Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Komunikat dla rodziców

Szanowni Rodzice

Przypominamy, że w ten czwartek - 23 listopada - odbędzie się wywiadówka szkolna. Początek spotkania o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy !

 

Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem

Próbny Egzamin Gimnazjalny, przygotowany przez firmę OPERON,  odbędzie się w naszej szkole w dniach 5 - 7 grudnia br. Zachęcamy uczniów trzeciej klasy gimnazjum do odwiedzania strony wydawnictwa OPERON, gdzie można skorzystać z bazy arkuszy egzaminacyjnych z lat poprzednich i przygotować siię do egzaminu.

Zachęcamy do nauki !!!

Gminne podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2016/2017

Dnia 16 listopada 2017 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2016/2017, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Jedlicze. Nasza  szkoła w końcowej klasyfikacji gminnej, po raz kolejny zajęła zaszczytne II miejsce w szkole podstawowej oraz gimnazjum. Dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan wraz z panią Agatą Kazalską i przedstawicielami uczniów: Nikolą Półchłopek z kl. VI i Kacprem Piotrowskim z kl. IIG otrzymali puchary dyplomy oraz cenny sprzęt sportowy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym sportowcom, a także absolwentom, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku!

Wyniki współzawodnictwa gminnego za rok szkolny 2016/2017

 

Więcej…

II miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt

Dnia 14 listopada b.r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się  Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się pięc szkół podstawowych: z Dobieszyna, Jedlicza, Jaszczwi, Piotrówki i Potoka. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” do trzech zdobytych punktów. Młode tenisistki z naszej szkoły: Julia Rak z kl. IIIG i Maja Stareńczak z kl. IIG, zdobyły II miejsce w gminie. Opiekunką uczennic była pani Agata Kazalska.

Serdecznie gratulujemy!

 

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

Uroczyste obchody narodowego Święta Niepodległości miały miejsce w naszej szkole dnia 13 listopada br. i rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów pod obeliskiem katyńskim. Dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie uczcili w ciszy pamięć poległych w II wojnie światowej żołnierzy z naszej miejscowości.

Kolejnym punktem obchodów uroczystości był piękny i bogaty montaż słowno-muzyczny. Odrobina historii opowiadana przez Panią Edukację, obrazy z ważnymi historycznymi datami, wymowny taniec mówiący o rozbiorach Polski i odzyskaniu niepodległości oraz przepiękne pieśni patriotyczne – to wszystko przygotowali dla publiczności uzdolnieni artystycznie uczniowie naszej szkoły. Uczniów wspierały zaangażowane nauczycielki: pani Wioletta Zygmunt, pani Agata Misygar-Grzesik i pani Agata Kazalska. O piękną, patriotyczną oprawę plastyczną uroczystości zadbała pani Mariola Pacek i Klub historyczny KLIO.

Zakończeniem wspólnego świętowania była przemowa dyrektora szkoły pana Andrzeja Dziugana oraz pamiątkowe zdjęcie wykonawców akademii i ich opiekunów. Pan dyrektor podziękował artystom i nauczycielom za wkład pracy włożony w przygotowanie uroczystości oraz pogratulował udanego występu. Zwrócił się do młodzieży z prośbą o okazywanie patriotyzmu i umiłowania ojczyzny poprzez naukę i pracę uczniowską w szkole.

 

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Jedlicze