Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Kufer podróżny Marii Konopnickiej od Louisa Vuitton’a – prezentacja projektu Historionauci

Drukuj

Zespół projektowy Historionautek ze Szkoły Podstawowej im. E. Łozińskiego w Potoku zaprezentował efekty swoich działań bardzo wdzięcznym odbiorcom – dzieciom z drugiej klasy.

Pokaz odbył się w gościnnych progach Filii w Potoku Biblioteki Gminnej im. Kacpra Wojnara.

Historia ogromnej walizy bardzo zaciekawiła małych słuchaczy, podobnie jak pięknie wydane utwory dla dzieci Marii Konopnickiej, o których opowiedziała i przygotowała do wypożyczenia Pani Maria Kędra.

Uczniowie podczas warsztatów z dużym zaciekawieniem wyciągały z minikufra przedmioty, z którymi mogła podróżować poetka. A były tam długie suknie, płaszcze, kapelusze, parasolka, pantofle, ręczniki, a także przybory toaletowe.

Wielką frajdą było wykonywanie z szablonów kufrów Louisa Vuitton’a, „pakowanie” bagażu dla pisarki i projektowanie dla niej ubioru, który mogłaby zabrać na jeden z jej licznych wojaży po Europie.

Niespodziankami były również: pięknie narysowany, kolorowy krasnal, fantazyjny pomysł na  elegancki strój wizytowy  (z papieru!) dla Konopnickiej i cukierki o niebiańskim smaku przygotowane przez Autorki projektu.

Owocowa, aromatyczna  herbatka zaparzona przez Panią Kędrę zakończyły zajęcia historyczne dla najmłodszych.

 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg