Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

"Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza" - rewia na lodzie

"Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza" - to barwna opowieść przedstawiona brawurowo na lodzie przez młodych łyżwiarzy z całej Polski. Wydarzenie miało miejsce we wtorek 26 marca na lodowisku Arena w Sanoku. Trzydziestopięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły z zachwytem oglądała barwny, dynamiczny  spektakl. Piękna muzyka, stroje łyżwiarzy, pomysłowe rekwizyty - było co podziwiać!

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Beata Orzechowska, Teresa Korona-Garbacik, Elżbieta Bajger, Michalina Józefowicz.

Filmik !


Wicemistrzostwo Gminy w Igrzyskach Dzieci w Minipiłce Siatkowej

Dnia 25.03.2019r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Igrzyska Dzieci w minipiłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W kategorii żeńskiej  uczennice z naszej szkoły wywalczyły II miejsce w gminie, zostawiając w pokonanym polu drużyny z Jaszczwi i Żarnowca oraz plasując się tuz za ekipą z Jedlicza.

Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Weronika Lipińska, Patrycja Lawera, Klaudia Dobrowolska, Aleksandra Chrobak, Zosia Gierula, Nadia Sitar, Elena Rak, Maja Brańska,  Daria Nowak i najmłodsza zawodnicza z kl. I Joanna Stareńczak. Opiekunką drużyny była pani Agata Kazalska.

W zawodach wzięli również udział chłopcy, którzy zajęli IV miejsce i musieli uznać wyższość szkół: z Jedlicza, Jaszczwi i Dobieszyna. Skład drużyny męskiej: Jakub Lisowski, Patryk Siekaniec, Mikołaj Strugała, Damian Woźniak, Szymon Czelny, Filip Piotrowski, Tomasz Ostalecki, Szymon Mordarski, Bartosz Lisowski i Franciszek Gębarowski. Opiekunem chłopców był pan Mateusz Krawczyk.


Udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

22 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie odbyły się XII Regionalne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.W konkursie wzięło udział 25 zespołów młodych ratowników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, w tym 4 zespoły ze Słowacji. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Burda, Karolina Hac i Krystian Majewski. Głównym celem konkursu jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży szkolnej.

Podobnie jak w poprzednich latach, młodzież w pierwszej części ratowniczych zmagań rozwiązywała test wiedzy z pierwszej pomocy, następnie udzielała praktycznej pomocy w trzech ogniskach urazowych. Tegoroczne ogniska to: wypadek komunikacyjny (kierowca - ciężarna kobieta po najechaniu na przechodnia straciła przytomność, potrącony pieszy ze złamaniem otwartym kości goleniowej), wypadek na boisku (bójka kibiców z urazami: wbity nóż w ramię, rana szyi oraz padaczka). Na oddzielnym ognisku uczestnicy mistrzostw prowadzili z kolei resuscytację krążeniowo-oddechową we wszystkich kategoriach wiekowych (niemowlę, dziecko, dorosły).

Opiekunem grupy była pani Małgorzata Ginalska – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

 

Z wizytą w Teatrze „Maska” w Rzeszowie

21 marca 2019 r. uczniowie klas – VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum wraz z młodzieżą z zaprzyjaźnionej szkoły w Jaszczwi wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Wyjazd zorganizowała pani Renata Stec – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaszczwi. Celem wydarzenia była integracja uczniów obu szkół oraz  podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki teatralnej.

Główny punkt programu stanowiła wizyta w Teatrze ”Maska” i obejrzenie przedstawienia „Romeo i Julia” na podstawie dramatu Williama Szekspira. Sztukę wyreżyserował Bogusław Kierc. Spektakl okazał się oryginalny i zaskakujący, ponieważ w centrum uwagi widza znalazły się postacie drugoplanowe tragedii, np. Rozalina, Królowa Mab czy Ojciec Laurenty, zaś artyści płynnie połączyli elementy teatru dramatycznego oraz teatru tańca. W przedstawieniu zostały również wykorzystane marionetki sycylijskie, którymi umiejętnie posługiwali się aktorzy biorący udział w sztuce.

Po spektaklu uczniowie wraz z opiekunami miło spędzili czas w „Galerii Rzeszów” i około godziny 17.00 w wyśmienitych humorach wrócili do domów.

Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowała pani Agata Misygar-Grzesik.

 

IV miejsce w X Wiosennym Turnieju Wiedzy

W dniu 22 marca 2019 r., w Szkole Podstawowej w Jedliczu, odbył się X Wiosenny Turniej Wiedzy, pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze. Spotykają się na nim czteroosobowe drużyny z poszczególnych szkół Gminy Jedlicze.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Lisowski i Patryk Pikul z klasy VI oraz Julia Zych i Michał Wiatr z klasy V. Podczas spotkania uczniowie przez dwie godziny zegarowe zmagali się z różnego rodzaju pytaniami. Były zadania do wykonania przez drużyny na kartach pracy, były też i takie, które uczniowie losowali na kole fortuny. Poziom pytań był bardzo wysoki. Na twarzach drużyn widać było duże emocje. Wszyscy pracowali niestrudzenie. Nasi uczniowie walczyli bardzo dzielnie i dzięki swojej wiedzy i wytrwałości zajęli  IV miejsce - gratulujemy!

Turniej zakończył się miłym akcentem w postaci pamiątkowych dyplomów i słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Elżbieta Brońska-Piękoś.

 

Wyróżnienie w konkursie "Kreator Mody"

W piątek 22 marca br. Małgorzata Targ uczennica klasy VII naszej szkoły odebrała wyróżnienie w VIII edycji konkursu dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych  „KREATOR MODY”. Konkurs organizuje corocznie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.  Motywem przewodnim tegorocznej edycji była:FRIDA KAHLO”. W konkursie, wzięło udział ponad 100 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych. Celem konkursu było umożliwienie młodym utalentowanym ludziom rozwijanie swoich zainteresowań i zdolności w kierunku stylizacji i kreowania mody. Praca konkursowa naszej uczennicy, Małgorzaty Targ zasłużyła na wyróżnienie. Małgosi składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów !

Opiekunem uczennicy w przygotowaniach do konkursu była pani Elżbieta Bajger. Opiekę nad uczennicą w czasie odbioru wyróżnienia sprawowała pani Wioletta Zygmunt.