobytych punktów. Zawody zakończyły się sukcesem dla uczniów naszej szkoły: Róży Ekert z kl. V i Mikołaja Strugały z kl. IIISP, którzy w swojej kategorii wiekowej zdobyli III miejsca.

Gratulujemy!

 

 

Sukcesy naszych uczennic w Gminnym Konkursie Fotograficznym

Dnia 28 maja 2017 roku w Sali Widowiskowej Orlen Południe został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „ Barwy wiosny w Gminie Jedlicze” pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze.

Konkurs był przeznaczony dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Brali w nim udział uczniowie z naszej szkoły: Magdalena Grzesik, Zuzanna Hac, Karolina Hac, Wiktoria Folta, Julia Rak i Tomasz Rak, pod kierunkiem Pani Agaty Kazalskiej. Wśród wyróżnionych znalazły się gimnazjalistki: Julia Rak, która otrzymała II miejsce oraz Zuzanna Hac, która zdobyła III miejsce. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Pani Jolanta Urbanik Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Pan Ryszard Zagórski Zastępca Burmistrza.

GRATULUJEMY!


 

Dzień Rodziny w Zespole Szkół w Potoku

28 maja w Zespole Szkół w Potoku odbył się festyn rodziny pt. "Dzień Rodziny". W czasie jego trwania licznie zgromadzeni rodzice i mieszkańcy Potoka mogli zobaczyć m. in. występ klas najmłodszych poświęcony Rodzinie  , pokaz tańca grupowego w wykonaniu zespołu tanecznego "Roztańczona paczka"  działającego przy GOK w Jedliczu, występ wokalno-recytatorski uczennic z gimnazjum oraz krótki koncert na perkusji w wykonaniu ucznia SP Wiktora Gieruli. Ponadto w programie festynu znalazł się m. in: pokaz ratownictwa  w wykonaniu Maltańskiej Służby Medycznej, pokaz strażacki w wykonaniu strażaków OSP z Potoka oraz Żarnowca, konkurs plastyczny dla zespołów rodzinnych (rodzic + dziecko), mecz piłki nożnej rodzice vs uczniowie (w którym zwyciężyli rodzice!) oraz konkurs wiedzy o bezpieczeństwie przeprowadzony przez  prezes OSP  p. A. Lipkę. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z dmuchanej zjeżdżalni (wypożyczonej przez restaurację Artis) oraz jazda na kucykach. Kierowcy mogli sprawdzić jak działają alkogogle ( pokaz zorganizował WORD w Krośnie), a wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić ile mają szczęścia w loterii fantowej. Do dyspozycji gości były także lody, słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców oraz grill.

Przygotowanie  loterii fantowej, w której było wiele cennych rzeczy do wygrania było możliwe tylko  dzięki wsparciu różnych osób i instytucji. Wsparli nas:

- Poseł RP Piotr Babinetz

- Radny Sejmiku Wojewódzkiego Jerzy Borcz

- restauracja Artis

- firma Nowy Styl

- firma Cellfast

- hurtownia Elkros

- hurtownia "Zostań"

- hurtownia "eMTe"

- firma Krosoft

- firma Orlen Południe

- firma PGE Dystrybucja

- Huta Szkła Artystycznego "Zorza" w Jedliczu

- bank PKO BP

-Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie

- Wydawnictwo Ruthenus

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Dziękujemy także  Radzie Rodziców za przygotowanie ciast i słodkich poczęstunków, OSP z Potoka i Żarnowca za pokaz strażacki, zespołowi "Roztańczona Paczka" pod kierownictwem p. Magdaleny SkibyMaltańskiej Służbie Medycznej, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Krośnie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Jedliczu oraz firmie Fol-Graf z Potoka

więcej zdjęć z pikniku znajduje się w  zakładce Galeria