Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

" Z kopyta kulig rwie..."

22 lutego 2018r. uczniowie z klasy I i klasy III pod opieką swoich wychowawczyń pani Teresy Korona-Garbacik i pani Doroty Pniewskiej uczestniczyli w wycieczce do Regietowa. Punktem docelowym była Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów”. Jest to największa stadnina tego typu nie tylko w Europie, lecz także na świecie. Hucuły niewielkie, prymitywne koniki górskie są jedną z najstarszych polskich ras, są zdecydowanie niższe od koni angielskich, są również spokojniejsze. Charakteryzują się dużą inteligencją i wytrwałością w pracy. Z reguły są to łagodne i pojętne zwierzęta. Stadnina „Gładyszów” liczy 298 koni. Zwierzęta z tej stadniny występowały na planach wielu filmów min. Quo vadis, Potop, Stara Baśń.

Głównym celem wycieczki był  jednak kulig. Dzieci jadąc w saniach podziwiały piękno Beskidów, a przede wszystkim wspaniałe widoki na górę Rotundę. Następnie zjadły samodzielnie upieczone kiełbaski i wypiły ciepłą herbatę. Po posiłku napełnione nową energią zwiedziły Izbę Tradycji i samą stadninę. Dużym przeżyciem dla każdego dziecka była możliwość pogłaskania konia. Najwięcej radości sprawiły dzieciom małe koniki, a szczególnie dopiero co urodzony malutki źrebak.

 

Uwaga - zmiana planu lekcji dla klasy IIISP i IIgim

Uwaga uczniowie i rodzice klasy III szkoły podstawowej i II gimnazjum

Od poniedziałku 19 lutego 2018 r. nastąpi nieznaczna zmiana planu lekcji. Proszę sprawdzić w zakładce Plan lekcji

 

I miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt - Obrona tytułu z ubiegłego roku

Dnia 15.02.2018r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W kategorii damskiej najlepsze okazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Potoku, pokonując drużynę z Jaszczwi 2:0 (25:7, 25:4) oraz faworytki z Jedlicza w stosunku setów 2:1(19:25,25:23,15:13)  Po niezwykle dramatycznym meczu pełnym zwrotów akcji, nasze siatkarki były już bliskie porażki. W końcówce pokazały jednak niezwykły hart ducha oraz zachowały więcej zimnej krwi, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Sukces ten jest tym większy, iż dziewczyny okazały się najlepsze w rozgrywkach gminnych drugi raz z rzędu, tym samym broniąc tytuł z zeszłego roku. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Stareńczak, Paula Jasińska, Julia Rak, Julia Barsznica, Zuzanna Hac, Karolina Hac oraz Agata Woźniak.

W zawodach wzięła również udział drużyna męska, która wywalczyła wicemistrzostwo gminy, zostawiając w pokonanym polu zespół z Jaszczwi oraz plasując się tuż za ekipą z Jedlicza. Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Kacper Piotrowski, Jakub Gadzała, Michał Chrobak, Krzysztof Kwolek, Przemysław Sitar, Maciej Półchłopek, Daniel Młocek oraz Krystian Majewski.

 

Trenerką obydwu drużyn była Pani Agata Kazalska.

 

Walentynki 2018

Walentynki - 14 lutego - to dzień, w którym okazujemy sobie miłość i szacunek, obdarowujemy się drobnymi prezentami, przesyłamy sobie listy z pozytywnymi życzeniami i wyrazami miłości. Już w środę 13 lutego br. w naszej szkole rozpoczęło się świętowanie Walentynek - odbyła się zabawa i dyskoteka karnawałowo - walentynkowa. W czwartek 14 lutego br. funkcjonowała poczta walentynkowa, zorganiozowana przez Samorząd Uczniowskli, a na lekcjach matematyki odbyły się konkursy klasowe na matematyczną krzyzówkę walentynkową.

Galeria zdjęć!

 

Aktywny wypoczynek na lodowisku w Jedliczu

W piękny słoneczny dzień ferii zimowych, 40- osobowa grupa dzieci ze świetlic opiekuńczo- wychowawczych z Potoka, Jaszczwi, Moderówki, Dobieszyna i Żarnowca, udała się na jedlickie lodowisko, aby w zimowej scenerii aktywnie wypocząć.

Dzieci przez dwugodzinny pobyt doskonaliły umiejętność jazdy na łyżwach,  zaspokajały potrzeby ruchowe, uczyły się, aby aktywność fizyczna podejmowana była przez nie świadomie, dobrowolnie i z entuzjazmem. Wszyscy uczestnicy,  ci dobrze jeżdżący, a także początkujący, świetnie się bawili i w dobrych humorach, naładowani pozytywną energią, wrócili do domu.

Wyjazd na lodowisko odbył się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Jedlicze. Opiekę nad „łyżwiarzami” sprawowali: Panie Agata Kazalska, i Beata Orzechowska oraz Pan Adrian Gierula.

 

Sukces szóstoklasistek w Feryjnym Turnieju Dwójek Siatkarskich

Dnia 07.02.2018r w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się Feryjny Turniej Dwójek Siatkarskich. Do turnieju zgłosiło się czternaście zespołów, dziewczyny rywalizowały w dwóch grupach po siedem drużyn. Nasze młode siatkarki Róża Ekert oraz Nikola Półchłopek w fazie grupowej okazały się niepokonane przechodząc do dalszej części turnieju z bilansem sześciu zwycięstw i żadnej porażki. Następnie w fazie finałowej zawodów po obydwu stronach siatki stanęły ze sobą w szranki po dwie najlepsze drużyny z grup A i B jedlickiego turnieju. Nasze zawodniczki kolejny raz rozgromiły wszystkie rywalki triumfując w feryjnych zawodach w imponującym stylu. W pokonanym polu zostawiły między innymi wszystkie drużyny z Gminy Jedlicze, jak również zespół Sekcji Piłki Siatkowej z Dukli oraz Karpat Krosno.