Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Program powszechnej nauki pływania "Umiem pływać"

Nasza szkoła przystępuje praz drugi do programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”  Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia na basenie w Krośnie - Turaszówce , dla uczniów klasy I,  bedą odbywać się we wtorki i soboty w marcu, kwietniu i maju br.

Zajęcia na pływalni będą prowadzone przez instruktora nauki pływania, zaś opiekę nad uczniami będą sprawowali nauczyciele wolontariusze: pani Agata Kazalska, pani Elżbieta Bajger, pani Teresa Korona–Garbacik, pani Agata Misygar-Grzesik i pan Adrian Gierula.

Program sfinansowany został przez Gminę Jedlicze przy dofinansowaniu ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Harmonogram zajęć

 

"Młodzież Zapobiega Pożarom" - Turniej Wiedzy Pożarniczej

Czteroosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Maja Stareńczak, Julia Barsznica, Krystian Winiarski i Przemysław Sitar,  wzięła udział  w XXVI Gminnych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje odbyły się w sali Domu Ludowego w Długiem w dniu 1 marca 2019 r. Opiekę nad uczniami sprawował pan Adrian Gierula.

Imformacja na stronie www Gminy Jedlicze.

 

II ETAP XIX REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

II ETAP  XIX  REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH   dla uczniów klasy VII i VIII  szkoły podstawowej oraz  dla uczniów kl. III  gimnazjum w roku szklnym 2018/2019–  święty Andrzej Bobola.

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach. Po etapie szkolnym przeprowadzonym przez katechetkę Panią Zofię Baraniec w listopadzie 2018 r., do półfinału zostali zgłoszeni najlepsi uczniowie. Przygotowując się do konkursu uczniowie poznawali życie i działalność  świętego i Patrona Polski, duszochwata – św. Andrzeja Boboli.  Pomoc stanowiły materiały podane na stronie internetowej olimpiady oraz dodatkowa literatura: Encyklika papieża Piusa XII  - INVICTI ATHLETAE CHRISTI O ŚWIĘTYM ANDRZEJU BOBOLI oraz autorstwa ks. Józefa Niżnika – Święty Andrzej Bobola. Życie, objawienia, cuda.

W dniu 28.02.2019. reprezentantki  naszej szkoły: Małgorzata Komisarz i Małgorzata Targ, pod opieką pani Beaty Telesz, startowały w II etapie olimpiady, która odbyła się w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Zmagały się z testem wiedzy o Wielkim Polaku. Za udział w olimpiadzie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wróciły bogatsze o nowe doświadczenia i przeżycia.


MISTRZOSTWO GMINY W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT - OBRONA TYTUŁÓW Z POPRZEDNICH LAT

Dnia 28.02.2019r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W kategorii damskiej najlepsze okazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Potoku, pokonując drużynę z Jaszczwi 2:0 (25:8, 25:9) oraz zespół z Jedlicza w stosunku setów 2:1(26:28, 25:13, 15:10). Po niezwykle dramatycznym meczu, pełnym zwrotów akcji w czasie którego nasze siatkarki wykazały się niezwykłym uporem w dążeniu do celu oraz odpornością nerwową w końcówce, odniosły cenny triumf, dzięki któremu będą mogły reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Sukces ten jest tym większy, iż dziewczyny okazały się najlepsze w rozgrywkach gminnych trzeci rok z rzędu, jednocześnie broniąc tytułów z poprzednich dwóch lat.

Naszą szkołę reprezentowały: Maja Stareńczak, Róża Ekert, Nikola Półchłopek, Julia Barsznica, Zuzanna Hac, Karolina Hac oraz Natalia Moskal.

W zawodach wzięła również udział drużyna męska, która wywalczyła wicemistrzostwo gminy, zostawiając w pokonanym polu zespół z Jaszczwi oraz Żarnowca, plasując się tym samym tuż za ekipą z Jedlicza.

 

Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Kacper Piotrowski, Kacper Rodzaj, Przemysław Sitar, Maciej Półchłopek, Tomasz Rak, Sebastian Pieknik, Kacper Komisarz i Mateusz Adamczuk.

 

 

 

Gratulujemy obydwu drużynom, a drużynie dziewcząt życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!

 

 

NABÓR DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POTOKU W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej im Edmunda Łozińskiego w Potoku informuje, że od 25 lutego do 5 marca 2019 roku odbędą się zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020. Zapisu należy dokonać w formie pisemnego zgłoszenia. Wzór zgłoszenia dziecka do szkoły jest dostępny także w  sekretariacie  szkoły.

W czwartek 28 lutego 2019 r. o godz. 16.30 odbędzie się "Dzień  Otwarty Szkoły" dla rodziców i dzieci 7 i 6 letnich. Serdecznie zapraszamy!

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 13 43 656 95.

Kryteria rekrutacji i terminy do postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły.

Galeria zdjęć  - Dzień Otwarty Szkoły!

 

Programowanie w języku baltie

"Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką" – powiedział Bill Gates.

26.02.2019r uczennica z klasy drugiej Milena Mordarska pod opieką pani Teresy Korony –Garbacik wzięła udział w lekcji pokazowej prowadzonej przez twórcę programu „Baltie”- Bohumira Soukupa. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie. Razem z uczniami ze szkół województwa podkarpackiego Milenka poznała nowy język programowania jakim jest Baltie 3 i Baltie 4. Programowanie stało się dziś umiejętnością o kluczowym znaczeniu. Programowanie to trzeci język, dlatego uczniowie z klasy drugiej biorą udział w programie „Razem odkryjmy świat programowania”. Dzieci rozwijają swoje umiejętności, obejmujące myślenie algorytmiczne, programowanie, aktywne stosowanie osiągnięć myśli ludzkiej do rozwiązywania rzeczywistych problemów. Uczniowie uczą się nie biernego korzystania z najnowszych technologii lecz zdobywają umiejętności jak je zmieniać, tworzyć i rozwijać.