Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Komunukat dla rodziców

Zapraszamy rodziców naszych uczniów na planowane spotkanie z rodzicami w czwartek 15 listopada 2018 r. o godz. 16.00

Spotkanie poprzedzi spektakl słowno-teatralno-muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Serdeczne zapraszamy!!!

 

 

Komunikat - zmiana planu lekcji

Uwaga  uczniowie, rodzice i nauczyciele!

Od wtorku 13 listopada br. następuje zmiana podziału godzin. Prosimy o sprawdzenie zakładki Plan lekcji - znajduje się zmieniony plan dla uczniów i nauczycieli.

 

Udział w Gminnych obchodach 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny w latach 1914-1920. Następnie w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu, odbyła się uroczysta Msza Święta. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe, władze samorządowe gminy, powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, przedstawiciele różnych środowisk oraz mieszkańcy. Po uroczystościach w kościele, wszyscy zgromadzeni przemaszerowali do Rynku, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej 100 rocznicy odzyskania  przez Polskę Niepodległości. Delegacje złożyły wieńce i kwiaty.

W uroczystościach gminnych udział wzięli także reprezentanci naszej szkoły: poczet sztandarowy w składzie: Milena Komisarz, Paulina Zych, Krystian Winiarski, a także uczniowie z klasy czwartej: Elena Rak i Filip Piotrowski wraz z  opiekunką pocztu sztandarowego panią Agatą Kazalską.


Finał szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W piątek 9 listopada 2018r. miał miejsce finał szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego w ramach akcji "Rekord dla Niepodelgłej". W tej pamiątkowej chwili, wraz ze sztandarem szkoły, udział wzięli wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły.

Zwieńczeniem szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był przepiękny, patriotyczny spektakl słowno-teatralno-muzyczny, przygotowany przez nauczycieli i uczniów z klas od IV do III gim. Widowiskowy, wzruszający taniec z flagami, rozmowa dziadka z wnukami o historii Polski, piękne słowa wierszy i piosenek, śpiewanych solo i w chórze, scenka teatralna o zniewoleniu Polski przez hitlerowców i komunistów - wszystko to złożyło się na piękne, wzruszające, patriotyczne widowisko, które na długo pozostanie w pamięci dzieci i dorosłych. O sukces artystyczny uczniów i całego przedsięwzięcia zadbały panie: Wioletta Zygmunt, Agata Kazalska i Elżbieta Brońska-Piękoś, a o sprawy techniczne zadbał pan Adrian Gierula. Wystrój okolicznościowy szkoły to zasługa uczniów i pań: Elżbiety Bajger i Michaliny Józefowicz.

Dla uczniów, którzy wzięli udział w szkolnych konkursach dla Niepodległej i osiągnęli sukcesy, zostały przygotowane i rozdane dyplomy i nagrody rzeczowe. Laureatami konkursu recytatorskiego Słowo o Polsce zostali: Anna Kiszka, Szymon Grzesik, Aleksandra Rodzinka, Oliwia Mikosz; wyróżnienia: Aleksandra Szlachta, Emilia Michalska. Laureatami konkursu matematycznego Matematyka dla Niepodległej zostali: Filip Piotrowski, Michał Wiatr, Patryk Pikul, Wiktor Gierula, Weronika Korczykowska, Karolinba Hac. Laureatami Niepodległościowego dyktanda zostały: Julia Barsznica, Milena Komisarz, Karolina Hac. Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonał dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan oraz nauczyciele organizatorzy: pani Teresa Korona - Garbacik, pani Michalina Józefowicz, pani Beata Orzechowska.

Dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan w swoim przemówienu gratulował uczniom i nauczycielom udanego występu, dziękował za pracę i trud włożony w godne uczczenie historycznego wydarzenia 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomniał uczniom, aby pamiętali, że wolność jest jak powietrze którym się oodycha i go nawet nie zauważa, ale gdy powietrza zaczyna brakować -  wtedy zaczynamy o niego walczyć.


Zakończeniem szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości była projekcja filmu o marszałku Józefie Piłsudskim.

 

Projekt edukacyjny na 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Uczniowie z klasy drugiej SP uczęszczający na zajęcia koła „Ciekawi świata” zrealizowali projekt edukacyjny, którym upamiętnili 100-lecie obchodów odzyskania  niepodległości przez Polskę.  W ramach tego projektu  poznali historię naszej Ojczyzny oraz postaci wybitnych Polaków, związanych z naszym krajem. Uczniowie nawiedzili cmentarz żołnierski z czasów pierwszej wojny światowej, znajdujący się w potockim lesie. Zapalili tam znicze, a modlitwą i minutą ciszy uczcili pamięć poległych bohaterów.  Kolejnym punktem lekcji historii była wycieczka na cmentarz w Jedliczu. Tam reprezentantki  zapaliły świece na grobie naszego patrona szkoły Edmunda Łozińskiego oraz bohaterów poległych w latach 1914-1945. Znicz został również zapalony na grobie kap. St. Betleja i poetki Bronisławy Betlej. Ostatnim punktem w realizacji projektu było zorganizowanie szkolnego konkursu recytatorskiego „Słowa o Polsce”. Odbył się on 8 listopada 2018r. Komisja konkursowa w składzie pani Beata Orzechowska i pani Teresa Korona-Garbacik wysłuchała 17 pięknych wykonań wierszy o Polsce. Swoje wiersze zaprezentowali uczniowie z klasy pierwszej i drugiej. Podsumowaniem zmagań konkursowych było zaśpiewanie hymnu państwowego  oraz pięknych piosenek o Ojczyźnie. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce -Anna Kiszka klasa II i Szymon Grzesik klasa I

II miejsce -Aleksandra Rodzinka klasa II

III miejsce -Oliwia Mikosz klasa II

Szczególne wyróżnienia otrzymały uczennice z klasy I Aleksandra Szlachta i Emilka Michalska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i pyszne biało- czerwone cukierki. Nad całością realizacji zadań projektowych czuwała pani Teresa Korona-Garbacik.

 

3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Strażacki trud” na szczeblu gminnym

W środę 7 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w etapie gminnym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Strażacki trud”. Na konkurs wpłynęło aż 316 prac. Jury pod przewodnictwem instruktora plastyki pani Zofii Kędzierskiej nagrodziło najciekawsze kompozycje, nawiązujące do szlachetnej pracy strażaków. Nasza uczennica Małgorzata Targ zajęła 3 miejsce w IV grupie wiekowej.

Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.