Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Zapobiegajmy wypalaniu traw"

7 kwietnia w Zespole Szkół w Potoku został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny pt. „Zapobiegajmy wypalaniu traw”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół w Potoku i Ochotniczą Straż Pożarną w Potoku pod honorowym patronatem Burmistrz Gminy Jedlicze. Ideą konkursu było nie tylko rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci i młodzieży, ale również rozwijanie świadomości, że wypalanie traw przynosi niepowetowane straty w środowisku naturalnym.

Na konkurs napłynęło 91 prac z prawie wszystkich szkół Gminy Jedlicze. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria I - III:

I miejsce Izabela Gębarowska ( SP Długie)

II miejsce Julia Zych (SP Potok)

III miejsce Michał Tuleja (SP Jedlicze)

III miejsce Magdalena Raj (SP Żarnowiec)

wyróżnienie: Szymon Woźniak (SP Piotrówka)

Kategoria IV – VI SP:

I miejsce Małgorzata Targ (SP Potok)

II miejsce Daria Biedroń (SP Żarnowiec)

II miejsce Magdalena Janocha (SP Dobieszyn)

III miejsce Igor Papużyński (SP Jedlicze)

III miejsce Szymon Bril (SP Żarnowiec)

III miejsce Zuzanna Florczak (SP Żarnowiec)

wyróżnienie: Nikola Fijałkiewicz (SP Długie)

Kategoria gimnazjalna:

Wyróżnienie: Julia Rak (Gimnazjum w Potoku)

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu!

Sukces naszych uczniów w konkursach świątecznych

8 kwietnia br. podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który miał miejsce w sali Urzędu Gminy w Jedliczu rozstrzygnięty został konkurs na „Projekt Kartki Wielkanocnej” organizowany przez Burmistrz Gminy Jedliczę, Jolantę Urbanik. Z dostarczonych blisko 120 kartek II nagrodę zdobyła kartka wykonana przez uczennicę   Szkoły Podstawowej w Potoku Julię Zych.


Z kolei 9 kwietnia w RCKP w Krośnie odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XII konkursie plastycznym ”Wielkanocne Tradycje Pogranicza”. Uczestnicy mogli rywalizować w kategoriach: Palma, Pisanka, Wieniec, Ozdoba świąteczna. W konkursie tym wzięli udział uczniowie z klas II i III SP oraz Julia Rak z klasy II gimnazjum. Uczennica Elena Rak zajęła I miejsce w kategorii „Wieniec” oraz II miejsce w kategorii „Pisanka” – klasy I-III. II miejsce w tej kategorii zajął również uczeń klasy II SP Marcel Majewski. Uczennica Julia Rak zajęła I miejsce w kategorii „Wieniec” – klasy gimnazjalne. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

 

Finał akcji „Pola Nadziei 2017”

W dniu 9 kwietnia 2017 r. - w Niedzielę Palmową - przed Potockim Kościołem nastąpił finał miejscowej akcji charytatywnej „Pola Nadziei 2017”. Młodzież szkolna wraz z  panią Agatą Kazalską, panią Beatą Telesz i panią Agatą Misygar – Grzesik, kwestowała na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum. Mieszkańcy Potoka chętnie wrzucali datki do puszek, a dzieci obdarowywały ich "kwiatami nadziei". Większość osób o gorących sercach, nie szczędziło złotówek, aby wspomóc krośnieńskie Hospicjum, dali nadzieję właśnie tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Dochód z kwesty w kwocie 1.011.40 zł został przekazany do Hospicjum w Krośnie im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!!!


 

Finał szkolnego konkursu na Matematyczną Pisankę Wielkanocną 2017

We wtorek 4 kwietnia br. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu matematyczno – plastyczno - technicznego na Matematyczną Pisankę Wielkanocną 2017. W konkursie wzięły udział cztery uczennice, które oddały łącznie sześć prac. Jury konkursu w składzie: Elżbieta Bajger i Michalina Józefowicz przyznało: I miejsce – dla Agaty Woźniak z klasy II gim, II miejsce – dla Julii Rak z klasy II gim, III miejsce – dla Małgorzaty Komisarz z klasy I gim oraz dla Elenki Rak z klasy II szkoły podstawowej. Nagrodzone wyszywanki zostały wykorzystane do dekoracji świątecznej szkoły. Rozdanie dyplomów i nagród w konkursie nastąpi na apelu szkolnym przed Świętami Wielkanocnymi. Nagrodzonym dziewczynkom gorąco gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie i wspólną zabawę.


 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dnia 3 kwietnia 2017 r. przy Zespole Szkół w Iwoniczu, odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Uczeń naszej szkoły Piotr Woźniak, zajął II miejsce w powiecie i uzyskał awans do zawodów rejonowych. Szóstoklasista stanął na wysokości zadania, rywalizując z 42 zawodnikami w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!.

Pola Nadziei 2017

Szkolne Koło PCK bierze po raz ósmy udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017r. przed mszami w Kościele w Potoku, wiernych powitają wolontariusze z bukietami żółtych, wiosennych żonkili- symbolami akcji. Każdy darczyńca na rzecz krośnieńskiego hospicjum, otrzyma pamiątkowy żonkil wykonany osobiście przez uczennice naszej szkoły. Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Agata Kazalska.

Zapraszamy mieszkańców Potoka do udziału w tej charytatywnej akcji, wspierającej Hospicjum w Krośnie.