Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2018 r. - przywitał nas piękną zimową aurą. Uczniowie i wychowawcy klas: I, III, IV i II gim, nie zrażeni tym faktem, wybrali się na zaplanowane wycieczki w poszukiwaniu wiosny. Dzieci z klas młodzszych udały się do Szkoły Ludowej w Żarnowcu, uczniowie klasy IV i II gim do kina Helios w Krośnie.

Opiekunami grup byli nauczyciele: Teresa Korona Garbacik, Dorota Pniewska, Michalina Józefowicz, Adrian Gierula. Dziękujemy rodzicom za finanse i transport!

Relacja z wycieczki klasy I  i  III: Pierwszym punktem wyprawy była lekcja muzealne w Szkole Ludowej.  Siedząc w dawnych ławach, dzieci wcieliły się w uczniów sprzed stu lat i na własnej skórze przekonały się, jak to dawniej w szkole bywało. Miały możliwość pisania piórem maczanym w kałamarzu, klęczały na grochu, bawiły się zabawkami takimi jak dzieci w XIX wieku. Po posiłku wszyscy udali się do Muzeum Marii Konopnickiej.  Zwiedzanie dzieci rozpoczęły od  budynku "Lamusa” wybudowanego  w latach 1985-1991 na fundamentach dawnego spichlerza dworskiego i zaadaptowanego do potrzeb muzealnych. Zobaczyły tam ekspozycję MARIA KONOPNICKA – POETKA, PODRÓŻNICZKA, EUROPEJKA. Jest to ekspozycja stała, biograficzno-literacka, prezentująca życie i wielokierunkową twórczość autorki. Następnie uczniowie przeszli do dworku w którym mieszkała poetka. Zobaczyli tam kolekcję darów jubileuszowych znajdujących się  w pokojach -„Spiżarnia", „Pokój Ciemny”, „Dawny Gabinet”, które otrzymała Maria Konopnicka z okazji jubileuszu 25-lecia pracy pisarskiej od różnych towarzystw, instytucji oraz osób z Europy i Ameryki. Zwiedzili również „Gabinet”, „Sień” i „Jadalnię”, Pokój Kredensowy” i „Kuchnię”, pomieszczenia urządzone zgodnie z duchem epoki.

Galeria zdjęć.

 

Pola Nadziei 2018

Szkolne Koło PCK bierze po raz dziewiąty udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. W Niedzielę Palmową 25 marca 2018r. przed mszami w Kościele w Potoku, wiernych powitają wolontariusze z bukietami żółtych, wiosennych żonkili - symbolami akcji. Każdy darczyńca na rzecz krośnieńskiego hospicjum otrzyma pamiątkowy żonkil, wykonany osobiście przez uczennice naszej szkoły.

Zapraszamy mieszkańców Potoka do udziału w tej charytatywnej akcji, wspierającej Hospicjum w Krośnie!


Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów

Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów odbywają się w naszej szkole dniach 19 - 20 marca br.

Porządek rekolekcji:

klasy I - IV: 1,2 lekcja - zgodnie z planem; 3,4 lekcja - nauka rekolekcyjna;

klasy V - III gim: 1,2,3,4 lekcja - zgodnie z planem; 5,6 lekcja - nauka rekolekcyjna.

Po naukach rekolekcyjnych uczniowie udają się do domu.

Rekolekcje prowadzi Ks.dr Stanisław Dyndał - misjonarz, wychowawca młodzieży, judoka, podoprucznik rezerwy.

Informacje na temat szerokiej wychowawczej działalnosci księdza:

Rozmowy o patriotyzmie, Nowy klub działa w Krośnie, Wakacje w mundurach.

 

Lekcja samorządowa w Urzędzie Gminy w Jedliczu

Lekcja samorządowa dla uczniów gimnazjum Szkoly Podstawowej w Potoku

 

Dzień Matematyki 2018, Święto liczby Pi

Dzień Matematyki 2018 i Święto liczby Pi - w naszej szkole to dzień 14 marca. Lekcje matematyki na wesoło i słodko w formie turnieju grup. Turniej pod hasłem - "Matematyka od kuchni" - to zabawne problemy do rozwiązania wymagające sprytu, logicznego myślenia i podstawowej wiedzy matematycznej. Na wszystkich uczestników czekają pyszne pi-sanki  w dniu  liczby Pi.

 

Wicemistrzostwo Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Dużym sukcesem uczennic ze szkoły podstawowej zakończyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbyły się 6 marca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn z powiatu krośnieńskiego. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Nasze młode siatkarki zajęły II miejsce w powiecie, zostawiając w pokonanym polu takie szkoły jak: Korczynę, Lubatową, Świerzową oraz Miejsce Piastowe i plasując się tuż za ekipą z Przybówki.

Naszą szkołę godnie reprezentowały: Maja Stareńczak, Julia Barsznica, Paula Jasińska, Julia Rak, Zuzanna Hac, Karolina Hac, Agata Woźniak i Natalia Moskal. Opiekunką drużyny pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!