Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Szkolny konkurs matematyczny „Patron Szkoły w liczbach”

Dzień Patrona Szkoły - Edmunda Karola Łozińskiego obchodzimy corocznie w naszej szkole w dniu 14 października. Klub Matematyczny ALFA zaprasza uczniów klas starszych do szkolnego konkursu matematycznego „Patron Szkoły w liczbach”. Konkurs odbędzie się w klasach VII, VIII i IIII gim w czwartek 11 października 2018 r. na lekcjach matematyki. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i piątki do dziennika.

 

Laureatkami konkursu zostały: Karolina Hac z klasy III gim, Milena Komisarz z klasy VIII, Róża Ekert z klasy VII.

Gratulujemy!!!

 

Komunikat - zmiana planu lekcji

Od poniedziałku 8 października 2018 r. następuje nieznaczna zmiana planu lekcji - prosimy o sprawdzenie w zakładce Plan lekcji.

 

Z wizytą w Teatrze Lalek

Czwartego października uczniowie z klasy pierwszej i drugiej naszej szkoły, wzięli udział w wycieczce do Teatru Maska w Rzeszowie. Dzieci obejrzały tam spektakl pt „Calineczka”. Poprzez zabawną formę, ruch i  dźwięk tworzony na żywo na scenie, dzieci poznawały przygody głównej bohaterki. Zamiast słów aktorzy komunikowali się z widzami za pomocą obrazów i gestów. Działały one trochę jak lustro, w którym maluchy mogły się przejrzeć. Twórcy spektaklu, aby oddać skalę otaczającego Calineczkę świata, postawili na wykorzystanie ciekawych, wielkich form, które dzięki aktorom zaczęły tworzyć sceniczną rzeczywistość.

Po zakończonym spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej „W Muzeum Lalek Teatralnych czyli mali aktorzy w przenośnym kuferku” prowadzonej przez aktorkę z Teatru Maska. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała ona uczniom o różnych rodzajach lalek wykorzystywanych do realizacji przedstawień oraz zapoznała ze zbiorami Muzeum Lalek Teatralnych Teatru Maska. Każde dziecko mogło pobawić się prezentowanym rodzajem lalek oraz poznać zasady ich animacji. Były jawajki, marionetki, kukły, pacynki, lalki dla dzieci i dla dorosłych. Uczestnikami wycieczki opiekowała się pani Teresa Korona-Garbacik i pani Elżbieta Bajger.


Młodzieżowa Rada Miejska w Jedliczu została wybrana

Obwieszczenie Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 28 września 2018 roku o zbiorczych wynikach wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy w Jedliczu przeprowadzonych 27 września 2018 roku

 

Wycieczka do Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej

Dnia 28 września 2018 roku uczniowie klas czwartych: Szkoły Podstawowej w Potoku i Szkoły Podstawowej w Szebniach wraz z wychowawczyniami: panią Agatą Kazalską i panią Wiolettą Zygmunt, wybrali się na wyprawę do Ośrodka Edukacyjnego przy Magurskim Parku Narodowym w Krempnej.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu ekologii, znajomości fauny i flory beskidzkiej. Obejrzeli multimedialny spektakl mówiący o historii kształtowania się danego krajobrazu. Największą atrakcją była główna sala muzealna, gdzie na powierzchni 400m2 zrekonstruowano naturalne środowisko beskidzkie w czterech porach roku. Rekonstrukcja została bardzo dokładnie wykonana i obejmowała zwierzęta, rośliny występujące na beskidzkich łąkach i w lasach z niebywałą atrakcją - leśny strumień osadzony w jesiennym krajobrazie.

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, cała grupa udała się na ścieżką przyrodniczą „Kiczera”. W czasie wędrówki dzieci obserwowały różnobarwne zbiorowiska roślinne Magurskiego Parku Narodowego. Łagodny przebieg stoków sprawił, iż każdy piechur – czwartoklasista, mógł sobie poradzić ze wspinaczką. Na końcowym przystanku czekało rozpalone ognisko ze smaczną kiełbaską.

Dla czwartoklasistów była to niezapomniana lekcja przyrody. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły, gdzie z niecierpliwieniem na parkingu czekali rodzice.

 

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już za nami, a Certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia 2018r. zostały rozdane. W tym matematycznym wydarzeniu wzięło udział 59 uczniów klas IV - III gim. Sukces osiągnęło 35 uczniów co stanowi 59% wszystkich  biorących udział w dzisiejszej zabawie.

Sprawdziany umiejętności tabliczki mnożenia i dzielenia przeprowadziły komisje egzaminacyjne, składające się z uczniów klasy III gimnazjum. Nad przebiegiem akcji czuwała pani Michalina Józefowicz - szkolny koordynator akcji.

Gratulujemy zwycięzcom, a tym którym się nie udało w tym roku zapraszamy do zabawy już za rok!