Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Ferie zimowe 2019

Ferie zimowe 2019 trwają od dnia 11 lutego 2019 do dnia 22 lutego 2019r.

Oferta zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowana przez instytucje kuturalne i sportowe Gminy Jedlicze:

 

Oferta zajęć  w szkole:

Piątek 15.02.2019r., godz. 10.00-12.00 - Świetlica sportowa

Piątek 22.02.2019r., godz. 10.00-12.00 - Świetlica sportowa

Życzymy uczniom bezpiecznego, aktywnego wypoczynku !!!

 

Spotkanie z policjantem

W dniu 6 lutego 2019 r. w ramach akcji „Bezpieczne ferie zimowe” uczniowie z klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji z Jedlicza. Panowie policjanci przestrzegali dzieci przed niebezpiecznymi zabawami  i zachowaniami na śniegu. Uczulili, że za wyrządzone szkody materialne przez nich, to rodzice poniosą odpowiedzialność. Zwrócili również uwagę  na zachowanie uczniów w stosunku do osób nieznajomych. Ostrzegali przed otwieraniem drzwi nieznajomym oraz przyjmowaniem od osób nieznajomych produktów spożywczych.

 

Bezpieczne Ferie Zimowe 2019

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2019

Ferie zimowe to wymarzony czas zabaw i odpoczynku dla dzieci. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

4 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych Bezpieczne ferie zimowe zorganizowanych przez pedagoga szkolnego panią Beatę Telesz. Istotnym punktem zajęć było przekazanie dzieciom informacji, jak zdrowo spędzić dni wolne od nauki, jak odpowiedzialnie się bawić oraz w jaki sposób przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno w domu, jak i poza nim, gdzie można bawić się zimą, a jakich miejsc unikać. Pani pedagog przypomniała również uczniom o noszeniu odblasków. Przekazaną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić prezentacja multimedialna, która zilustrowała bezpieczne korzystanie z uroków nadchodzących ferii zimowych.

Filmik na YouTube,

Poradnik bezpiecznego wypoczynku MEN

 

Finał akcji „Góra Grosza 2018-19”

W miesiącu grudniu została przeprowadzona już po raz dziewiętnasty, ogólnopolska akcja charytatywna „Góra Grosza”, która miała na celu zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną. W naszej szkole akcję „Góra Grosza” zorganizowało oraz przeprowadziło Szkolne Koło PCK. Jak co roku akcja ta, przybrała w naszej szkole formę konkursu na najwyższą zebraną kwotę w klasie. Po zakończeniu akcji, członkowie koła wraz z opiekunką panią Agatą Kazalską i panią Michaliną Józefowicz, podliczyli zebrane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach. Klasy rywalizując między sobą zebrały razem kwotę 333,71 zł

Najwięcej groszy w porównaniu do zebranej kwoty w szkole - wyrażonych w procentach - zebrała klasa  IV która zajęła I miejsce, II miejsce zdobyła klasa VIII, a na III miejscu uplasowała się klasa I. Natomiast w przeliczeniu na jednego ucznia wyniki się zmieniają - i tak: bezkonkurencyjna okazała się klasa IV, która zajęła I miejsce w szkole, II miejsce klasa I, a na III miejscu uplasowała się klasa VI. Kolejne miejsca: IV miejsce - klasa V, V miejsce - klasa VIII, VI miejsce - klasa II, i VII miejsce klasa VII.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej rywalizacji za rok!!!


 

Szkolne obchody Dnia Babci i Dziadka

W czwartkowe popołudnie 31 stycznia 2019r. odbył się w naszej szkole uroczysty koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Gości powitał  pan dyrektor Andrzej Dziugan i zaprosił do obejrzenia okolicznościowego  przedstawienia, przygotowanego przez ukochane wnuki z klasy I i II. Pan dyrektor poinformował także zebranych o zmianach personalnych w zarządzaniu szkołą oraz podziękował gorąco za współpracę.

"Kocham babcię i dziadka" - te słowa wypowiedziały, wyśpiewały i wytańczyły dzieci swoim ukochanym babciom i dziadkom. Żywiołowy pokaz talentów recytatorskich, teatralnych, muzycznych i tanecznych wyreżyserowały i wyćwiczyły z dziećmi panie wychowawczynie Elżbieta Bajger i Teresa Korona Garbacik. Każdy uczeń przygotował także dla babci i dziadka prezenty - cukierkowe kwiaty oraz opaskę z serduszkiem.

Chwile spędzone z wnukami w szkole umilił gościom słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców naszych uczniów.

 

Zmiana na stanowisku dyrektora szkoły

Z dniem 1 lutego 2019r. następuje zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w Potoku. Pana dyrektora Andrzeja Dziugana zastąpi pełniąca obowiązki dyrektora - pani Agata Kazalska.

W przeddzień uroczystości pożegnania pana dyrektora, na uroczystym posiedzeniu Rady Pedagogicznej w dniu 30 stycznia 2019r., nastąpiło przekazanie przez panią Burmistrz Jolantę Urbanik zarządzeń odpowiednio o odwołaniu ze stanowiska dyrektora pana Andrzeja Dziugana i powołaniu na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora panią Agatę Kazalską.

Pan dyrektor Andrzej Dziugan pracował w naszej szkole od 1 września 2016r. Pełnił rzetelnie funkcję dyrektora szkoły oraz uczył historii, wiedzy o społeczeństwie, edukacji dla bezpieczeństwa, prowadził kółko szachowe. Burmistrz Gminy Jedlicze pani Jolanta Urbanik, nauczyciele, rodzice i uczniowie pożegnali pana dyrektora w dniu 31 stycznia 2019r. podczas przemiłej uroczystości, przygotowanej przez uczniów i Samorząd Uczniowski. Pan dyrekktor otrzymał podziękowania i list gratulacyjny od pani Burmistrz, wiersze, piosenki i taniec od uczniów, piękne czerwone róże od przewodniczących samorządów klasowych, ciepłe słowa podziękowania i życzenia sukcesów w dalszej karierze zawodowej od nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców - "Te dobre chwile z nami, w dyrektorstwa barw odcieniach, niech Pan wspomni czasem mile, nas ocali od zapomnienia" .

W słowach pożegnania pan dyrektor podziękował wszystkim serdecznie za życzliwą współpracę i obiecał, że pozostanie na zawsze przyjacielem naszej szkoły.

Pełniąca obowiązki dyrektora pani Agata Kazalska jest wieloletnim nauczycielem naszej szkoły. Uczy wychowania fizycznego, przyrody i biologii, jest wychowawcą klasy. Jest bardzo znana w środowisku Potoka, dzięki swojej aktywności i zaangażowaniu w życie szkoły i społeczności lokalnej. Jako nauczyciel jest lubiana i szanowana przez uczniów za organizację zajęć pozalekcyjnych, pracę świetlicową, przygotowania i udział w zawodach sportowych, organizację licznych akcji charytatywnych w ramach działalności PCK. Za oddaną służbę na rzecz edukacji otrzymała w październiku 2018r. Medal Komisji Edukacji Narodowej. Pełniąca obowiązki dyrektora pani Agata Kazalska otrzymała gratulacje i ciepłe życzenia od pani Burmistrz Jolanty Urbanik, nauczycieli i uczniów. Dziękując za nominację wskazała, że priorytetem w jej pracy dyrektorskiej będzie dalszy wszechstronny rozwój szkoły dla dobra społeczności lokalnej.

Informacja na stronie www Gminy Jedlicze!