Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Rosz Haszana 5777 – 5778 w dynowskiej synagodze

Członkowie Klubu Historycznego „Klio” działającego w naszej szkole zostali zaproszeni do Centrum Historii Żydów Polskich w Dynowie, gdzie wzięli udział w uroczystości uczczenia ofiar Holokaustu. Uroczystości odbyły się 19 września, w drugim dniu żydowskiego święta Nowego Roku – Rosz Haszana, w rocznicę zamordowania 400 Żydów dynowskich.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania w głównej auli, gdzie rabin Pinchas Pomp przedstawił kwestię dotyczącą powrotu chasydyzmu na Podkarpacie. Następnie zgromadzeni goście udali się na wspólną modlitwę do synagogi, gdzie zostało zapalonych 400 świec upamiętniających śmierć 400 ofiar. Największe jednak wrażenie wywołał rytuał Szofaru polegający na trąbieniu w róg barani. Głos szofaru ma pobudzić Żydów do rachunku sumienia, do podjęcia decyzji o ulepszeniu życia w nowym roku. Według żydowskiej tradycji w Rosz Haszana Bóg ocenia ludzi i zapisuje ich losy w dwóch księgach: w Księdze Życia – sprawiedliwych i w Księdze Śmierci – zatwardziałych grzeszników. Wszystkich pozostałych Bóg jeszcze osądzi i zdecyduje o ich losach w Dniu Pojednania (Jom Kipur). Stąd życzenia „Obyście zostali zapisani na dobry rok” składane w dniu żydowskiego Nowego Roku.

 

Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Grzesikowi za przewóz młodzieży do Dynowa.

 

KOMUNIKAT - Spotkanie z rodzicami

Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie rodziców z wychowawcamii  klas odbędzie się w naszej szkole w czwartek - 21 września 2017 r. o  godz. 16.30. Wychowawcy będą oczekiwać na Państwa z następujących salach:

Klasa 1 - sala 2 - wych. Teresa Korona - Garbacik

Klasa 3 - sala 6 - wych. Dorota Pniewska

Klasa 4 - sala 3 - wych. Michalina Józefowicz

Klasa 5 - sala 5 - wych. Elżbieta Bajger

klasa 6 - sala 7 - wych. Agata Misygar-Grzesik

Klasa 7 - sala 16 - wych. Mariola Pacek

Klasa 2 gim - sala 12 - wych. Adrian Gierula

Klasa 3 gim - sala 15 - wych. Agata Kazalska

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Tabliczka mnożenia dla dzieci i dorosłych

A oto tabliczka mnożenia do ćwiczenia umiejętności przed VII Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Zachęcamy uczniów i rodziców do wspólnej zabawy i nauki.  Ciekawa interaktywna gra w tabliczkę  mnożenia dostępna jest także w sieci na stronie portalu edukacyjnego matzoo.pl.

I TY możesz zostać Ekspertem Tabliczki Mnożenia 2017. POWODZENIA !

 

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Finał akcji odbędzie się w piątek 29 września 2017 r. Zainteresowanych informacją o tym wydarzeniu zapraszamy na stronę internetową akcji http://www.wmtday.org/pl

W naszej szkole organizacją akcji zajmie się Klub Matematyczny ALFA. Zapraszamy do wspólnej edukacyjnej zabawy !

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się, zgodnie z tradycją naszej szkoły, Mszą Świętą w Kościele. W Eucharystii, którą celebrował ksiądz proboszcz  Franciszek Partyka, uczestniczyli licznie uczniowie, rodzice i nauczyciele. Kolejna część uroczystości odbyła się w budynku szkoły i rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu starszych uczniów przypomniał publiczności o 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nie zabrakło także akcentów wakacyjnych: wierszy, wspomnień i wesołych piosenek.

W części oficjalnej uroczystości Pan Dyrektor Andrzej Dziugan przywitał wszystkich bardzo serdecznie w murach szkoły, która od 1 września 2017r. zmieniła nazwę na Szkoła Podstawowa im. Edmunda Łozińskiego w Potoku. Odczytał list na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty panią Małgorzatę Rauch. Następnie, wraz z wychowawcą klasy pierwszej panią Teresą Koroną - Garbacik, przedstawił i serdecznie przywitał najmłodszych uczniów naszej szkoły. Życzenia wielu szkolnych sukcesów i pamiątkowe zdjęcie pierwszoklasistów zakończyło część oficjalną uroczystości.

Pierwszy dzień nauki zakończył się w salach lekcyjnych, gdzie odbyła się pierwsza godzina z wychowawcą oraz podanie uczniom do wiadomości obowiązującego podziału godzin.

 

Plan lekcji 2017-2018

Plan lekcji dla klas i nauczycieli od dnia 4 września 2017 r. jest dostępny w zakładce "Plan lekcji".