Wycieczka edukacyjna do Krakowa, Oświęcimia, Szczyrku i Wisły

W dniach 23 i 24 kwietnia uczniowie klas - VI, VII, II oraz III gimnazjum ze SP w Potoku oraz młodzież z zaprzyjaźnionej SP w Jaszczwi wraz z opiekunami udali się na wycieczkę edukacyjną, aby zapoznać się z architekturą i historią województwa małopolskiego i śląskiego.

Wizytę w Małopolsce rozpoczęto od zwiedzenia Zamku Królewskiego na Wawelu. Uczniowie obejrzeli zbiory muzealne zgromadzone w Skarbcu Koronnym i Zbrojowni. Szczególne zainteresowanie wzbudził Szczerbiec – miecz koronacyjny królów Polski, który należy do najcenniejszych zabytków związanych z polską historią. Ponadto uczestnicy wycieczki wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej oraz spacerowali po płycie Rynku Głównego Starego Miasta w Krakowie.

Akademia z okazji Dnia Ziemi

24.04.2018r zuchy i uczniowie z klasy I i III przygotowali dla swoich starszych kolegów z klasy IV, V i VI  akademię z okazji Dnia Ziemi. Jest to  najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Uczniowie z klasy pierwszej przygotowali dwie inscenizacje słowno-muzyczne poświęcone dbaniu o czystość środowiska, które nas otacza. Klasa trzecia przedstawiła zebranym wiersz „Ptasie radio”. Występ wszystkim bardzo się podobał, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po egzaminie

Maraton egzaminu gimnazjalnego dobiegł końca. Teraz pozostało oczekiwanie na wyniki, które zostaną ogłoszone 15 czerwca br.  Na pamiątkę kilka fotek z tego wydarzenia.

Harmonogram egzaminu gimnazjalnego

18 kwietnia 2018 – środa - część humanistyczna:

godz. 9.00 - historia i wiedza o społeczeństwie - czas 60 minut

godz. 11.00 - j. polski - czas 90 minut

19 kwietnia 2018 - czwartek - część matematyczno-przyrodnicza:

godz. 9.00 - przedmioty przyrodnicze - czas 60 minut

godz. 11.00 -matematyka - czas 90 minut

20 kwietnia 2018 – piątek– język obcy nowożytny:

godz. 9.00 - poziom podstawowy - czas 60 minut

godz. 11.00 -poziom rozszerzony - czas 60 minut

Uczniowie proszeni są do szkoły na godz. 8.30.

Komunikat o dniach wolnych od nauki szkolnej

Przypominamy uczniom klas I -VII szkoły podstawowej oraz II klasy gimnazjum, że dni 18,19,20 kwietnia 2018 r.( środa, czwartek, piątek) są dniami wolnym od nauki szkolnej.

W tych dniach uczniowie III klasy gimnazjum piszą egzamin gimnazjalny.

Warsztaty edukacyjne w PWSZ w Krośnie

Czwórka uczniów: Magdalena Skórka i Patryk Pikul z klasy piątej oraz Nikola Półchłopek i Róża Ekert z klasy szóstej uczestniczyli we wtorek 10 kwietnia br., w warsztatach edukacyjnych w Państwowej Wyższej Szkoie Zawodowej w Krośnie. Ta niecodzienna wycieczka była nagrodą za udział w IX Wiosennym Turnieju Wiedzy. Obszerna relacja z wyjazdu znajduje się na stronie Gminy Jedlicze.

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Elzbieta Bajger.