Bezpieczne Ferie Zimowe 2019

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2019

Ferie zimowe to wymarzony czas zabaw i odpoczynku dla dzieci. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

4 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych Bezpieczne ferie zimowe zorganizowanych przez pedagoga szkolnego panią Beatę Telesz. Istotnym punktem zajęć było przekazanie dzieciom informacji, jak zdrowo spędzić dni wolne od nauki, jak odpowiedzialnie się bawić oraz w jaki sposób przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno w domu, jak i poza nim, gdzie można bawić się zimą, a jakich miejsc unikać. Pani pedagog przypomniała również uczniom o noszeniu odblasków. Przekazaną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić prezentacja multimedialna, która zilustrowała bezpieczne korzystanie z uroków nadchodzących ferii zimowych.

Filmik na YouTube,

Poradnik bezpiecznego wypoczynku MEN