Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w targach edukacyjnych

Uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wzięli udział w dniu 14 marca br. w Targach Edukacyjnych w Krośnie. Mieli okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną  21 szkól średnich z Krosna i powiatu krośnienskiego. Ulotki, plakaty, foldery oraz bezpośrednia rozmowa z nauczycielami i uczniami szkół średnich, pozwolą naszym przyszłym absolwentom świadomie wybrać tę szkołę, która najbardziej spełnia ich oczekiwania.

Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: pani Beata Orzechowska i pan Adrian Gierula.

Ważne dla uczniów:

Nabór 2019 !

Od września zmiana nazw szkół średnich!

Ulotka rekrutacyjna OKE !

 

Dzień matematyki - Święto liczby Pi

14 marca czyli 3.14 - to święto magicznej liczby Pi. Uczniowie od siódmej klasy znają tę liczbę i uczą się wzorów, w których ona występuje. Pi - to stosunek obwodu koła do jego średnicy - zawsze wynosi około 3,14 bez względu na wielkość kola.

14 marca lekcje matematyki mają zabawowy charakter ze słodkim akcentem, który w nazwie ma sylabę pi - były już pi-erniczki, słodkie pi-sanki - w tym roku są pi-anki. Zabawa matematyczna to turniej grup, z zadaniami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve z Bielska Białej. Uczniowie ze zwycięskich grup otrzymali w nagrodę plusy do dziennka. Zabawy kończyły się wspólnym klasowym zdjęciem z "portretem" liczby Pi.

Szkolnym organizatorem projektu była pani Michalina Józefowicz.

 

Udział w gminnych konkursach przedmiotowych

Gminne konkursy przedmiotowe z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki dla uczniów klas szóstych organizuje od kilku lat Szkoła w Jedliczu. Uczniowie naszej szkoły coroczne uczestniczą w zmaganiach konkursowych. W tym roku szkolnym udział wzięli: Julia Zych, Michał Wiatr - w konkursie ortograficznym oraz Weronika Lipińska, Jakub Lisowski i Patryk Pikul - w konkursie matematycznym i języka angielskiego. Wyniki konkursów zostaną ogłoszone podczas wspólnej dydaktycznej zabawy - Wiosennego Turnieju Wiedzy w dniu 22 marca 2019r.

Naszym uczniom życzymy sukcesów!

 

Junior Master of English - udział w konkursie

Małgorzata Komisarz - uczennica trzeciej klasy naszego gimnazjum wzięła udział w wojewódzkim konkursie "Junior Master of English", który odbył się 8 marca br w krośnieńskim Szczepaniku. Była to już kolejna 7 edycja konkursu przeznaczonego dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz klas 3 gimnazjum. Jak co roku konkurs odbywał się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna. W konkursie należało wykazać się bardzo bogatą wiedzą w zakresie słowotwórstwa oraz gramatyki języka angielskiego. Wzięło w nim udział ponad 60 uczniów z różnych szkół którzy rozwiązując test w postaci elektronicznej walczyli o zwycięstwo. Konkurs wzbogacony był tez o dodatkowe atrakcje przygotowane przez uczniów Szczepanika takie jak: pokaz szkolnej grupy rekonstrukcyjnej czy multimedialny quiz o Patronie szkoły Janie Szczepaniku. Uczestnicy mieli też okazję do wspólnego tańca oraz wysłuchania wierszy i pieśni absolwentów szkoły. Wszystko to w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku.

Opiekunem uczennicy był pan Adrian Gierula.


Konkurs Biblijny dla Szkół Podstawowych „Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego”

Konkurs Biblijny dla Szkół Podstawowych „Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego” dla uczniów szkół podstawowych (do siódmej klasy włącznie) w Archidiecezji Przemyskiej w roku szkolnym 2018/2019  – etap dekanalny.

