Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Sukces naszych uczniów w gminnych eliminacjach konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom"

3 marca 2017 r. w Długiem odbyły się XXXIV Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 40 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół w Potoku reprezentowali uczniowie SP: Jagoda Wiatr, Paulina Zych i Kacper Soliński oraz uczniowie gimnazjum: Julia Rak, Kacper Piotrowski i Krystian Winiarski. Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza to test z 30 pytań, po którym wyłoniono finalistów- wśród nich znaleźli się Julia Rak i Krystian Winiarski. Ostatecznie Krystian Winiarski zajął II miejsce a Julia Rak  III miejsce . Na zwycięzców czekały nagrody oraz dyplomy, których wręczenia dokonał Burmistrz Gminy Jolanta Urbanik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak.Naszym uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia za rok.

Złoto dla chłopców ze szkoły podstawowej podczas Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej

W środę 1 marca w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Do zawodów zgłosiły się szkoły: z Jedlicza, Jaszczwi, Żarnowca i Potoka. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Chłopcy ze szkoły podstawowej stanęli na wysokości zadania i po ambitnej walce zdobyli I miejsce w gminie. Tym samym awansowali do zawodów powiatowych. Natomiast dziewczęta po zaciętych meczach uplasowały się na II miejscu. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Julia Barsznica, Natalia Moskal, Julia Łapińska, Milena Komisarz, Weronika Korczykowska, Róża Ekert, Nikola Półchłopek i Weronika Lipińska. Drużyna chłopców: Michał Chrobak, Przemysław Sitar, Maciej Półchłopek, Piotr Woźniak, Tomasz Rak, Dominik Folta, Mateusz Adamczuk, Kacper Komisarz, Maciej Danek i Patryk Siekaniec. Trenerem drużyn była pani Agata Kazalska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczypospolitej Polskiej.

Młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w obchodach tego Dnia, uczestnicząc w inscenizacji „Żołnierze Wyklęci” w RCKP w wykonaniu uczniów Technikum Nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie. Gościem specjalnym uroczystości był Janusz Niemiec, syn Janiny i Antoniego Żubrydów.

Uczniowie zapalili również znicze przy pomniku powstańców styczniowych na Starym Cmentarzu, w hołdzie dla patrona naszej szkoły Edmunda Łozińskiego.


Mistrzostwo Gminy w Gimnazjadzie Piłki Siatkowej Dziewcząt.

Dużym sukcesem uczennic naszej szkoły zakończyła się Gimnazjada Piłki Siatkowej Dziewcząt, która odbyła się 28 lutego 2017 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu . Do rywalizacji stanęły 3 szkoły gimnazjalne: z Jedlicza, Jaszczwi i Potoka. Młode siatkarki zajęły I miejsce w gminie i uzyskały awans do zawodów powiatowych. Sukces dziewcząt jest tym większy, że zawody zakończyły z kompletem punktów i nie przegrały żadnego seta. Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę, rozgrywając mecze z zasadami „fair play”. Gimnazjum reprezentowały: Julia Bożek, Magdalena Komisarz, Magdalena Grzesik, Karolina Hac, Zuzanna Hac, Paula Jasińska, Julia Rak i Agata Woźniak. Drużynę do zawodów przygotowała pani Agata Kazalska. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!


 

Zabawa karnawałowa z przedszkolakami!

23 lutego 2017r., w tzw. „Tłusty Czwartek” w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci „W krainie baśni i bajek”. W imprezie wzięli udział uczniowie z klasy II i III oraz czterolatki, pięciolatki i sześciolatki z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu- Filia Potok. Dzieci „odwiedziły” Śnieżkę, Jasia i Małgosię, Kopciuszka , Małą Syrenkę i Czerwonego Kapturka. W każdej baśni wykonały zadanie konkursowe oraz rozwiązały zagadkę związaną z daną baśnią lub bajką. Nie zabrakło pląsów i tańców przy muzyce. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie dla dzieci słodkiego poczęstunku.

Półfinał XVII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

W roku szkolnym 2016/2017 kolejna edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach organizowana jest z racji szerzenia znajomości postaci wybitnej Polki i wychowawczyni Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek.
Organizatorami są Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Organizację Olimpiady wspierają: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddziały w Przemyślu i Krośnie i Zgromadzenie Sióstr Świętego Michała Archanioła.

Drugi etap olimpiady - archiprezbiterialny był etapem pisemnym i odbył się dnia 9 lutego 2017 r. w ramach archiprezbiteratu krośnieńskiego w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Zgromadzonych uczestników przywitał ks. Leszek Przybylski, a pracom komisji egzaminacyjnej przewodniczył ks. Marek Serwatka.

Gimnazjum w Potoku reprezentowały uczennice: Bożek Julia, Komisarz Magdalena i Komisarz Małgorzata. Przygotowując się do półfinału zgłębiały historię życia Matki Anny Kaworek w oparciu o materiały zawarte na stronie olimpiada.mzsp.pl oraz lekturę „ Matka Anna Kaworek wśród swoich” , której autorem jest O. Cecylian Niezgoda OFM Conv. Za udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe.