Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Finał akcji „Góra Grosza 2018-19”

Drukuj

W miesiącu grudniu została przeprowadzona już po raz dziewiętnasty, ogólnopolska akcja charytatywna „Góra Grosza”, która miała na celu zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną. W naszej szkole akcję „Góra Grosza” zorganizowało oraz przeprowadziło Szkolne Koło PCK. Jak co roku akcja ta, przybrała w naszej szkole formę konkursu na najwyższą zebraną kwotę w klasie. Po zakończeniu akcji, członkowie koła wraz z opiekunką panią Agatą Kazalską i panią Michaliną Józefowicz, podliczyli zebrane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach. Klasy rywalizując między sobą zebrały razem kwotę 333,71 zł

Najwięcej groszy w porównaniu do zebranej kwoty w szkole - wyrażonych w procentach - zebrała klasa  IV która zajęła I miejsce, II miejsce zdobyła klasa VIII, a na III miejscu uplasowała się klasa I. Natomiast w przeliczeniu na jednego ucznia wyniki się zmieniają - i tak: bezkonkurencyjna okazała się klasa IV, która zajęła I miejsce w szkole, II miejsce klasa I, a na III miejscu uplasowała się klasa VI. Kolejne miejsca: IV miejsce - klasa V, V miejsce - klasa VIII, VI miejsce - klasa II, i VII miejsce klasa VII.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej rywalizacji za rok!!!


 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg