Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w spektaklu profilaktycznym

14 czerwca uczniowie klasy VI i VII udali się z wizytą do Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu. Wyjazd odbył się w związku z działaniami profilaktycznymi – młodzież obejrzała spektakl, który przedstawiał zgubne skutki korzystania z używek. Bohaterami przedstawienia byli nastolatkowie. Jeden z nich omal nie stracił życia po nieświadomej degustacji alkoholu.

Po zakończeniu występu uczniowie skorzystali z oferty pobliskich punktów gastronomicznych – zakupili lody i koktajle. Po krótkim odpoczynku wrócili autobusem MKS do Potoka.

Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowała pani Agata Misygar-Grzesik.

 

Wyniki egzaminów

Znamy już wyniki egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty.

Egzamin gimnazjalny: najwyższy wynik z języka polskiego - 88%, ogółem 4 stanin w 9 stopniowej skali; najwyższy wynik z historii i wosu - 78%, ogółem 4 stanin; najwyższy wynik z matematyki - 59%, ogółem 4 stanin; najwyższy wynik z przedmiotów przyrodniczych - 64%, ogółem 4 stanin; najwyższy wynik z języka angielskiego na poziomie podstawowym - 100%, ogółem 6 stanin; najwyższy wynik z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym - 95%, ogółem 5 stanin.

Egzamin ósmoklasisty: najwyższy wynik z języka polskiego - 84%, ogółem 3 stanin w 9 stopniowej skali; najwyższy wyniki z matematyki - 70%, ogółem 3 stanin; najwyższy wynik z języka angielskiego 77%, ogółem 3 stanin.

 

 

Podsumowanie realizacji programu „Razem odkrywamy świat programowania"

13 czerwca 2019 r. uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawcy pani Teresy Korona-Garbacik uczestniczyli w wycieczce do Nowosielec. Wyjazdem tym podsumowali całoroczną realizację programu „Razem odkrywamy świat programowania”. W ramach realizacji tego programu szkoła pozyskała dwanaście nowych laptopów, które zostały wykorzystane do realizacji zadań projektowych. Punktem docelowym wycieczki był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Uczniowie uczestniczyli tam w dwugodzinnych warsztatach dotyczących programowania. Programowali roboty, oglądali nowoczesne maszyny rolnicze, których działanie również opiera się na napisaniu odpowiedniego programu. Dzieci z wielką uwagą słuchały wykładowców i żywo reagowały na ich pytania. Po skończonych zajęciach i słodkim posiłku dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły.


Prezentacja projektów gimnazjalnych

W środę 12 czerwca 2019r. uczniowie III klasy gimnazjum prezentowali społeczności szkolnej projekty, przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: pani Doroty Zych, pani Agaty Misygar-Grzesik, pani Teresy Korony-Garbacik  i pana Adriana Gieruli. Tematyka projektów była różnorodna: od "wybuchu wulkanu", poprzez parki krajobrazowe, angielskie przysmaki do bohaterów komiksów. Tytuły prezentowanych projektów zostaną umieszczone na świadectwach ukończenia gimnazjum.

 

Wycieczka do Wrocławia

W dniu 10 czerwca 2019 roku uczniowie klasy VII, VIII i IIIG wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Jaszczwi zwiedzili stolicę Dolnego Śląska. Wrocław przywitał wycieczkowiczów upalną pogodą. Pierwsze kroki skierowali do Panoramy Racławickiej. W muzeum obejrzeli historyczny obraz Jana Styki i Wojciecha Kossaka upamiętniający bitwę pod Racławicami. Stare Miasto zwiedzali „ Szlakiem Krasnali”. Pani przewodnik zaprosiła na dłuższy spacer, podczas którego pokazała wspaniałe zabytki architektury - gotyckie kościoły, barokowe gmachy klasztorów i uniwersytetów oraz Rynek, Ratusz, Ostrów Tumski i Most Zakochanych. Punktem kulminacyjnym wycieczki było Afrykarium. Tam obserwowali różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany, żółwie morskie, węże i inne gady. Atrakcją pobytu w ZOO była „ ściana wody”, pod którą wszyscy szukali ochłody. Ostatnim punktem programu był rejs statkiem po Odrze i urzekające widoki miasta. To był dzień pełen wrażeń. Uczniowie zmęczeni, ale w świetnych humorach wrócili do domów.

Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: p. Beata Orzechowska i p. Adrian Gierula.

Galeria!

 

Wycieczka do Zakopanego

W dniach 6 – 7 czerwca 2019 r. uczniowie klas: IV, V, VI i VII naszej szkoły oraz czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Szebniach uczestniczyli w dwudniowej integracyjnej wycieczce do Zakopanego.

Czwartek upłynął pod znakiem górskich wędrówek. Uczestnicy wycieczki wyruszyli na długi spacer Doliną Kościeliską, jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Tatrach. W drodze do schroniska na dawnej hali Ornak dzieci zwiedziły Jaskinię Mroźną o długości około 560 metrów. Prowadzi do niej dość strome podejście, które wcześniej trzeba było pokonać, aby móc dotrzeć do tej jedynej oświetlonej jaskini w polskich Tatrach. Później grupa udała się do schroniska „Ornak”, podziwiając w czasie wędrówki górskie potoki, roślinność i skały. Droga powrotna dla niektórych okazała się bardzo męcząca, ale wszyscy bezpiecznie dotarli do autokaru. Pierwszy dzień wycieczki zakończył się obiadokolacją w pensjonacie i lokowaniem się w pokojach.

 

Więcej…