Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Gminny Trójbój i Czwórbój Lekkoatletyczny

Dnia 13 maja 2019 r. uczniowie ze szkoły podstawowej brali udział w Gminnym  Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców Zawody odbyły się w parku przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny: z Długiego, Dobieszyna, Jaszczwi, Jedlicza i Potoka. Znakomicie zaprezentowali się nasi młodzi sportowcy, którzy zdobyli: II miejsce w trójboju chłopców, III miejsce w trójboju dziewcząt, III miejsce w czwórboju chłopców i IV miejsce w czwórboju dziewcząt. Dużym sukcesem zakończyły się zawody dla Patryka Siekańca z klasy V, który indywidualnie zdobył najwięcej punktów ze wszystkich uczniów z gminy Jedlicze.

W trójboju chłopców naszą szkołę godnie reprezentowali: Szymon Mordarski, Tomasz Ostalecki, Bartosz Lisowski, Filip Piotrowski i Marcel Majewski. Drużyna dziewcząt:  Maja Brańska, Julia Furtek, Elena Rak i Nadia Sitar.

W czwórboju chłopcy wystąpilli w następującym składzie: Patryk Siekaniec, Jakub Lisowski i Kacper Wiśniowski, natomiast dziewczęta: Klaudia Dobrowolska, Julia Zych i Weronika Lipińska. Opiekę nad uczniami sprawowali: pan Mateusz Krawczyk i pan Adrian Gierula

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Galeria !


Wyróżnienie w konkursie plastycznym

7 maja 2019r. uczennica klasy drugiej Aleksandra Rodzinka, odebrała z rąk pani Burmistrz Jolanty Urbanik wyróżnienie, w gminnym konkursie plastycznym „Projekt kartki wielkanocnej”. Jest to sukces Oli, gdyż jej praca konkurowała z 223 kartkami uczniów ze szkół z gminy Jedlicze.

Gratulacje !

 


Wyjazd do teatru RCKP w Krośnie

6 maja 2019r. uczniowie z klasy pierwszej i drugiej pod opieką swoich wychowawczyń pani Elżbiety Bajger i pani Teresy Korony – Garbacik, wzięli udział w wycieczce do RCKP w Krośnie. Dzieci obejrzały tam sztukę teatralną „Titelitury”, napisaną na podstawie Baśni Braci Grimm, a wystawioną przez aktorów z teatru „Panteatr”. Dzięki wspaniałej grze pięciu aktorów, dzieci przeniosły się w świat magii i niezapomnianej przygody. Na nowo odkryły świat Braci Grimm. Punktem centralnym przedstawienia była postać nietuzinkowa, tajemniczy czarodziej, gnom, który pozostał zagadką nie tylko w świecie zaczarowanym, ale i w rzeczywistości. Zespół zadbał o to, aby scenografia, kostiumy, muzyka, światło, reżyseria oraz oprawa dźwiękowa i wizualna urzekły oglądających swoją pełnią i smakiem. W ciekawy sposób został do przedstawienia wpleciony teatr cieni. Dodatkową atrakcją dla uczniów był przejazd Miejską Komunikacją Samochodową, a nie tradycyjnym autokarem.


Komunikat - wywiadówka

W najbliższy czwartek 9 maja br., o  godz. 16.30 odbędą się zgodnie z planem wywiadówki - zebrania z wychowawcami klas oraz indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.

Ze względu na to, że są to ostatnie w tym roku szkolnym wywiadówki -  prosimy rodziców o niezawodne przybycie.Udział w gminnych uroczystościach związanych z 228 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym wzięła udział w dniu 3 maja br. w gminnych obchodach 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Szkołę reprezentowali: p.o. dyrektora szkoły pani Agata Kazalska, poczet sztandarowy w osobach: Kacper Piotrowski, Karolina Hac, Paulina Zych oraz składający kwiaty pod tablicą pamiątkową: Elena Rak i Filip Piotrowski.

Dziękujemy uczniom za patriotyczną postawę i godne reprezentowanie szkolnej społeczności w obchodach narodowego święta.


 

Uroczystość szkolna z okazji świąt majowych

 

30 kwietnia w naszej szkole uczciliśmy zbliżające się Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Zwycięstwa.

Uczniowie klas – IV, VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony tym ważnym świętom i rocznicom. Młodzi artyści wygłosili teksty poetyckie, narratorzy przedstawili najistotniejsze fakty dotyczące czterech pamiętnych dni majowych, wokaliści wykonali pieśni tematycznie związane z uroczystością szkolną. Publiczność obejrzała również dwa filmy: „Polskie symbole narodowe” – projekt edukacyjny IPN oraz „Animowaną historię Polski” w reżyserii Tomasza Bagińskiego, przedstawiającą najważniejsze wydarzenia w dziejach naszego kraju.

Montaż słowno-muzyczny przygotowały panie: Agata Misygar-Grzesik i Wioletta Zygmunt. O stronę techniczną przedsięwzięcia zadbał pan Adrian Gierula. Oprawą plastyczną zajęły się panie: Elżbieta Bajger i Michalina Józefowicz.

Filmik 1

Filmik 2