Kiermasz Świąteczny w niedzielę

W najbliższą niedzielę 15 grudnia 2019 r. odbędzie się w Kościele kiermasz świąteczny, zorganizowany prze Radę Rodziców. Po mszach świętych porannych o godz. 8.00 i 10.30 na wiernych czekać będą w przedsionku Kościoła przepiękne choinki, stroiki, banieczki - wykonane przez naszych uczniów (przy dyskretnej pomocy rodziców) na szkolny konkurs plastyczny "Najpiękniejsza ozdoba świąteczna".

Zapraszamy rodziców, dziadków, przyjaciół szkoły, mieszkańców Potoka do hojności na rzecz Szkoły i Rady Rodziców. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych zostanie przeznaczony na organizację zabaw karnawałowych dla uczniów naszej Szkoły.

Serdecznie zapraszamy!!!

Uwaga !!! Zmiana Planu lekcji

UWAGA - od poniedziałku 2 grudnia następuje niewielka zmiana planu lekcji !!!

W związku z problemami technicznymi plan lekcji dostępny jest poniżej:

KLASY

NAUCZYCIELE

Udział historionautek w Wirtualnym Festiwalu CEO

Zespół projektowy Historionautek uczestniczył w środę 11 grudnia w  Wirtualnym Festiwalu dla Historionautów i Historionautek Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zadania festiwalowe nawiązywały swoją treścią do dwudziestolecia międzywojennego. Dziewczynki wykonały wszystkie zadania, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Były także aktywne na facebooku i na bieżąco zamieszczały efekty swojej pracy.

Kufer podróżny Marii Konopnickiej od Louisa Vuitton’a – prezentacja projektu Historionauci

Zespół projektowy Historionautek ze Szkoły Podstawowej im. E. Łozińskiego w Potoku zaprezentował efekty swoich działań bardzo wdzięcznym odbiorcom – dzieciom z drugiej klasy.

Pokaz odbył się w gościnnych progach Filii w Potoku Biblioteki Gminnej im. Kacpra Wojnara.

Historia ogromnej walizy bardzo zaciekawiła małych słuchaczy, podobnie jak pięknie wydane utwory dla dzieci Marii Konopnickiej, o których opowiedziała i przygotowała do wypożyczenia Pani Maria Kędra.

Uczniowie podczas warsztatów z dużym zaciekawieniem wyciągały z minikufra przedmioty, z którymi mogła podróżować poetka. A były tam długie suknie, płaszcze, kapelusze, parasolka, pantofle, ręczniki, a także przybory toaletowe.

Wielką frajdą było wykonywanie z szablonów kufrów Louisa Vuitton’a, „pakowanie” bagażu dla pisarki i projektowanie dla niej ubioru, który mogłaby zabrać na jeden z jej licznych wojaży po Europie.

Niespodziankami były również: pięknie narysowany, kolorowy krasnal, fantazyjny pomysł na  elegancki strój wizytowy  (z papieru!) dla Konopnickiej i cukierki o niebiańskim smaku przygotowane przez Autorki projektu.

Owocowa, aromatyczna  herbatka zaparzona przez Panią Kędrę zakończyły zajęcia historyczne dla najmłodszych.

Sukces uczennicy Małgorzaty Targ w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS”

Uczennica VIII klasy  –  Małgorzata Targ -  wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS” zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Patronatem Honorowym przedsięwzięcie objęli: Wojewoda Podkarpacki - Ewa Leniart (obecna posłanka do Sejmu RP), Marszałek Województwa Podkarpackiego - Władysław Ortyl oraz Podkarpacki Kurator Oświaty - Małgorzata Rauch.

Na konkurs wpłynęło 319 prac z 74 szkół województwa podkarpackiego. Komisja przyznała trzy nagrody główne oraz trzynaście wyróżnień. Jednym z trzech równorzędnych laureatów  konkursu została nasza uczennica – Małgorzata Targ.

Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 10 grudnia w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa wyróżnionych prac plastycznych. Organizatorzy konkursu podziękowali młodzieży, nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację działań prozdrowotnych.

Opiekę nad uczennicą w trakcie wyjazdu po odbiór dyplomu i nagrody rzeczowej sprawowała pani Agata Misygar-Grzesik – opiekun SK PCK.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Światowe święto praw człowieka obchodzone jest co roku w rocznicę ogłoszenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Choć od tej chwili minęło już ponad 70 lat, wciąż są kraje, w których godność ludzka nie jest szanowana.

Od kilkudziesięciu lat 10 grudnia organizowane są konferencje, akcje edukacyjne i manifestacje  uświadamiające znaczenie praw człowieka, ich treść i sposoby obrony. Szczególną uwagę poświęca się walce z prześladowaniami politycznymi, głodem i ubóstwem. W organizację wydarzeń zaangażowane są pozarządowe ruchy i stowarzyszenia, stawiające sobie za cel ochronę godności ludzkiej.

W naszej szkole w przeddzień tego Dnia odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego o Prawach Człowieka, którą przygotowali uczniowie ósmej klasy.