Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w Zawodach Pierwszej Pomocy

Drukuj

W piątek 8 czerwca 2018 roku trójka naszych uczniów z gimnazjum: Paula Jasińska, Julia Rak i Julian Molisak, wzięli udział w Zawodach Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Organizatorami VIII edycji zawodów byli między innymi: Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie.

Uczniowie gimnazjów podczas zawodów wzięli udział w teście wiedzy, następnie sprawdzili swoje umiejętności praktyczne, gdzie byli grupowo oceniani udzielając pomocy poszkodowanym w czterech scenkach. Pierwsza z nich to wypadek na drodze, gdzie znajdowały się dwie poszkodowane kobiety. Druga scenka zorganizowana została na Podcieniach, gdzie należało przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz użycie defibrylatora AED na fantomie. Trzecia to niebezpieczne zdarzenie z użyciem broni palnej. Czwarte odbyło się w Wieży Farnej i polegało na uratowaniu osoby z chorym sercem. Ciekawym urozmaiceniem turnieju był strażacki pokaz ratowania nieprzytomnego człowieka ze szczytu Wieży Farnej.

Sędziowie skrupulatnie podsumowali każdą ze scenek, nasi uczniowie wykazali się sporą wiedzą oraz umiejętnościami. W zawodach chodziło przede wszystkim o naukę i o to, by umiejętności udzielania pierwszej pomocy zostały w młodym człowieku już na zawsze. Otrzymane nagrody były dla uczniów miłym dodatkiem. Gratulujemy młodym ratownikom przejścia tego trudnego testu!

Uczniów do zwodów przygotował pan Andrzej Dziugan, a opiekę sprawowała pani Elżbieta Bajger.

 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg