Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Gminne podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2017/2018

Dnia 20 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2017/2018, szkół podstawowych z terenu gminy Jedlicze. Nasza  szkoła w końcowej klasyfikacji gminnej, po raz kolejny zajęła zaszczytne II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz III miejsce w Igrzyskach Dzieci. Dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan wraz z panią Agatą Kazalską i przedstawicielami uczniów: Rózą Ekert z kl. VII i Mikołajem Strugałą z kl. V otrzymali puchary dyplomy oraz cenny sprzęt sportowy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym sportowcom, a także absolwentom, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku!

Wyniki współzawodnictwa gminnego za rok szkolny 2017/2018:

 

Więcej…

Wyjazd do kina Helios

W dniu 14 grudnia 2018 roku grupa uczniów z klas VI, VII, VIII oraz III gimnazjum uczestniczyła w wyjeździe do krośnieńskiego kina „Helios”. Uczniowie miło spędzili czas, oglądając film animowany pt. „Grinch”. Tytułowy bohater nienawidzi Bożego Narodzenia i pragnie zepsuć świąteczną atmosferę mieszkańcom Ktosiowa. Grincha denerwuje wspólne kolędowanie, wręczanie prezentów i planuje okraść sąsiadów ze świątecznych dekoracji, pięknie ozdobionych choinek i podarunków pod nimi zgromadzonych. Wszystko jednak się zmienia dzięki Cindy Lou, która wierzy w to, że Grinch - w głębi serca - jest tak naprawdę inną osobą.

Uczniom podobały się efekty audiowizualne, odpowiednia dawka humoru oraz świąteczny nastrój, którego w filmie nie brakuje.

Opiekę nad uczniami w trakcie wyjazdu sprawowały panie – Elżbieta Brońska –Piękoś oraz Agata Misygar-Grzesik.

 

W krainie piernika - zajęcia w Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej

14 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy pierwszej, drugiej oraz trzy uczennice z klasy siódmej, pod opieką pani Teresy Korony - Garbacik i Elżbiety Bajger, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej. Zajęcia rozpoczęły się w piwnicach muzealnych od warsztatów „W krainie piernika”. Na wstępie pani przewodnik opowiedziała dzieciom o historii powstania piernika i sposobie przygotowania ciasta piernikowego. Następnie każde dziecko otrzymało masę piernikową i samo formowało swoje ciasteczka z wykorzystaniem foremek. Gdy pierniczki były gotowe, zostały włożone do pieca do upieczenia. W czasie, kiedy pierniki piekły się w piecu, dzieci zwiedziły Muzeum Kultury Szlacheckiej. Gdy wróciły do piwnic muzealnych, na stołach czekały już upieczone pierniki. Kolejnym zadaniem uczniów było ich ozdobienie. Z dużą pomysłowością i fantazją wszystkie ciasteczka zostały pięknie udekorowane. Pani przewodnik część ciastek pomalowała czekoladą, a uczestnicy warsztatów ozdobili je kolorową posypką. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń i z pięknymi ozdobami na choinkę wrócili do domów.


Wyróżnienie w Gminnym Konkursie na kartkę bożonarodzeniową

Elena Rak - uczennika klasy IV  naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w Gminnym Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową. Nagrodę z rąk pani Burmistrz Jolanty Urbanik, Elenka odebrała w dniu 13 grudnia br. w Urzędzie Gminy Jedlicze. Opiekę nad uczennicą sprawował jej tata - pan Jan Rak.

Gorąco gartulujemy uczennicy i rodzicom!

Mikołajki w Domu Ludowym w Potoku

We wtorek 11 grudnia wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Potoku oraz dzieci ze świetlicy działającej w Szkole Podstawowej w Potoku gościli na zaproszenie Zarządu Osiedla Jedlicze -  Borek w świątecznie udekorowanej Sali Domu Ludowego w Potoku.

Wspólna zabawa integracyjna przy muzyce wyzwalała szczere, spontaniczne zadowolenie wszystkich uczestników imprezy integracyjnej. Spotkanie uświęcił oczekiwany  Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich upominkami.

Pyszny poczęstunek przygotowały  Panie z Zarządu Osiedla Jedlicze - Borek, które dbały i obsługiwały zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie: Burmistrz Gminy Jedlicze pani Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej  w Jedliczu pan Piotr Woźniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Potoku  pan Andrzej Dziugan,  Dyrektor GOSiR pan Wojciech Florczak oraz opiekunka świetlicy pani Agata Kazalska.

Koordynatorami imprezy byli  Radni Gminy Jedlicze: pani Wenecja Żychowska i pan Tomasz Lisowski.

Relacja na stronie www Gminy Jedlicze!

 

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”

11 grudnia 2018 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie zostały ogłoszone wyniki Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”. Na eliminacje powiatowe wpłynęły 62 najładniejsze prace plastyczne z terenu powiatu krośnieńskiego. Tematyka Konkursu obejmowała udział jednostek straży pożarnych w szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej i kulturalnej, akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz historię pożarnictwa. Prace oceniała komisja w następującym składzie: przewodniczący – Krzysztof Brynecki, przedstawiciel Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie,- sekretarz – dh Józef Tucki, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie,- członek - dh Jan Kilar, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie.

W IV grupie wiekowej – gimnazja - uczennica klasy VII Małgorzata Targ zajęła II miejsce.

Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczyli: Agnieszka Prugar - inspektor w Starostwie Powiatowym, dh Jan Kilar - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie oraz bryg. Piotr Szubra - Naczelnik Wydziału Organizacyjno-Kadrowego KM PSP w Krośnie.Organizatorem Konkursu był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Krośnie oraz Komendą Miejską PSP w Krośnie.

Praca naszej laureatki została przesłana na finał eliminacji wojewódzkich.

Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!  Krosno112.pl