Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

X obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci ofiar Holocaustu

W czwartek, 25 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyły się środowiskowe X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu na Podkarpaciu. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 - uroczystym nabożeństwem w intencji Ofiar Holokaustu w potockim Kościele. Następnie w budynku szkoły odbyło się spotkanie z wnuczkami osób, które przeżyły Holokaust: panią Deanna Segall i Hannah Gill ze Stanów Zjednoczonych. Gościom ze Stanów towarzyszyły panie Natalia Mazur i Ewa Trojanowska z Poznania. Kolejno, pani Zofia Macek  - emerytowana nauczycielka historii, wygłosiła prelekcję na temat obozu hitlerowskiego w Szebniach. Uczniowie i absolwenci szkoły przygotowali na zakończenie okolicznościowy montaż  słowno - muzyczny pod znamiennym tytułem " Nie pytajcie, nie powiem, nie wiem..." Uczestnicy uroczystości mogli podziwiać także piękne fotografie wykonane przez uczniów, ukazujące pozostałości kultury żydowskiej w naszym najbliższym otoczeniu. Wernisaż fotograficzny przygotowali: Michał Wiatr, Julia Zych, Damian Woźniak - z klasy IV; Oliwier Gębarowski, Wiktor Gierula z klasy VI; Weronika Korczykowska, Paulina Zych - z klasy VII; Kacper Rodzaj - z klasy II gim i Julia Rak - z klasy III gim.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych - pan Ryszard Zagórki - z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze oraz radni Rady Miejskiej w Jedliczu na czele z panem Piotrem Woźniakiem - przewodniczącym Rady. Obecni byli także: pan Andrzej Guzik - wicedyrektor PCEN w Krośnie, Ks. Franciszek Partyka - proboszcz Parafii Potok oraz dyrektorzy szkół i placówek z terenu Gminy Jedlicze, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Organizatorem uroczystości byli : Burmistrz Jedlicza, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Składamy gorące podziękowania dla wszystkich mam, które przygotowały poczęstunek dla gości i zajmowały się serdeczną obsługą.

Galeria zdjęć z uroczystości! Informacja i zdjęcia na stronie www Gminy Jedlicze!


Finał akcji "Góra Grosza 2017-18"

W miesiącu grudniu została przeprowadzona już po raz osiemnasty, ogólnopolska akcja charytatywna „Góra Grosza”, która miała na celu zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną. W naszej szkole akcję „Góra Grosza” zorganizowało oraz przeprowadziło Szkolne Koło PCK. Jak co roku akcja ta, przybrała w naszej szkole formę konkursu na najwyższą zebraną kwotę w klasie. Po zakończeniu akcji, członkowie koła wraz z opiekunką panią Agatą Kazalską, podliczyli zebrane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach. Klasy rywalizując między sobą zebrały razem kwotę 265,98 zł.

Najwięcej groszy w porównaniu do zebranej kwoty w szkole - wyrażonych w procentach - zebrała klasa VI, która zajęła I miejsce, II miejsce ex aeqvo zdobyły klasy IV i III gim, a na III miejscu uplasowała się klasa III. Natomiast w przeliczeniu na jednego ucznia wyniki się zmieniają - i tak: bezkonkurencyjna okazała się klasa VI, która zajęła I miejsce w szkole, II miejsce klasa IV, a na III miejscu uplasowała się klasa III gim. Kolejne miejsca: IV miejsce - klasa V, V miejsce - klasa III i VI miejsce - klasa VII.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej rywalizacji za rok!!!

 

Uwaga - zmiana Planu lekcji

Od poniedziałku 22 stycznia 2018 r. rozpoczynamy w naszej szkole II półrocze roku szkolnego 2017/2018. Zmianie ulega nieznaczne plan lekcji dla uczniów i nauczycieli.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w zakładce Plan lekcji.

 

Komunikat dla rodziców

Szanowni Rodzice

Przypominamy, że w ten czwartek - 18 stycznia 2018r. - odbędzie się wywiadówka szkolna. Początek spotkania o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy !

 

Wesołych Świąt

Rodzinnych, radosnych i spokojnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz szczęśliwego Nowego Roku

życzą uczniowie, nauczyciele

i dyrekcja Szkoły Podstawowej w Potoku

 

Do zobaczenia w szkole 2 stycznia 2018 r.

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia

Na Święta Bożego Narodzenia czekamy wszyscy z wielką radością. Ten radosny nastrój panował także w naszej szkole ostatniego dnia nauki przed przerwą świąteczną – w piątek 22 grudnia br. Na pierwszej lekcji uczestniczyliśmy w Jasełkach, przygotowanych przez uczniów klasy piątej i szóstej, pod czujną opieką pani katechetki Zofii Baraniec i pani Elżbiety Bajger. Fragmenty kolęd i historia narodzin Pana Jezusa wprowadziła publiczność w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie tej części uroczystości, dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan złożył uczniom, rodzicom i nauczycielom życzenia świąteczne.

Na kolejnej lekcji odbył się szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Inicjatorem konkursu była pani Wioletta Zygmunt – nauczyciel muzyki. Wszystkie klasy przygotowały się do występów wzorowo – doznania słuchowe i wizualne publiczności były ogromne. Jury w składzie: dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan, nauczycielka matematyki pani Anna Gonet i  przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Skórka, ogłosiło zwycięzców – klasa I szkoły podstawowej i klasa II gimnazjum. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Wielkie słowa uznania  należą się także wychowawcom, którzy zaangażowali się w ten projekt i pomogli dzieciom przygotować się do tak wspaniałych występów.

Na lekcjach czwartej i piątej odbyły się klasowe wigilie. Były życzenia od wychowawców, łamanie się opłatkiem, pyszne żurki, barszcze, pierogi, gołąbki i ciasta oraz kolędy śpiewane razem przy wigilijnym stole. Składamy serdeczne podziękowania dla naszych mam, które przygotowały i podały nam wigilijne potrawy.