Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wizyta w PWSZ w Krośnie

W czwartek, 4 kwietnia br. czteroosobowa reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem panem Adrianem Gierulą uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Kampusie Technicznym PWSZ w Krośnie. Wyjazd był nagrodą, ufundowaną przez burmistrza Gminy Jedlicze panią Jolantę Urbanik dla szóstoklasistów - uczestników X Wiosennego Turnieju Wiedzy. Zajęcia odbywały się w specjalistycznych laboratoriach - chemicznym, fizycznym, mikrobiologicznym. Ciekawe naukowe doświadczenia dostarczyły młodym adeptom nauki wielu pozytywnych wrażeń i były okazją do wzbogacenia swojej wiedzy i umiejętności przyrodniczych.

Młodymi naukowcami byli: Michał Wiatr, Weronika Lipińska, Jakub Lisowski, Patryk Pikul.

 

Wiosenne kanapki w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Trzymaj formę”

Program Trzymaj formę” jest od kilku lat realizowany w naszej szkole. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

W czwartek 4 kwietnia br., uczniowie klasy IV na lekcji przyrody, przygotowali wiosenne kanapki w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”. Najpierw uczniowie posegregowali produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, następnie przystąpili do wykonania pysznych, zdrowych i kolorowych kanapek, które z wielkim apetytem skonsumowali.  Oprócz kanapek na stole znalazły się zdrowe przekąski i woda mineralna. Do degustacji wiosennych kanapek zaproszono takze nauczycieli i pracowników szkoły.

Szczególne podziękowania kierujemy dla rodziców uczniów klasy IV, którzy zaangażowali się w akcję i zaopatrzyli dzieci w produkty do wykonania zdrowych, apetycznych kanapek.

 

 

„Dziel się uśmiechem” - udział w edukacyjnym programie prozdrowotnym

Uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i czwartej po raz pierwszy wzięli udział w programie edukacyjnym „Dziel się uśmiechem”. Organizatorem akcji jest Polski Czerwony Krzyż wraz z firmą Mars Polska. Każde dziecko biorące udział w programie otrzymało bezpłatny zestaw do pielęgnacji zębów, składający się ze szczoteczki, pasty oraz bezcukrowej gumy do żucia. Uczniowie otrzymali również zeszyty edukacyjne. Głównym celem programu jest budowanie świadomości prozdrowotnej wśród uczniów i zmniejszanie liczby dzieci z próchnicą. Zajęcia z uczniami przeprowadziły panie Elżbieta Bajger, Teresa Korona- Garbacik i p.o. dyrektora Agata Kazalska, która jest zarazem głównym koordynatorem programu z ramienia PCK w naszej szkole. Podczas lekcji poruszane były tematy profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej i zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. W ramach programu uczniowie wykonali zdrowe kanapki, zrobili modele jamy ustnej oraz obejrzeli film o doktorze Ząbku.


Plan Rekolekcji Welkopostnych

Rekolekcje Wielkopostne "Zawierzyć Bożemu Miłosierdziu" dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r.

Plan rekolekcji

 

 

 

 

 

Moje spotkania z przyrodą - konkurs plastyczny

W czwartek 28 marca 2019 r. w  auli Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. M. Konopnickiej w Jaśle odbył się XV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ”. Celem konkursu było: rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży, wyrażanie nagromadzonych  doświadczeń przyrodniczych  za pomocą ekspresji plastycznej, uwrażliwienie na piękno przyrody, kształcenie wrażliwości estetycznej. Konkurs plastyczny  przeznaczony był dla uczniów klas IV -  VII  szkół  podstawowych woj. podkarpackiego i trwał 3 godziny. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Nowak, Julia Furtek, Marcel Majewski z klasy IV oraz Małgorzata Targ z klasy VII. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone wkrótce. Naszym młodym plastykom życzymy powodzenia.

Opiekunem uczniów była pani Elżbieta Bajger.

 

"Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza" - rewia na lodzie

"Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza" - to barwna opowieść przedstawiona brawurowo na lodzie przez młodych łyżwiarzy z całej Polski. Wydarzenie miało miejsce we wtorek 26 marca na lodowisku Arena w Sanoku. Trzydziestopięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły z zachwytem oglądała barwny, dynamiczny  spektakl. Piękna muzyka, stroje łyżwiarzy, pomysłowe rekwizyty - było co podziwiać!

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Beata Orzechowska, Teresa Korona-Garbacik, Elżbieta Bajger, Michalina Józefowicz.

Filmik !