Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Niecodzienna lekcja chemii i fizyki z grupą BRAINIAC

Drukuj

Nauka przez zabawę. To jeden z najlepszych sposobów, by zainteresować młodzież szkolną przedmiotami, które na co dzień kojarzą się im ze wzorami, a czasem trudnymi obliczeniami.

W piątek 25 października br. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja chemii i fizyki. Grupa BRAINIAC zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w ciekawych eksperymentach. Były to eksperymenty związane z wykorzystaniem powietrza, sposobem powstawania fali uderzeniowej i powstawania chmur. Zabawa ciekłym azotem, helem czy wodorem spotkała się ze sporym zainteresowaniem młodzieży szkolnej.


 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg