Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Uroczystości szkolne w dniu 14 października 2019

Drukuj

Uroczystość szkolna w dniu  14 października br. skladała się z trzech części: "Pasowania na ucznia", "Dnia Nauczyciela", "Dnia Patrona Szkoły Edmunda Łozińskiego". Zaproszenie na ten szczególny dzień przyjęli także emerytowani nauczycele naszej szkoły, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Także rodzice naszych uczniów byli z nami w tym uroczystym dniu.

Pasowanie na ucznia i przysięgę na sztandar szkoły poprzedziły występy artystyczne w wykonaniu pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie pokazali, że potrafią zapamiętać i pięknie wyrecytować wierszyk, zaśpiewać razem piosenkę a także rozwiązać zagadkę. Pasowania pierwszoklasistów dokonała dyrektor szkoły pani Agata Kazalska, w asyście pani wychowawczyni Elżbiety Bajger. Dopełnieniem uroczystości pasowania była uroczysta przysiega i ślubowanie na sztandar szkoły. Pani dyrektor Agata Kazalska gratulowała serdecznie uczniom i ich rodzicom oraz życzyła pierwszoklasistom radości i sukcesów w zdobywaniu wiedzy w naszej szkole.

W Dniu Nauczyciela, popłynęły dla pedagogów piosenki, wiersze i życzenia przygotowane przez uczniów klasy III i V. Wyróżniający się nauczyciele zostali nagrodzeni: nagrodą Burmistrza - pan Adrian Gierula; nagrodą Dyrektora Szkoły - pani Michalina Jóżefowicz, pani Teresa Korona-Garbacik, pani Elżbieta Bajger, pani Agata Misygar-Grzesik, pani Wioletta Zygmunt. Nagrodzone zostały także panie z obsługi szkoły - pani Janina Chrobak i pani Wioletta Kosiek. Życzenia, kwiaty i pyszny tort - złożone na ręce pani Dyrektor od przedstawicieli Rady Rodziców zakończyły tę część uroczystości.

W ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły Edmunda Łozińskiego przedstawiciele nauczycieli odwiedzili w piątek 11 października grób Patrona na jedlickim cmentarzu, złożono wiązankę kwiatów, zapalono znicze. W czwartek 10 października w klasach V-VIII został przeprowadzony konkurs matematyczny "Patron Szkoły w geometrii". Organizator konkursu pani Michalina Józefowicz wręczyła uroczyście nagrodzonym uczniom pamiątkowe dyplomy i pyszne rogaliki. Uczniowie, którzy przyszli do szkoły w stroju z epoki naszego Patrona wzięli udział w zabawie, polegajacej na poszukiwaniu skarbów. Zabawę przygotowała pani Mariola Pacek. Finałem tej części uroczystości był happening patriotyczny, przygotowany specjalnie dla naszego Patrona. Budziki "wydzwaniały" wolną i niepodległą Polskę, na głowy zaskoczonych widzów sfruwały kolorowe balony i kartki z cytatami i kwiatami. Wreszcie wjechał biało - czerwony, pudełkowy tort, którym częstowano zaproszonych Gości. Zwieńczeniem obchodów Dnia Patrona Szkoły było złożenie biało-czerwonej wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową Edmunda Łozińskiego.

Dzieci do występów przygotowały panie: Elżbieta Bajger, Beata Orzechowska, Teresa Korona-Garbacik, Wioletta Zygmunt. Oprawę plastyczną uroczystości zapewnila pani Elżbieta Bajger, oprawę medialną pan Adrian Gierula, zaś nad całością wydarzenia czuwała pani Mariola Pacek.

 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg