Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

II miejsce w Gminnym Turnieju Profilaktycznym

W piątek 27 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Jedliczu, po raz pierwszy odbył się Gminny Turniej Profilaktyczny pod hasłem „Lajkuj zdrowie”, Wszystkich zebranych w krótkim przemówieniu powitała Pani Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze, która dokonała uroczystego otwarcia imprezy.

Turniej skierowany był do uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny z Jaszczwi, Jedlicza i Potoka reprezentujące szkoły podstawowe z terenu Gminy Jedlicze. Nasi trzecioklasiści w składzie: Paula Jasińska, Julia Rak i Julian Molisak, zajęli II miejsce.

Uczniowie w czasie turnieju zmierzyli się: z multimedialnym teleturniejem wiedzy, doświadczeniem chemicznym, analizą patologicznych zachowań w cyberprzestrzeni, umiejętnością z zakresu zagadnień związanych z profilaktyką i zdrowym stylem życia.  Ponadto uczestnicy mieli okazję sprawdzić umiejętność zachowania się w sposób asertywny w sytuacjach kryzysowych. Nie zabrakło rywalizacji balonikowej, która pozwoliła sprawdzić wydolność swoich płuc. Na zakończenie turnieju odbyły się konkurencje sprawnościowe, a także kulinarne. Dodatkową atrakcją był tor przeszkód z zastosowaniem alkogogli, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia oddziaływania substancji psychoaktywnych na swój organizm.  Wyzwania, przed którymi stanęli uczestnicy, były dla nich nie tylko źródłem wiedzy o profilaktyce, ale również dobrą zabawą i cenną lekcją doskonalenia sprawności pracy w zespole.

 

Więcej…

Wycieczka edukacyjna do Krakowa, Oświęcimia, Szczyrku i Wisły

W dniach 23 i 24 kwietnia uczniowie klas - VI, VII, II oraz III gimnazjum ze SP w Potoku oraz młodzież z zaprzyjaźnionej SP w Jaszczwi wraz z opiekunami udali się na wycieczkę edukacyjną, aby zapoznać się z architekturą i historią województwa małopolskiego i śląskiego.

Wizytę w Małopolsce rozpoczęto od zwiedzenia Zamku Królewskiego na Wawelu. Uczniowie obejrzeli zbiory muzealne zgromadzone w Skarbcu Koronnym i Zbrojowni. Szczególne zainteresowanie wzbudził Szczerbiec – miecz koronacyjny królów Polski, który należy do najcenniejszych zabytków związanych z polską historią. Ponadto uczestnicy wycieczki wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej oraz spacerowali po płycie Rynku Głównego Starego Miasta w Krakowie.

Więcej…

Akademia z okazji Dnia Ziemi

24.04.2018r zuchy i uczniowie z klasy I i III przygotowali dla swoich starszych kolegów z klasy IV, V i VI  akademię z okazji Dnia Ziemi. Jest to  najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Uczniowie z klasy pierwszej przygotowali dwie inscenizacje słowno-muzyczne poświęcone dbaniu o czystość środowiska, które nas otacza. Klasa trzecia przedstawiła zebranym wiersz „Ptasie radio”. Występ wszystkim bardzo się podobał, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Po egzaminie

Maraton egzaminu gimnazjalnego dobiegł końca. Teraz pozostało oczekiwanie na wyniki, które zostaną ogłoszone 15 czerwca br.  Na pamiątkę kilka fotek z tego wydarzenia.

 

 

 

Harmonogram egzaminu gimnazjalnego

18 kwietnia 2018 – środa - część humanistyczna:

godz. 9.00 - historia i wiedza o społeczeństwie - czas 60 minut

godz. 11.00 - j. polski - czas 90 minut

 

19 kwietnia 2018 - czwartek - część matematyczno-przyrodnicza:

godz. 9.00 - przedmioty przyrodnicze - czas 60 minut

godz. 11.00 -matematyka - czas 90 minut

 

20 kwietnia 2018 – piątek– język obcy nowożytny:

godz. 9.00 - poziom podstawowy - czas 60 minut

godz. 11.00 -poziom rozszerzony - czas 60 minut

 

Uczniowie proszeni są do szkoły na godz. 8.30.


Komunikat o dniach wolnych od nauki szkolnej

Przypominamy uczniom klas I -VII szkoły podstawowej oraz II klasy gimnazjum, że dni 18,19,20 kwietnia 2018 r.( środa, czwartek, piątek) są dniami wolnym od nauki szkolnej.

W tych dniach uczniowie III klasy gimnazjum piszą egzamin gimnazjalny.