Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Realizacja programu „Trzymaj formę”

We wtorek 12 grudnia uczniowie klasy VII na lekcji biologii, przygotowali wraz z panią Agatą Kazalską kanapki w  ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”. Najpierw uczniowie w celu utrwalenia wiadomości zdobytych na lekcjach, posegregowali produkty niepełnowartościowe - pochodzenia roślinnego i pełnowartościowe - pochodzenia zwierzęcego. Następnie przystąpili do wykonania pysznych, zdrowych i kolorowych kanapek, które potem z wielkim apetytem skonsumowali. Oprócz kanapek, na stole znalazły się zdrowe przekąski, soki i woda mineralna.

Program Trzymaj formę” jest od kilkunastu lat realizowany w naszej szkole. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodzin, poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Szczególne podziękowania kierujemy dla rodziców uczniów klasy VII, którzy zaangażowali się w realizację programu i zasponsorowali zdrową żywność.


Mikołajki świetlicowe

W niedzielę 10 grudnia 2017 r. dzieci i młodzież uczęszczająca systematycznie na zajęcia świetlicowe miała okazję spotkać się ze Świętym Mikołajemw w sali widowiskowej Rafinerii Orlen Południe w Jedliczu. Najpierw dzieci obejrzały spektakl teatralny „Królowa Śniegu w wykonaniu aktorów teatru z Rzeszowa. Aktorzy wcieli się w postacie Gerdy i Kaja oraz przeniesli publiczność w świat przepięknej baśni. Opuszczona i smutna Gerda wszczęła poszukiwania zaginionego brata, narażając się na wiele niebezpieczeństw. Po wielu perypetiach udało jej się odzyskać i uleczyć przyjaciela. Po obejrzeniu spektaklu, były zorganizowane gry i zabawy oraz konkurencje sportowe. Na zakończenie spotkania integracyjnego, dzieci otrzymały upragnione prezenty od Świętego Mikołaja.

Opiekę nad uczniami sprawowała opiekunka świetlicy sportowej pani Agata Kazalska. Impreza została zorganizowana przez Gminę Jedlicze.

 

Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM

Przez trzy kolejne dni - od 5 do 7 grudnia br. - trzecioklasiści z gimnazjalnej klasy zmagali się z testami próbnego egzaminu gimnazjalnego. Testy przygotowała firma wydawnicza OPERON.

Częśc uczniów wykorzystała tę próbę do doskonalenia umiejętności swojej pracy z testem egzaminacyjnym, przećwiczyła kodowanie i przenoszenie rowiązań do karty odpowiedzi.  Czas próbnego egzaminu to takze okazja do doskonalenia swoich kompetencji związanych z radzeniem sobie ze stresem, z planowaniem czasu egzaminu oraz z rozwiązywaniem zadań - problemów pod presją czasu.

Już wkrótce, po poprawie zadań egzaminacyjnych przez nauczycieli, okaże się kto z uczniów / uczennic przeszedł pomyślnie ten pierwszy w życiu poważny egzamin z wiedzy i dojrzałości szkolnej.

 

Mikołajki - prezenty, prezenty, prezenty...

Dzisiaj w naszej szkole było czerwono od Św. Mikołajów. Każdy uczeń stał się Św. Mikołajem i uczestniczył w mikołajkach klasowych. Prezenty i słodkości oraz świąteczny nastrój zdominowały prawie wszystki dzisiejsze lekcje. Było wiele radości, uśmiechu i zadowolenia.

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ciekawych zdjęć z klasowych mikołajek - znajdą się w naszej galerii.

 

Ogólnopolska Olimpiada „Promocji Zdrowego Stylu Życia” Polskiego Czerwonego Krzyża

Dnia 4 grudnia 2017 roku, w naszej szkole, odbył się etap szkolny XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. W olimpiadzie wzięło udział 12 gimnazjalistów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań, który sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia. Pierwsze miejsce zajął Julian Molisak, II miejsce Wiktor Michalski, a III miejsce Julia Rak, uczniowie z klasy III gimnazjum. Laureat olimpiady będzie reprezentował nasze gimnazjum na etapie rejonowym. Olimpiada odbędzie się dnia 15 grudnia w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

„Podziel się tym co masz” - finał akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom przetrwać zimę

Pod takim hasłem, Szkolne Koło PCK przeprowadziło w naszej szkole, akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Celem zbiorki było zgromadzenie żywności, artykułów spożywczych, szkolnych, odzieży, środków czystości i higieny osobistej. Jak co roku, udało się zebrać dużo towaru, z którego zrobiono 12 paczek. Upominki, zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z Potoka. Dzięki tej akcji, mamy możliwość wnieść iskierkę radości i sprawić, aby Święta Bożego Narodzenia były dla nich czasem wyjątkowym.

Wszystkim ofiarodawcom: mieszkańcom Potoka, rodzicom i nauczycielom, za włączenie się do tegorocznej akcji i za wielki dar serca serdecznie dziękujemy!

Opiekunka SK PCK - Agata Kazalska