Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Kółko kulinarne "Palce lizać" poleca na Święta kruche korzenne ciasteczka

Drukuj

W poniedziałek 15 grudnia uczniowie na zajęciach kółka kulinarnego  „Palce lizać” upiekli bożonarodzeniowe ciasteczka  korzenne. Wszyscy pracowali z dużym zapałem i wypieki doskonale się udały. Każdy miał możliwość zrobienia ciasta i wycięcia różnych kształtów  ciasteczek za pomocą fantazyjnych foremek. Pojawiły się głównie motywy świąteczne, ale nie zabrakło serduszek , motylków i misiów. Ciasteczka otrzymały także lukrowane wzorki , słodkie kolorowe koraliki i gwiazdeczki. Cieszyły nie tylko smakiem, ale również wyglądem. Efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach… Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja… Zadowolone miny uczniów mówią same za siebie.

Zainteresowanym polecamy nasz wypróbowany przepis na Kruche korzenne ciasteczka.

Składniki: 3 szklanki mąki, 2 jajka, 1 szklanka brązowego cukru, 1 margaryna, 3 łyżeczki proszku do pieczenia, cukier waniliowy, łyżeczka cynamonu, przyprawy do piernika, imbiru, lukier do dekoracji

Przygotowanie: Mąkę zmieszać z cukrem waniliowym, proszkiem do pieczenia i przyprawami, wysypać na stolnicę. Dodać jajka i pokrojoną w kostkę margarynę. Wsypać cukier. Wszystko razem wyrobić. Ciasto powinno być jednolite i nie kleić się do rąk.

Ciasto rozwałkować, z rozwałkowanego ciasta, za pomocą foremek wycinać ciasteczka. Ciasteczka piec przez 20 min w temperaturze 180 st.C.

Po ostygnięciu ciastka można udekorować lukrem.   ŻYCZYMY  SMACZNEGO !

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg