„W co ubierać dzieci do szkoły?”, to pytanie, które stawia sobie wielu rodziców. Trzeba tutaj połączyć kilka rzeczy w całość tak, aby było ciepło, ładnie oraz aby dzieci chciały to założyć. Z pewnością nie jest to łatwa sprawa. Dowiedz się zatem, jakie ubrania są najlepsze dla dzieci do szkoły. To bardzo ważne, żeby dzieci nie przeziębiały się z powodu zimna, czy też z przegrzania, a jednocześnie dobrze się czuły w grupie rówieśniczej.

Noworoczny Turniej Szachowy

W piątek 10 stycznia br. w naszej szkole odbyły się zawody dla najmłodszych uczniów z klas I – III - miłośników szachów i logicznego myślenia. Ponad dwadzieścioro zawodników grało wytrwale systemem szwajcarskim w królewską grę planszową.

Klasyfikacja końcowa: I miejsca: Maciej Bargieł, Bartłomiej Barsznica, II miejsce: Krystian Trybiec, III miejsca: Nikodem Półchłopek, Patryk Sitek, IV miejsce: Franciszek Styś

Potyczki szachowe zakończyły się smakowitym poczęstunkiem: wybornymi muffinkami i pełnym aromatów kakao, które przeniosły zebranych w klimat rozpoczynających się zimowych ferii. Słowa podziękowania kierujemy do Pani Marzeny Gielary – Trybiec – przewodniczącej Rady Rodziców, która z ogromną życzliwością włączyła się w przygotowania do Turnieju Szachowego dla dzieci. Organizatorem turnieju była pani Mariola Pacek.

Podsumowanie półrocznej frekwencji uczniów i klas

Podsumowanie półrocznej frekwencji uczniów i klas w ramach realizacji programu WZOROWA FREKWENCJA miało miejsce podczas apelu szkolnego, w piątek 10 stycznia br. Dyrektor Szkoły pani Agata Kazalska i koordynator programu pani Michalina Józefowicz wręczyły dyplomy lidera frekwencji za grudzień 2019r. - 39 uczniom i dyplomy lidera frekwencji półrocznej - 14 uczniom. Liderem półrocza wśród klas została klasa I. Gorąco gratulujemy!!!

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Moje Boże Narodzenie"

Zofia Ostalecka - uczennica I klasy zdobyła wyróżnienie w XXI edycji powiatowego konkursu plastycznego "Moje Boże Narodzenie", organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedliczu i Gminą Jedlicze.

Wręczenie nagród odbyło się 8 stycznia br.w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Nagrody wręczali: Jan Pelczar - starosta krośnieński oraz Jolanta Urbanik - burmistrz Gminy Jedlicze.

Młodej artystce i jej rodzicom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.