Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

7 maja 2019r. uczennica klasy drugiej Aleksandra Rodzinka, odebrała z rąk pani Burmistrz Jolanty Urbanik wyróżnienie, w gminnym konkursie plastycznym „Projekt kartki wielkanocnej”. Jest to sukces Oli, gdyż jej praca konkurowała z 223 kartkami uczniów ze szkół z gminy Jedlicze.

Gratulacje !

 


Wyjazd do teatru RCKP w Krośnie

6 maja 2019r. uczniowie z klasy pierwszej i drugiej pod opieką swoich wychowawczyń pani Elżbiety Bajger i pani Teresy Korony – Garbacik, wzięli udział w wycieczce do RCKP w Krośnie. Dzieci obejrzały tam sztukę teatralną „Titelitury”, napisaną na podstawie Baśni Braci Grimm, a wystawioną przez aktorów z teatru „Panteatr”. Dzięki wspaniałej grze pięciu aktorów, dzieci przeniosły się w świat magii i niezapomnianej przygody. Na nowo odkryły świat Braci Grimm. Punktem centralnym przedstawienia była postać nietuzinkowa, tajemniczy czarodziej, gnom, który pozostał zagadką nie tylko w świecie zaczarowanym, ale i w rzeczywistości. Zespół zadbał o to, aby scenografia, kostiumy, muzyka, światło, reżyseria oraz oprawa dźwiękowa i wizualna urzekły oglądających swoją pełnią i smakiem. W ciekawy sposób został do przedstawienia wpleciony teatr cieni. Dodatkową atrakcją dla uczniów był przejazd Miejską Komunikacją Samochodową, a nie tradycyjnym autokarem.


Komunikat - wywiadówka

W najbliższy czwartek 9 maja br., o  godz. 16.30 odbędą się zgodnie z planem wywiadówki - zebrania z wychowawcami klas oraz indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.

Ze względu na to, że są to ostatnie w tym roku szkolnym wywiadówki -  prosimy rodziców o niezawodne przybycie.Udział w gminnych uroczystościach związanych z 228 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym wzięła udział w dniu 3 maja br. w gminnych obchodach 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Szkołę reprezentowali: p.o. dyrektora szkoły pani Agata Kazalska, poczet sztandarowy w osobach: Kacper Piotrowski, Karolina Hac, Paulina Zych oraz składający kwiaty pod tablicą pamiątkową: Elena Rak i Filip Piotrowski.

Dziękujemy uczniom za patriotyczną postawę i godne reprezentowanie szkolnej społeczności w obchodach narodowego święta.


 

Uroczystość szkolna z okazji świąt majowych

 

30 kwietnia w naszej szkole uczciliśmy zbliżające się Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Zwycięstwa.

Uczniowie klas – IV, VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony tym ważnym świętom i rocznicom. Młodzi artyści wygłosili teksty poetyckie, narratorzy przedstawili najistotniejsze fakty dotyczące czterech pamiętnych dni majowych, wokaliści wykonali pieśni tematycznie związane z uroczystością szkolną. Publiczność obejrzała również dwa filmy: „Polskie symbole narodowe” – projekt edukacyjny IPN oraz „Animowaną historię Polski” w reżyserii Tomasza Bagińskiego, przedstawiającą najważniejsze wydarzenia w dziejach naszego kraju.

Montaż słowno-muzyczny przygotowały panie: Agata Misygar-Grzesik i Wioletta Zygmunt. O stronę techniczną przedsięwzięcia zadbał pan Adrian Gierula. Oprawą plastyczną zajęły się panie: Elżbieta Bajger i Michalina Józefowicz.

Filmik 1

Filmik 2


Cyrk "SZOK" w naszej szkole

Cyrk „SZOK” odwiedził naszą szkołę w poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. Artystów podziwiały przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Wesoły klaun  z czerwonym nosem i ogromną kokardą, wąż boa - to główne atrakcje przedstawienia. Nie zabrakło także żonglerki, jazdy na monocyklu i czarowania.

Cyrk tworzyli także uczniowie, odważnie próbując swoich sił w różnych sztuczkach i akrobacjach: czarowaniu, kręceniu hula-hop, w jeździe na monocyklu, w oswajaniu węża boa. Ponadgodzinny pokaz sprawności, magii i sztuki cyrkowej dzieci  nagradzały uśmiechem i gromkimi oklaskami – były to najlepsze podziękowania dla artystów cyrku SZOK.