Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Kampania Bezpieczna Droga "Dobrze Cię widzieć"

Ogólnopolska kampania profilaktyczna Bezpieczna Droga "Dobrze Cię Widzieć " jest finansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W ramach tej akcji wszystkie dzieci naszej szkoły otrzymały bezpłatnie kamizelki odblaskowe. Na potrzeby kampanii powstały także filmy animowane, wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślające wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym.

Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji nasi uczniowie będą bardziej bezpieczni na drodze !

 

Kilometry Dobra 2019 - kampania dobroczynna

Kilometry Dobra to kampania dobroczynna organizacji pozarządowych, której celem jest pozyskanie środków na realizację zadań statutowych tych organizacji. Nasza szkoła przyłącza sie do pozyskania pieniędzy dla Fundacji Wielkie Serce Dla Dzieci z Krosna, na utworzenie Dziecięcego Ośrodka Wsparcia. Będzie to centrum pomocy dzieciom i ich rodzinom, które znalazły sie w trudnej sytuacji ze względu na przemoc, niepełnosprawność lub inną trudną sytuację.

W najbliższych dniach w szkole zostaną przeprowadzone zajęcia o tematyce pomocy innym dzieciom oraz rodzinie. Po zajęciach wolontaruisze ze szkolnego koła PCK przeprowadzą zbiórkę datków do puszek. Zgromadzone środki zostaną przekazanre na konto Fundacji.

Zapraszamy naszych uczniów i rodziców do czynnego udziału w tej charytatywnej akcji.

 

Udział w targach edukacyjnych

Uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wzięli udział w dniu 14 marca br. w Targach Edukacyjnych w Krośnie. Mieli okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną  21 szkól średnich z Krosna i powiatu krośnienskiego. Ulotki, plakaty, foldery oraz bezpośrednia rozmowa z nauczycielami i uczniami szkół średnich, pozwolą naszym przyszłym absolwentom świadomie wybrać tę szkołę, która najbardziej spełnia ich oczekiwania.

Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: pani Beata Orzechowska i pan Adrian Gierula.

Ważne dla uczniów:

Nabór 2019 !

Od września zmiana nazw szkół średnich!

Ulotka rekrutacyjna OKE !

 

Dzień matematyki - Święto liczby Pi

14 marca czyli 3.14 - to święto magicznej liczby Pi. Uczniowie od siódmej klasy znają tę liczbę i uczą się wzorów, w których ona występuje. Pi - to stosunek obwodu koła do jego średnicy - zawsze wynosi około 3,14 bez względu na wielkość kola.

14 marca lekcje matematyki mają zabawowy charakter ze słodkim akcentem, który w nazwie ma sylabę pi - były już pi-erniczki, słodkie pi-sanki - w tym roku są pi-anki. Zabawa matematyczna to turniej grup, z zadaniami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve z Bielska Białej. Uczniowie ze zwycięskich grup otrzymali w nagrodę plusy do dziennka. Zabawy kończyły się wspólnym klasowym zdjęciem z "portretem" liczby Pi.

Szkolnym organizatorem projektu była pani Michalina Józefowicz.

 

Udział w gminnych konkursach przedmiotowych

Gminne konkursy przedmiotowe z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki dla uczniów klas szóstych organizuje od kilku lat Szkoła w Jedliczu. Uczniowie naszej szkoły coroczne uczestniczą w zmaganiach konkursowych. W tym roku szkolnym udział wzięli: Julia Zych, Michał Wiatr - w konkursie ortograficznym oraz Weronika Lipińska, Jakub Lisowski i Patryk Pikul - w konkursie matematycznym i języka angielskiego. Wyniki konkursów zostaną ogłoszone podczas wspólnej dydaktycznej zabawy - Wiosennego Turnieju Wiedzy w dniu 22 marca 2019r.

Naszym uczniom życzymy sukcesów!

 

Junior Master of English - udział w konkursie

Małgorzata Komisarz - uczennica trzeciej klasy naszego gimnazjum wzięła udział w wojewódzkim konkursie "Junior Master of English", który odbył się 8 marca br w krośnieńskim Szczepaniku. Była to już kolejna 7 edycja konkursu przeznaczonego dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz klas 3 gimnazjum. Jak co roku konkurs odbywał się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna. W konkursie należało wykazać się bardzo bogatą wiedzą w zakresie słowotwórstwa oraz gramatyki języka angielskiego. Wzięło w nim udział ponad 60 uczniów z różnych szkół którzy rozwiązując test w postaci elektronicznej walczyli o zwycięstwo. Konkurs wzbogacony był tez o dodatkowe atrakcje przygotowane przez uczniów Szczepanika takie jak: pokaz szkolnej grupy rekonstrukcyjnej czy multimedialny quiz o Patronie szkoły Janie Szczepaniku. Uczestnicy mieli też okazję do wspólnego tańca oraz wysłuchania wierszy i pieśni absolwentów szkoły. Wszystko to w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku.

Opiekunem uczennicy był pan Adrian Gierula.