Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w programie powszechnej nauki pływania "Umiem pływać"

Drukuj

W sobotę 9 czerwca 2018 r. zakończyły się zajęcia z nauki pływania, realizowane przez naszą szkołę w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”  Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia na basenie w Krośnie, dla 15 uczniów klas I –III, odbywały się w godz. od 11.30 do 13.00 i  trwały od 7 kwietnia do 9 czerwca br. Celem I etapu programu „Czas zacząć”, była adaptacja do środowiska wodnego oraz nauczanie i uczenie się podstawowych ruchów napędowych w środowisku wodnym. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, oprócz intensywnych ćwiczeń korzystali ze wszystkich atrakcji znajdujących się na pływalni. Na ostatnim spotkaniu odbył się egzamin na poszczególne stopnie: „Rybka”, „Foka”, „Nurek” i „Delfin” -  sprawdzający opanowanie podstawowych ruchów napędowych w wodzie. Wszyscy uczniowie znakomicie sobie poradzili i zaliczyli ten pierwszy poważny sportowy sprawdzian.

Zajęcia na pływalni prowadziła pani Agata Kazalska, zaś opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: pani Elżbieta Bajger, pani Dorota Pniewska, pani Teresa Korona – Garbacik, pani Magdalena Hac i pan Adrian Gierula.

Program sfinansowany został przez Gminę Jedlicze przy dofinansowaniu ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg