Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

„Młodzi Głosują” w Szkole Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w Potoku

Drukuj

Centrum Edukacji Obywatelskiej od 25 lat zaprasza polskie szkoły do prowadzenia symulacji wyborów. Do tej pory wzięło w nich udział niemal 3 miliony uczniów i uczennic! Celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze.Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program ,,Młodzi głosują”  daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

Nasza szkoła wzięła udział w wersji podstawowej programu. Zdecydowanym zwycięzcą szkolnej symulacji wyborów parlamentarnych okazało się Prawo i Sprawiedliwość – 73 % głosów, Lewica- 16 %, Koalicja Obywatelska  - 11 %.

Wyniki młodzieżowych wyborów znaleźć można na stronie https://mlodziglosuja.pl/wybory/.

 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg