Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Karty do gry – konkurs Muzeum Józefa Piłsudskiego

Organizatorem Konkursu na projekt kart do gry dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych było Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczestnicy przygotowali projekt trzech figur karcianych: króla (Józef Piłsudski), damy (Aleksandry Piłsudskiej) i waleta (legionisty) w czarno- białej kolorystyce. Bardzo piękne i oryginalne projekty wykonała wielokrotnie już nagradzana w innych, artystycznych zmaganiach, Małgorzata Targ z ósmej klasy. Ogłoszenie wyników już w październiku. Kibicujemy Małgosi!

 

 

Komunikat dla rodziców

Szanowni Rodzice

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie rodziców z dyrektorem i wychowawcami klas - w czwartek 19 września br. o godz. 16.30.

Całoroczny plan spotkań z rodzicami znajduje sie w zkładce Dla Rodziców!

Zapraszamy

 

Wycieczka do Laboratorium Fotograficznego i Pijalni Czekolady

Wrześniowe popołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego spędzili na wycieczce do krośnieńskiego, rodzinnego zakładu fotograficznego HEPNAR w Krośnie oraz do mieszczącej się w Korczynie stylowej Pijalni Czekolady Chocolatier.

Właściciele laboratorium opowiedzieli uczestnikom wycieczki o historii swojej 60 – letniej rodzinnej firmy, o analogowych i cyfrowych fotografiach, wykonali „na żywo” fotografię portretową oraz udzielili wielu cennych wskazówek, które bardzo pomogą członkom szkolnego Foto Klubu podczas przygód w świecie „rysowania za pomocą światła”.

W programie warsztatów czekoladowych w uroczym, dawnym miasteczku Korczyna, znalazła się degustacja czekolad, pokaz filmu 3D o produkcji kakao, zdobienie tabliczek czekoladowych i lizaków z czekolady.

Po warsztatach można było dokonać zakupu pysznych czekolad, pralin, lodów i wielu innych smakołyków. Przebieg pierwszej w tym roku eskapady fotografowali członkowie  Foto Klubu.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Mariola Pacek i Michalina Józefowicz.

 

17 września. Kartka z kalendarza…

80 lat temu, 17 września 1939 roku wojska sowieckie napadły na Polskę, łamiąc pakt o nieagresji.

Stało się to, bez określonego w prawie międzynarodowym wcześniejszego wypowiedzenia wojny i odbyło w porozumieniu z III Rzeszą. Był to „cios w plecy” zadany Polsce, która od 1 września 1939 roku dzielnie stawiała opór wojskom niemieckim. Tego dnia obchodzony jest również Światowy Dzień Sybiraka.

W rocznicę tego wydarzenia młodzież naszej szkoły zapaliła pod obeliskiem katyńskim znicze w biało-czerwonych barwach. Pomnik ten i żywe dęby pamięci upamiętniają związane z Potokiem ofiary zbrodni katyńskiej: kapitana Jana Pawłowskiego i kapitana Konrada Krzyworączkę.

Wieczna pamięć o naszych Rodakach, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny i wszystkich ofiarach sowieckiej okupacji!

 

Mój przyjaciel pies - sukces w konkursie

W dniu 15.09.2019 roku na stadionie UKS „Guzikowka” odbyła się XXIX Podkarpacka Wystawa Psów Rasowych w Krośnie, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Odbyły się też m.in. niesamowite pokazy wyszkolenia psów. Zaplanowano też kącik kynoterapeutyczny, gdzie można było posłuchać, jak psy pracują w szkołach, czy z osobami niepełnosprawnymi.

Podczas Wystawy Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Krośnie zorganizował dla najmłodszych mieszkańców miasta i okolic konkurs plastyczny zatytułowany „Mój Przyjaciel pies”. Celem konkursu były: 1) Edukacja w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt, zapobiegania ich bezdomności oraz właściwej opieki nad nimi. 2) Rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci. 3) Prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży. Nasza uczennica z klasy VI Julia Zych zajęła Ex aequo II miejsce. w kategorii od 10 do 12 lat.

Naszej laureatce i rodzicom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

Sukces Małgorzaty Targ w Wojewódzkim Konkursie „M jak Moniuszko”

Dnia 12 września w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego pn. „M jak Moniuszko”, którego tematem przewodnim była twórczość Stanisława Moniuszki. Konkurs został ogłoszony w celu przybliżenia dzieciom i młodzieży szkolnej postaci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów oraz jego bogatej twórczości w związku z 200 rocznicą jego urodzin. Wernisaż wystawy pokonkursowej połączony był z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII - Małgorzata Targ została wyróżniona za wykonanie pracy do utworu muzycznego pt. „Prząśniczka” S. Moniuszki. Prace wykonała pod kierunkiem pani Wioletty Zygmunt- nauczyciela muzyki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.