Uwaga - zmiana planu lekcji dla klasy IIISP i IIgim

Uwaga uczniowie i rodzice klasy III szkoły podstawowej i II gimnazjum

Od poniedziałku 19 lutego 2018 r. nastąpi nieznaczna zmiana planu lekcji. Proszę sprawdzić w zakładce Plan lekcji

NABÓR DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POTOKU W ROKU SZKOLNYM 2018/19

Dyrektor  Szkoły Podstawowej  w Potoku ogłasza zapisy dzieci urodzonych w  2011 r. do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w  Potoku na  rok szkolny 2018/2019. Zapisy dzieci  prowadzone są w  sekretariacie szkoły w  godzinach od 8.00 do 15.00 w dniach od  12 lutego 2018 r. do 23 lutego 2018 r. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 13 43 656 95

Aby zapisać dziecko do szkoły:
- Rodzice lub prawni opiekunowie zgłaszają się osobiście do sekretariatu szkoły.
- Należy mieć ze sobą akt urodzenia dziecka, dowód osobisty, PESEL dziecka, wypełnione „zgłoszenie ucznia do klasy pierwszej” (druk zgłoszenia można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony internetowej szkoły).

Dzieci spoza obwodu szkoły przyjmowane są do klasy pierwszej, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami, po przeprowadzeniu procesu rekrutacji.
Aby zapisać do szkoły dziecko spoza obwodu:
- Należy mieć ze sobą akt urodzenia dziecka, dowód osobisty, PESEL dziecka, wypełniony „wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej” (druk wniosku można otrzymać w sekretariacie szkoły ).

Do klasy pierwszej mogą zostać także przyjęte dzieci sześcioletnie, urodzone w 2012 r. jeżeli wykazują psychofizyczną dojrzałość do podjęcia nauki szkolnej oraz w roku szkolnym 2017/2018 korzystały z wychowania przedszkolnego.

Druk zgłoszenia ucznia - do pobrania

I miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt - Obrona tytułu z ubiegłego roku

Dnia 15.02.2018r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W kategorii damskiej najlepsze okazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Potoku, pokonując drużynę z Jaszczwi 2:0 (25:7, 25:4) oraz faworytki z Jedlicza w stosunku setów 2:1(19:25,25:23,15:13)  Po niezwykle dramatycznym meczu pełnym zwrotów akcji, nasze siatkarki były już bliskie porażki. W końcówce pokazały jednak niezwykły hart ducha oraz zachowały więcej zimnej krwi, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Sukces ten jest tym większy, iż dziewczyny okazały się najlepsze w rozgrywkach gminnych drugi raz z rzędu, tym samym broniąc tytuł z zeszłego roku. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Stareńczak, Paula Jasińska, Julia Rak, Julia Barsznica, Zuzanna Hac, Karolina Hac oraz Agata Woźniak.

W zawodach wzięła również udział drużyna męska, która wywalczyła wicemistrzostwo gminy, zostawiając w pokonanym polu zespół z Jaszczwi oraz plasując się tuż za ekipą z Jedlicza. Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Kacper Piotrowski, Jakub Gadzała, Michał Chrobak, Krzysztof Kwolek, Przemysław Sitar, Maciej Półchłopek, Daniel Młocek oraz Krystian Majewski.

Trenerką obydwu drużyn była Pani Agata Kazalska.

Walentynki 2018

Walentynki - 14 lutego - to dzień, w którym okazujemy sobie miłość i szacunek, obdarowujemy się drobnymi prezentami, przesyłamy sobie listy z pozytywnymi życzeniami i wyrazami miłości. Już w środę 13 lutego br. w naszej szkole rozpoczęło się świętowanie Walentynek - odbyła się zabawa i dyskoteka karnawałowo - walentynkowa. W czwartek 14 lutego br. funkcjonowała poczta walentynkowa, zorganiozowana przez Samorząd Uczniowskli, a na lekcjach matematyki odbyły się konkursy klasowe na matematyczną krzyzówkę walentynkową.

Galeria zdjęć!

Aktywny wypoczynek na lodowisku w Jedliczu

W piękny słoneczny dzień ferii zimowych, 40- osobowa grupa dzieci ze świetlic opiekuńczo- wychowawczych z Potoka, Jaszczwi, Moderówki, Dobieszyna i Żarnowca, udała się na jedlickie lodowisko, aby w zimowej scenerii aktywnie wypocząć.

Dzieci przez dwugodzinny pobyt doskonaliły umiejętność jazdy na łyżwach,  zaspokajały potrzeby ruchowe, uczyły się, aby aktywność fizyczna podejmowana była przez nie świadomie, dobrowolnie i z entuzjazmem. Wszyscy uczestnicy,  ci dobrze jeżdżący, a także początkujący, świetnie się bawili i w dobrych humorach, naładowani pozytywną energią, wrócili do domu.

Wyjazd na lodowisko odbył się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Jedlicze. Opiekę nad „łyżwiarzami” sprawowali: Panie Agata Kazalska, i Beata Orzechowska oraz Pan Adrian Gierula.

Sukces szóstoklasistek w Feryjnym Turnieju Dwójek Siatkarskich

Dnia 07.02.2018r w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się Feryjny Turniej Dwójek Siatkarskich. Do turnieju zgłosiło się czternaście zespołów, dziewczyny rywalizowały w dwóch grupach po siedem drużyn. Nasze młode siatkarki Róża Ekert oraz Nikola Półchłopek w fazie grupowej okazały się niepokonane przechodząc do dalszej części turnieju z bilansem sześciu zwycięstw i żadnej porażki. Następnie w fazie finałowej zawodów po obydwu stronach siatki stanęły ze sobą w szranki po dwie najlepsze drużyny z grup A i B jedlickiego turnieju. Nasze zawodniczki kolejny raz rozgromiły wszystkie rywalki triumfując w feryjnych zawodach w imponującym stylu. W pokonanym polu zostawiły między innymi wszystkie drużyny z Gminy Jedlicze, jak również zespół Sekcji Piłki Siatkowej z Dukli oraz Karpat Krosno.