Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

rozstrzygnięcie konkursu mitologicznego

12 kwietnia 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Klasowego Konkursu Mitologicznego, w którym uczestniczyli uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Potoku. Zadanie polegało na rozwiązaniu testu zawierającego wybrane treści z podstawy programowej w zakresie języka polskiego. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów wiedzy o kulturze świata antycznego, kształtowanie szacunku dla dorobku starożytnych cywilizacji, doskonalenie sprawności językowej oraz wspieranie i rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów.

Do testu konkursowego przystąpiło dziesięcioro uczniów klasy V. W zmaganiach z grecką mitologią najlepsi okazali się:

Róża Ekert – I miejsce

Kacper Komisarz – II miejsce

Wiktor Gierula – III miejsce

OliwierGębarowski – wyróżnienie

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka polskiego – Agata Misygar-Grzesik.

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!

 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Dzień ten upamiętnia rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 r. informacji o odkryciu w Katyniu, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 r.

Młodzież z Zespołu Szkół w Potoku złożyła biało – czerwone kwiaty pod obeliskiem katyńskim, które przypominać będą, że jest tylko jedna taka świata strona, gdzie coś, co nie istnieje – wciąż o pomstę woła.

Obelisk z piaskowca w naszej miejscowości odsłonięty został w siedemdziesiątą rocznicę zbrodni katyńskiej w ramach realizacji projektu „Katyń – ocalić od zapomnienia” i stał się hołdem dla oficerów, którzy „wrócili ostatni bój wygrać”. Na malowniczym wzniesieniu obok pomnika zasadzono wówczas także dwa Dęby Pamięci. Dąb Pamięci kapitana Jana Pawłowskiego posadzili mieszkający do dzisiaj w Potoku członkowie jego rodziny: Pani Janina Caban, Pan Andrzej Pawłowski i Pan Zdzisław Syrek. Dąb kapitanowi Krzyworączce zasadzili absolwenci Gimnazjum w Potoku: Marcin Moskal i Bartosz Szafran.


 

Szkolny konkurs na Pisankę Wielkanocną rozstrzygniety

W środę 12 kwietnia br. na apelu szkolnym zostały rozdane dyplomy i nagrody dla zwycięzców szkolnego konkursu na "Pisankę Wielkanocną 2017r." Nagrody otrzymały: Agata Woźniak, Julia Rak, Małgorzata Komisarz, Elena Rak.
Nagrodę otrzymał także Krzysztof Kwolek z klasy II gimnazjum za najładniejszą pisankę wykonaną haftem matematycznym w ramach innowacji pedagogicznej "Praktyczna matematyka".
Wszystkim nagrodzonym gorąco gratulujemy!
Nagrody ufundował Klub Matematyczny ALFA.

Zaproszenie

Egzaminy gimnazjalne

W związku z rozpoczynającym się egzaminem gimnazjalnym przypominamy, że na czas jego trwania tj. od 19 do 21 kwietnia klasy I i II gimnazjum mają w tym czasie dni wolne od nauki. Klasy szkoły podstawowej uczą się według swojego podziału.

Wszystkim trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników!

Wesołych Świąt

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych

wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny

i wiarą w sens życia.

Pogody w sercu i radości płynącej

z faktu Zmartwychwstania Pańskiego

oraz smacznego Święconego

w gronie najbliższych życzą

dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy

Zespołu Szkół w Potoku