Zespół Szkół

 

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Potoku

  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu

W poniedziałek, 23 stycznia 2017 roku, gimnazjalistki z Klubu Historycznego „Klio” uczestniczyły w zorganizowanych w Krośnie obchodach upamiętniających Shoah. Uroczystości wrosły już w wielokulturową symbolikę całego województwa podkarpackiego. Stanowią ważny element życia społecznego, ucząc tolerancji i przyczyniając się do budowy pamięci historycznej i dialogu polsko – żydowskiego.

Gościem honorowym krośnieńskich uroczystości był ocalały z Holokaustu profesor Szymon Redlich, historyk, wykładowca na Uniwersytecie Ben Guriona. Swój wykład wygłosił w kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Klubowicze z naszego gimnazjum przygotowali również wystawę posterów o ludobójstwo około sześciu milionów europejskich Żydów oraz milionów innych prześladowanych grup, dokonane w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę Niemiecką.

 

 

Noworoczny Konkurs Kolęd i Pastorałek

8 stycznia br. w niedzielne popołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu, odbył się Noworoczny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który zgromadził liczną grupę wykonawców ze wszystkich szkół Gminy Jedlicze. Na scenie podczas przesłuchań konkursowych pojawiło się 72 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych ze szkół i przedszkoli. Nie zabrakło wśród nich także naszych uczniów, którzy wrócili do domu z wyróżnieniami. W kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymała Magdalena Skórka, a w kategorii gimnazjów: Magdalena Grzesik i Zuzanna Korfanty. Uczennice do konkursu przygotowała p. Wioletta Zygmunt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

 

 

Ferie zimowe

Ferie zimowe w województwie podkarpackim będą trwały od 16 stycznia do 29 stycznia 2017 r. Życząc wszystkim uczniom udanego wypoczynku jednocześnie prosimy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

Finał akcji „Góra Grosza 2016”

W miesiącu grudniu została przeprowadzona już po raz siedemnasty ogólnopolska akcja charytatywna „Góra Grosza”, która miała na celu zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną. W naszej szkole akcję „Góra Grosza” zorganizowało oraz przeprowadziło Szkolne Koło PCK. Po zakończeniu akcji, członkowie koła wraz z opiekunką panią Agatą Kazalską, podliczyli zebrane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach. Klasy rywalizując między sobą zebrały kwotę 206,29 zł. Bezkonkurencyjna okazała się klasa IIISP, która zajęła I miejsce w szkole i uzyskała kwotę 63,11 , II miejsce otrzymała klasa V uzyskując 52,20 zł, a III miejsce zajęła klasa VI, która uzbierała 30,50 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

Wyniki szkolne:

Kl. IISP – 0

Kl. IIISP – 63,11 zł

Kl. IV – 12 zł

Kl. V – 52,20 zł

Kl. VI – 30,50 zł

Kl. IG – 13,69 zł

Kl. IIG – 20,50 zł

Kl. IIIG – 14,29 zł

 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku składamy wszystkim uczniom, rodzicom i mieszkańcom Potoka najserdeczniejsze życzenia spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Potoku

Do Betlejem nie jest tak daleko…

Wśród nocnej ciszy, w ubogiej stajence, w otoczeniu zwierząt, narodził się Jezus. O okolicznościach przyjścia na świat Bożej Dzieciny i przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia opowiadał scenariusz „Do Betlejem nie jest tak daleko…” który został przedstawiony społeczności szkolnej w dniu 21.12.2016 r. W poszczególne role wcielili się uczniowie klasy VI : staruszek- Milena Komisarz, Maciek- Paulina Zych, mama- Julia Barsznica, tata-Michał Chrobak, dziecko- Przemek Sitar. Recytatorzy- Tatiana Ambrożek, Nikola Półchłopek, Natalia Moskal, Jagoda Wiatr, Róża Ekert, Małgorzata Targ. Uzdolnione wokalnie uczennice naszej szkoły zaśpiewały kolędy i pastorałki: Zuzanna Korfanty- „Tylko jedna jest taka noc”, Magdalena Grzesik- „Jezusa Narodzonego”, Magdalena Skórka- „Hej, w dzień Narodzenia”, Tatiana Ambrożek- „Gore gwiazda”, Nikola Półchłopek z zespołem wokalnym- „Gwiazdki świecą nad stajenką”. Teksty kolęd i pastorałek w połączeniu z wpadającymi w ucho liniami melodycznymi, strojami i dekoracjami przypominającymi okoliczności narodzin Jezusa, mają w sobie niepowtarzalną magię, która wzrusza, a często wyciska łzy.

Przedstawienie było wyjątkowe, obejrzeli je uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Na zakończenie członkowie samorządu uczniowskiego złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia. Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem pań: Zofii Baraniec i Wioletty Zygmunt.