Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Walczymy o podwórko talentów NIVEA

 

Szanowni internauci - uczniowie, rodzice, przyjaciele Szkoły w Potoku, mieszkańcy Gminy Jedlicze !

Zgłosiliśmy naszą szkołę do 5 edycji konkursu Podwórko Talentów NIVEA. Mamy szansę na wygranie 1 podwórka z 5 za prezentację z własną piosenką lub 1 podwórka z 15 za największą liczbę głosów internautów oddanych na naszą szkołę.

Zwracamy się z apelem do wszystkich uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły, mieszkańców Potoka i Gminy Jedlicze oraz internautów - głosujcie na Szkołę w Potoku !

Zasługujemy na tę wygraną - jesteśmy szkołą utalentowanych dzieci. Sport, śpiew, taniec, plastyka - to mocne strony naszych uczniów. Plac zabaw "Podwórko Talentów NIVEA" pozwoli w kreatywny sposób rozwijać niepowtarzalne talenty naszych dzieci.

Głosuj na wyjątkowe Podwórko dla Szkoły w Potoku !!!

Prezentacja konkursowa !

Link do głosowania: dostępny od 22.04.2019


III miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci

W Dniu 17 maja 2019 roku w Jedliczu odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci " Baw się z Nami ". Zawody organizowane są dla najmłodszych dzieci urodzonych w 2009 roku lub wcześniej. Nasza szkolna drużyna zajęła wysokie III miejsce. Zwyciężyła Szkoła z Jedlicza a drugie miejsce przypadło Szkole z Dobieszyna.

Igrzyska Dzieci to przede wszystkim dobra zabawa dla najmłodszych w sportowej rywalizacji. Skład Szkoły z Potoka: Joanna Stareńczak , Milena Mordarska , Magdalena Chrobak, Elena Rak, Igor Walus, Nikodem Póchłopek, Tomasz Ostalecki, Bartosz Lisowski. Gratulacje! Opiekunem drużyny był Pan Mateusz Krawczyk.

Końcowa klasyfikacja szkół: 1. Jedlicze, 2. Dobieszyn, 3. Potok, 4. Żarnowiec, 5. Jaszczew, 6. Moderówka.

 

"Lajkuj zdrowie" - II Gminny Turniej Profilaktyczny

We wtorek 14 maja 2019 r. siedmioosobowa reprezentacja uczniów klasy III naszego gimnazjum wzięła udział w II Gminnym Turnieju Profilaktycznym "Lajkuj zdrowie". Turniej, mający na celu promocję zdrowego stytlu życia, organiizuje Szkoła Podstawowa w Jedliczu, a patronat sprawuje Burmistrz Gminy Jedlicze. Drużynę konkursową stanowiły uczennice: Zuzanna Hac, Karolina Hac i Maja Stareńczak - dziewczyny wywalczyły III miejsce.

Opiekę nad uczniami sprawował wychowawca klasy pan Adrian Gierula.

 

I miejsce w II Gminnym Konkursie Plastycznym na najlepszy plakat profilaktyczny

Małgorzata Targ - uczennica VII klasy wygrała II Gminny Konkurs Plastyczny na najlepszy plakat profilaktyczny. Otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w dniu 14 maja br. podczas II Gminnego Turnieju Profilaktycznego "Lajkuj zdrowie", organizowanego pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze.

Jest to kolejny sukces utalentowanej plastyczne uczennicy - gorąco gratulujemy.

 

Dzień Ptaków Wędrownych

„Łączą nas ptaki” Kampania na rzecz ochrony migrujących ptaków dla najmłodszych mieszkańców Polski i Francji.

10 maja 2019 r.  uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i czwartej wzięli udział w spotkaniu z panią Dorotą Mróz z OTOP.  Zaproszony gość w bardzo ciekawy sposób przybliżył uczniom wiedzę na temat ptaków, które wiosną przylatują do Polski. Wiodącym tematem spotkania był problem  niszczenia siedlisk ptaków, a co za tym idzie brak możliwości zakładania gniazd. Uczniowie wysłuchali listu, prośby polskich dzieci do dzieci z Francji, gdzie co roku bezsensownie ginie prawie 20 milionów ptaków. Są to coraz rzadsze i ginące w naszym krajobrazie ptaki siewkowe: kuliki wielkie, czajki, rycyki, kszyki. Biorąc udział w akcji „Chronimy migrujące ptaki” dzieci  z klasy I i II przygotowały prace plastyczne przedstawiające ptaki, o których była mowa na zajęciach.

Galeria !

 

Gminny Trójbój i Czwórbój Lekkoatletyczny

Dnia 13 maja 2019 r. uczniowie ze szkoły podstawowej brali udział w Gminnym  Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców Zawody odbyły się w parku przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny: z Długiego, Dobieszyna, Jaszczwi, Jedlicza i Potoka. Znakomicie zaprezentowali się nasi młodzi sportowcy, którzy zdobyli: II miejsce w trójboju chłopców, III miejsce w trójboju dziewcząt, III miejsce w czwórboju chłopców i IV miejsce w czwórboju dziewcząt. Dużym sukcesem zakończyły się zawody dla Patryka Siekańca z klasy V, który indywidualnie zdobył najwięcej punktów ze wszystkich uczniów z gminy Jedlicze.

W trójboju chłopców naszą szkołę godnie reprezentowali: Szymon Mordarski, Tomasz Ostalecki, Bartosz Lisowski, Filip Piotrowski i Marcel Majewski. Drużyna dziewcząt:  Maja Brańska, Julia Furtek, Elena Rak i Nadia Sitar.

W czwórboju chłopcy wystąpilli w następującym składzie: Patryk Siekaniec, Jakub Lisowski i Kacper Wiśniowski, natomiast dziewczęta: Klaudia Dobrowolska, Julia Zych i Weronika Lipińska. Opiekę nad uczniami sprawowali: pan Mateusz Krawczyk i pan Adrian Gierula

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Galeria !