Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Szkoła pamięta…

Drukuj

Celem tej akcji, zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej było  zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w szczególnych, pełnych zadumy dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych.

Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w zbiórce kwiatów i zniczy do dekoracji grobów oraz odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, uczniów i rodziców na cmentarzu w Potoku. Uporządkowali również mogiły i zapalili znicze na cmentarzu żołnierzy poległych w I wojnie światowej na górze Wapiance, na grobowcach rodziny Łozińskich oraz Hemplów w Jedliczu.

Światełka pamięci i złote chryzantemy przywróciły także pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej, związanych z Potokiem, które upamiętnia obelisk z piaskowca i dwa żywe dęby, na których jeszcze szeleszczą ostatnie, październikowe liście…

W przedsięwzięcie zaangażowani byli: Samorząd Uczniowski z panem Adrianem Gierulą i VII klasą, uczniowie klas I – III ze swoimi wychowawcami, pani Elżbieta Bajger – nauczyciel opiekujący się jedlickimi grobowcami, Klub Historyczny Klio, a także uczniowie - ofiarodawcy kwiatów i zniczy.


bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg