Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Finał akcji „Góra Grosza 2018-19”

W miesiącu grudniu została przeprowadzona już po raz dziewiętnasty, ogólnopolska akcja charytatywna „Góra Grosza”, która miała na celu zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną. W naszej szkole akcję „Góra Grosza” zorganizowało oraz przeprowadziło Szkolne Koło PCK. Jak co roku akcja ta, przybrała w naszej szkole formę konkursu na najwyższą zebraną kwotę w klasie. Po zakończeniu akcji, członkowie koła wraz z opiekunką panią Agatą Kazalską i panią Michaliną Józefowicz, podliczyli zebrane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach. Klasy rywalizując między sobą zebrały razem kwotę 333,71 zł

Najwięcej groszy w porównaniu do zebranej kwoty w szkole - wyrażonych w procentach - zebrała klasa  IV która zajęła I miejsce, II miejsce zdobyła klasa VIII, a na III miejscu uplasowała się klasa I. Natomiast w przeliczeniu na jednego ucznia wyniki się zmieniają - i tak: bezkonkurencyjna okazała się klasa IV, która zajęła I miejsce w szkole, II miejsce klasa I, a na III miejscu uplasowała się klasa VI. Kolejne miejsca: IV miejsce - klasa V, V miejsce - klasa VIII, VI miejsce - klasa II, i VII miejsce klasa VII.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej rywalizacji za rok!!!


 

Szkolne obchody Dnia Babci i Dziadka

W czwartkowe popołudnie 31 stycznia 2019r. odbył się w naszej szkole uroczysty koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Gości powitał  pan dyrektor Andrzej Dziugan i zaprosił do obejrzenia okolicznościowego  przedstawienia, przygotowanego przez ukochane wnuki z klasy I i II. Pan dyrektor poinformował także zebranych o zmianach personalnych w zarządzaniu szkołą oraz podziękował gorąco za współpracę.

"Kocham babcię i dziadka" - te słowa wypowiedziały, wyśpiewały i wytańczyły dzieci swoim ukochanym babciom i dziadkom. Żywiołowy pokaz talentów recytatorskich, teatralnych, muzycznych i tanecznych wyreżyserowały i wyćwiczyły z dziećmi panie wychowawczynie Elżbieta Bajger i Teresa Korona Garbacik. Każdy uczeń przygotował także dla babci i dziadka prezenty - cukierkowe kwiaty oraz opaskę z serduszkiem.

Chwile spędzone z wnukami w szkole umilił gościom słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców naszych uczniów.

 

Zmiana na stanowisku dyrektora szkoły

Z dniem 1 lutego 2019r. następuje zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w Potoku. Pana dyrektora Andrzeja Dziugana zastąpi pełniąca obowiązki dyrektora - pani Agata Kazalska.

W przeddzień uroczystości pożegnania pana dyrektora, na uroczystym posiedzeniu Rady Pedagogicznej w dniu 30 stycznia 2019r., nastąpiło przekazanie przez panią Burmistrz Jolantę Urbanik zarządzeń odpowiednio o odwołaniu ze stanowiska dyrektora pana Andrzeja Dziugana i powołaniu na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora panią Agatę Kazalską.

Pan dyrektor Andrzej Dziugan pracował w naszej szkole od 1 września 2016r. Pełnił rzetelnie funkcję dyrektora szkoły oraz uczył historii, wiedzy o społeczeństwie, edukacji dla bezpieczeństwa, prowadził kółko szachowe. Burmistrz Gminy Jedlicze pani Jolanta Urbanik, nauczyciele, rodzice i uczniowie pożegnali pana dyrektora w dniu 31 stycznia 2019r. podczas przemiłej uroczystości, przygotowanej przez uczniów i Samorząd Uczniowski. Pan dyrekktor otrzymał podziękowania i list gratulacyjny od pani Burmistrz, wiersze, piosenki i taniec od uczniów, piękne czerwone róże od przewodniczących samorządów klasowych, ciepłe słowa podziękowania i życzenia sukcesów w dalszej karierze zawodowej od nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców - "Te dobre chwile z nami, w dyrektorstwa barw odcieniach, niech Pan wspomni czasem mile, nas ocali od zapomnienia" .

W słowach pożegnania pan dyrektor podziękował wszystkim serdecznie za życzliwą współpracę i obiecał, że pozostanie na zawsze przyjacielem naszej szkoły.

Pełniąca obowiązki dyrektora pani Agata Kazalska jest wieloletnim nauczycielem naszej szkoły. Uczy wychowania fizycznego, przyrody i biologii, jest wychowawcą klasy. Jest bardzo znana w środowisku Potoka, dzięki swojej aktywności i zaangażowaniu w życie szkoły i społeczności lokalnej. Jako nauczyciel jest lubiana i szanowana przez uczniów za organizację zajęć pozalekcyjnych, pracę świetlicową, przygotowania i udział w zawodach sportowych, organizację licznych akcji charytatywnych w ramach działalności PCK. Za oddaną służbę na rzecz edukacji otrzymała w październiku 2018r. Medal Komisji Edukacji Narodowej. Pełniąca obowiązki dyrektora pani Agata Kazalska otrzymała gratulacje i ciepłe życzenia od pani Burmistrz Jolanty Urbanik, nauczycieli i uczniów. Dziękując za nominację wskazała, że priorytetem w jej pracy dyrektorskiej będzie dalszy wszechstronny rozwój szkoły dla dobra społeczności lokalnej.

Informacja na stronie www Gminy Jedlicze!

FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ DLA PODOPIECZNYCH DOMU DZIECKA W DŁUGIEM

22 stycznia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Potoku i Gimnazjum Nr 5 w Krośnie wraz z paniami – Agatą Kazalską i Agatą Misygar-Grzesik - udali się z wizytą do Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem.

Spotkanie z pracownikami i dziećmi przebywającymi w placówce opiekuńczo-wychowawczej przebiegło w miłej atmosferze. Członkowie Szkolnego Koła PCK, działającego przy Szkole Podstawowej w Potoku – Nadia Sitar (kl. IV) i Szymon Czelny (kl. V) oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 5 w Krośnie – Magdalena Grzesik (kl. III) przekazali wychowankom Domu Dziecka zebrane w obu szkołach słodycze, kosmetyki, książki, gry planszowe oraz artykuły szkolne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za włączenie się w działania mające na celu pomoc i wsparcie dla dzieci i młodzieży, których niezbędne potrzeby nie zawsze są w pełni zaspokojone.

 

Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu  - jest obchodzony od 2005 roku - 27 stycznia. Z tej okazji, w tym roku szkolnym, w naszej szkole została przygotowana na korytarzu szkolnym okolicznościowa gazetka dydaktyczna.

Przypomnijmy sobie uroczystość przygotowaną przez nas w roku 2018.

Gazetka 2019 r.

 

Aktywny wypoczynek na lodowisku w Krośnie

Dnia 16 stycznia 2019 r.,  44 – osobowa grupa uczniów z klasy: IV, V, VI, VII, VIII i IIIG zafascynowana sportami zimowymi, miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności łyżwiarskich na tafli lodowej w Krośnie. Swoje wyczyny figurowe, uczniowie wykonywali pod okiem opiekunów: pani Agaty Kazalskiej, pani Elżbiety Brońskiej – Piękoś i pana Adriana Gieruli, Atmosfera na lodowisku była bardzo radosna i wesoła. Wszyscy świetnie się bawili, nawet ci, którzy na lodzie stawiali swoje pierwsze kroki.

Filmik z Michałem :)