Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Projekt edukacyjny na 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Uczniowie z klasy drugiej SP uczęszczający na zajęcia koła „Ciekawi świata” zrealizowali projekt edukacyjny, którym upamiętnili 100-lecie obchodów odzyskania  niepodległości przez Polskę.  W ramach tego projektu  poznali historię naszej Ojczyzny oraz postaci wybitnych Polaków, związanych z naszym krajem. Uczniowie nawiedzili cmentarz żołnierski z czasów pierwszej wojny światowej, znajdujący się w potockim lesie. Zapalili tam znicze, a modlitwą i minutą ciszy uczcili pamięć poległych bohaterów.  Kolejnym punktem lekcji historii była wycieczka na cmentarz w Jedliczu. Tam reprezentantki  zapaliły świece na grobie naszego patrona szkoły Edmunda Łozińskiego oraz bohaterów poległych w latach 1914-1945. Znicz został również zapalony na grobie kap. St. Betleja i poetki Bronisławy Betlej. Ostatnim punktem w realizacji projektu było zorganizowanie szkolnego konkursu recytatorskiego „Słowa o Polsce”. Odbył się on 8 listopada 2018r. Komisja konkursowa w składzie pani Beata Orzechowska i pani Teresa Korona-Garbacik wysłuchała 17 pięknych wykonań wierszy o Polsce. Swoje wiersze zaprezentowali uczniowie z klasy pierwszej i drugiej. Podsumowaniem zmagań konkursowych było zaśpiewanie hymnu państwowego  oraz pięknych piosenek o Ojczyźnie. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce -Anna Kiszka klasa II i Szymon Grzesik klasa I

II miejsce -Aleksandra Rodzinka klasa II

III miejsce -Oliwia Mikosz klasa II

Szczególne wyróżnienia otrzymały uczennice z klasy I Aleksandra Szlachta i Emilka Michalska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i pyszne biało- czerwone cukierki. Nad całością realizacji zadań projektowych czuwała pani Teresa Korona-Garbacik.

 

3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Strażacki trud” na szczeblu gminnym

W środę 7 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w etapie gminnym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Strażacki trud”. Na konkurs wpłynęło aż 316 prac. Jury pod przewodnictwem instruktora plastyki pani Zofii Kędzierskiej nagrodziło najciekawsze kompozycje, nawiązujące do szlachetnej pracy strażaków. Nasza uczennica Małgorzata Targ zajęła 3 miejsce w IV grupie wiekowej.

Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.


Rekord dla Niepodległej

Bierzemy udział w akcji "Rekord dla Niepodległej".

Hymn narodowy - Mazurek Dąbrowskiego

 

 

II i III miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

W poniedziałek dnia 5 listopada 2018 roku r. w Gminnym Ośrodku Sportu Rekreacji w  Jedliczu, odbyły się  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Do zawodów zgłosiło się 5 szkół podstawowych: z Jedlicza, Jaszczwi, Dobieszyna, Długiego i Potoka. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.  Uczennice  z naszej szkoły: Maja Stareńczak Róża Ekert i Zuzanna Hac zdobyły II miejsce w gminie. Natomiast chłopcy : Kacper Piotrowski, Michał Chrobak i Sebastian Pieknik, po zaciętych meczach wywalczyli III miejsce. Opiekunką drużyny była pani Agata Kazalska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 

Pamięć o poległych żołnierzach

Jak co roku przed obchodem Dnia Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły postanowili zatroszczyć się o miejsca szczególnej pamięci. Klasa III gimnazjum wraz z wychowawcą panem Adrianem Gierulą wybrała się na Wapiankę - pobliski cmentarz z I wojny światowej. Uczniowie starannie zgrabili nagromadzone i opadłe z drzew liście z alejki głównej oraz z grobów. Po zakończonej pracy złożyli kwiaty i zapalili przyniesione znicze.


Komunikat

Przypominamy uczniom i rodzicom, że 2 listopada 2018 r. - piątek  - jest dniem wolnym od nauki szkolnej !