Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Świąteczne Życzenia

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, szczęścia i spokoju w gronie rodzinnym.
Niech nadchodzące Święta napełnią radością Nasze serca i Nasze domy,
a nowy 2019 r. niech przyniesie Wszystkim  tylko to, co najlepsze.

Pracownikom, uczniom, rodzicom, przyjaciołom szkoły życzy dyrektor szkoły Andrzej Dziugan
Boże Narodzenie 2018


Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia są w naszej szkole corocznie kultywowane. W tym roku szkolnym - w piątek  21 grudnia - odbyła się uroczysta akademia, wspólne kolędowanie  oraz wigilie klasowe, przygotowane przez uczniów i mamy. Barwne jasełka i kolędy, przygotowane zostały przez najmłodszych uczniów z klasy I i II. Dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan w serdecznych słowach podziękował młodym wykonawcom za udane jasełka i kolędy. Życzył wszystkim radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i samych sukcesów w nowym 2019 roku.

Uroczysty, świąteczny nastrój został stworzony także dzięki aktywnej pracy nauczycieli: pani Teresie Koronie-Garbacik, pani Elżbiecie Bajger, pani Wiolettcie Zygmunt.

 

Gminne podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2017/2018

Dnia 20 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2017/2018, szkół podstawowych z terenu gminy Jedlicze. Nasza  szkoła w końcowej klasyfikacji gminnej, po raz kolejny zajęła zaszczytne II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz III miejsce w Igrzyskach Dzieci. Dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan wraz z panią Agatą Kazalską i przedstawicielami uczniów: Rózą Ekert z kl. VII i Mikołajem Strugałą z kl. V otrzymali puchary dyplomy oraz cenny sprzęt sportowy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym sportowcom, a także absolwentom, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku!

Wyniki współzawodnictwa gminnego za rok szkolny 2017/2018:

 

Więcej…

Wyjazd do kina Helios

W dniu 14 grudnia 2018 roku grupa uczniów z klas VI, VII, VIII oraz III gimnazjum uczestniczyła w wyjeździe do krośnieńskiego kina „Helios”. Uczniowie miło spędzili czas, oglądając film animowany pt. „Grinch”. Tytułowy bohater nienawidzi Bożego Narodzenia i pragnie zepsuć świąteczną atmosferę mieszkańcom Ktosiowa. Grincha denerwuje wspólne kolędowanie, wręczanie prezentów i planuje okraść sąsiadów ze świątecznych dekoracji, pięknie ozdobionych choinek i podarunków pod nimi zgromadzonych. Wszystko jednak się zmienia dzięki Cindy Lou, która wierzy w to, że Grinch - w głębi serca - jest tak naprawdę inną osobą.

Uczniom podobały się efekty audiowizualne, odpowiednia dawka humoru oraz świąteczny nastrój, którego w filmie nie brakuje.

Opiekę nad uczniami w trakcie wyjazdu sprawowały panie – Elżbieta Brońska –Piękoś oraz Agata Misygar-Grzesik.

 

W krainie piernika - zajęcia w Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej

14 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy pierwszej, drugiej oraz trzy uczennice z klasy siódmej, pod opieką pani Teresy Korony - Garbacik i Elżbiety Bajger, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej. Zajęcia rozpoczęły się w piwnicach muzealnych od warsztatów „W krainie piernika”. Na wstępie pani przewodnik opowiedziała dzieciom o historii powstania piernika i sposobie przygotowania ciasta piernikowego. Następnie każde dziecko otrzymało masę piernikową i samo formowało swoje ciasteczka z wykorzystaniem foremek. Gdy pierniczki były gotowe, zostały włożone do pieca do upieczenia. W czasie, kiedy pierniki piekły się w piecu, dzieci zwiedziły Muzeum Kultury Szlacheckiej. Gdy wróciły do piwnic muzealnych, na stołach czekały już upieczone pierniki. Kolejnym zadaniem uczniów było ich ozdobienie. Z dużą pomysłowością i fantazją wszystkie ciasteczka zostały pięknie udekorowane. Pani przewodnik część ciastek pomalowała czekoladą, a uczestnicy warsztatów ozdobili je kolorową posypką. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń i z pięknymi ozdobami na choinkę wrócili do domów.


Wyróżnienie w Gminnym Konkursie na kartkę bożonarodzeniową

Elena Rak - uczennika klasy IV  naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w Gminnym Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową. Nagrodę z rąk pani Burmistrz Jolanty Urbanik, Elenka odebrała w dniu 13 grudnia br. w Urzędzie Gminy Jedlicze. Opiekę nad uczennicą sprawował jej tata - pan Jan Rak.

Gorąco gartulujemy uczennicy i rodzicom!