Patronem honorowym konkursu jest J.E. Ks. Abp Adam Szal - Metropolita Przemyski, Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch, także objęła konkurs patronatem. Drugi etap w dekanacie Krosno I był etapem pisemnym i odbył się 7 marca 2019 r.  w Szkole Podstawowej w Potoku. Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie tego etapu byli dekanalni wizytatorzy nauki religii. W związku z tym do naszej szkoły przybyli: ks. Andrzej Chmura – wizytator dekanalny, ks. Mirosław Grendus – wizytator diecezjalny nauczania religii oraz katecheci i rodzice towarzyszący uczniom  biorącym udział w konkursie. Do tego etapu konkursu zgłosiło się 24 uczniów z 9 szkół naszego dekanatu. Uczniowie w wyznaczonym czasie – 45 minut rozwiązywali test składający się z 26 zadań. Literatura w tym etapie obejmowała znajomość treści Ewangelii wg św. Marka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali imienne dyplomy oraz książki. Nie zabrakło poczęstunku dla wszystkich gości, opiekunów oraz uczniów. Szkołę Podstawową w Potoku reprezentowali: Patrycja Lawera, Klaudia Klekot i Michał Wiatr.

Organizatorami konkursu na terenie szkoły byli: ks. Janusz Zajdel i pani Zofia Baraniec – katecheci, przy wsparciu p.o.dyrektora szkoły pani Agaty Kazalskiej.

Informacja na stronie www Gminy Jedlicze!

 

 

MISTRZOSTWO Powiatu W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Ogromnym sukcesem uczennic z naszej szkoły zakończyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbyły się 5 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Zręcinie. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z powiatu krośnieńskiego. Spotkania rozgrywane były najpierw w 2 grupach, gdzie po dwie najlepsze drużyny z każdej, uzyskały awans do półfinałów zawodów. Nasze młode siatkarki w rywalizacji grupowej trafiły na zespoły z Komborni, Iwonicza oraz gospodarza zawodów, ze Zręcina. W konfrontacji z wyżej wymienionymi drużynami, zespół z Potoka okazał się bezapelacyjnie najlepszy pokonując wszystkich przeciwników w stosunku 2:0. Następnie dziewczęta z Potoka przystąpiły do meczu półfinałowego, gdzie stanęły do rywalizacji ze szkołą z Dukli. W tym spotkaniu również błyskawicznie rozbiły przeciwnika, ponownie nie przegrywając żadnej z partii. W drugim półfinale natomiast zespół z Iwonicza pokonał drużynę z Odrzykonia, po ciekawym i zaciętym pojedynku, w związku z czym w meczu finałowym ponownie doszło do konfrontacji pomiędzy Potokiem i Iwoniczem. Na początku spotkania decydującego o tym, która z drużyn będzie reprezentować powiat krośnieński, na zawodach rejonowych w poczynania naszego zespołu wkradło się sporo nerwowości, przez co przeciwniczki, po raz pierwszy w turnieju osiągnęły trzypunktową przewagę. W kolejnych akcjach dziewczęta opanowały jednak nerwy i wygrały pierwszego seta w stosunku 20:14. Druga partia spotkania miała zgoła inny przebieg, gdyż zespół z Potoka od początku narzucił swój styl gry i objął wysokie prowadzenie. Trener przeciwniczek próbował ratować sytuację dokonując licznych zmian, które nie przyniosły jednak zamierzonych rezultatów i nasza drużyna wyszła już na dziesięciopunktowe prowadzenie. Następnie w polu zagrywki pojawiła się kapitan zespołu, Maja Stareńczak, która pokusiła się o serię sześciu asów serwisowych, demolując wręcz przeciwniczki, nie pozostawiła im żadnych złudzeń, której ze szkół należał się awans na zawody rejonowe. Drugi set spotkania ostatecznie zakończył się niezwykłym wynikiem 20:4 dla drużyny z Potoka.

Naszą szkołę godnie reprezentowały: Maja Stareńczak, Róża Ekert, Julia Barsznica, Nikola Półchłopek, Zuzanna Hac, Karolina Hac oraz Natalia Moskal. Opiekunką drużyny była Pani, Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 

 

Więcej…