Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Cyrk "SZOK" w naszej szkole

Cyrk „SZOK” odwiedził naszą szkołę w poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. Artystów podziwiały przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Wesoły klaun  z czerwonym nosem i ogromną kokardą, wąż boa - to główne atrakcje przedstawienia. Nie zabrakło także żonglerki, jazdy na monocyklu i czarowania.

Cyrk tworzyli także uczniowie, odważnie próbując swoich sił w różnych sztuczkach i akrobacjach: czarowaniu, kręceniu hula-hop, w jeździe na monocyklu, w oswajaniu węża boa. Ponadgodzinny pokaz sprawności, magii i sztuki cyrkowej dzieci  nagradzały uśmiechem i gromkimi oklaskami – były to najlepsze podziękowania dla artystów cyrku SZOK.

 

 

Udział w dniu otwartym szkoły technicznej w Jedliczu

W piątek 26 kwietnia 2019r. uczniowie klasy VIII i III gimnazjum wzięli udział w dniu otwartym, zorganizowanym przez szkołę techniczną w Jedliczu. Impreza dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych miała formę pikniku z licznymi atrakcjami:  pokazy, konkursy, turnieje. Uczniowie mogli także zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, nowoczesną bazą dydaktyczną i praktyczną do kształcenia zawodowego oraz porozmawiać z uczniami i  nauczycielami szkoły.

Drużyna piłkarska z naszej szkoły zdobyła I miejsce w turnieju  piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej był rozgrywany metodą pucharową. W finale zmierzyliśmy się że Szkołą z Odrzykonia wygrywając mecz 2:0. Ozdobą tego finałowego spotkania były dwie piękne bramki Michała Chrobaka. Warto dodać że bramkarz naszej drużyny zachował czyste konto przez cały turniej. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Piotrowski , Kacper Rodzaj, Michał Chrobak, Krystian Majewski, Sebastian Pieknik, Tomasz Rak, Sitar Przemysław, Maciej Półchłopek, Michał Furtek. Opiekunem drużyny był Pan Mateusz Krawczyk.
Gratulujemy.

Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Beata Orzechowska i pan Adian Gierula.

Galeria !

 

WSPOMNIENIE O KASPRZE WOJNARZE

26 kwietnia w XX rocznicę nadania Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedliczu imienia Kaspra Wojnara w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość poświęcona patronowi biblioteki.

W programie znalazł się występ artystyczny w wykonaniu młodych jedliczan prezentujący życiorys i osiągnięcia bohatera spotkania, promocja książki autorstwa Kaspra Wojnara „Ze wspomnień i przeżyć (1888 – 1908)” w opracowaniu Zdzisława Łopatkiewicza oraz rozstrzygnięcie konkursu „Kasper Wojnar – księgarz i działacz niepodległościowy”.

Dwie uczennice klasy VII – Róża Ekert i Małgorzata Targ – otrzymały wyróżnienia i nagrody książkowe dotyczące zmagań konkursowych. Na uczestników spotkania czekała również słodka niespodzianka w postaci tortu jubileuszowego. Naszą szkołę na uroczystości reprezentowała p.o. dyrektor szkoły Agata Kazalska oraz uczennica Małgorzata Targ z opiekunem – p. Agatą Misygar-Grzesik.

28 kwietnia odbyła się msza święta w Kościele Parafialnym w Jedliczu w intencji Kaspra Wojnara, a następnie odsłonięcie pomnika patrona GBP na jedlickim cmentarzu. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej w Potoku w składzie – Róża Ekert, Oliwier Gębarowski i Nikola Półchłopek.

Opiekunem uczniów była p. Agata Misygar-Grzesik.

 

 

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie "Moje Spotkania z Przyrodą"

25 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle odbyło się uroczyste rozdanie nagród wszystkim laureatom i wyróżnionym uczestnikom  XV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego 'Moje Spotkania z Przyrodą". Wśród wyróżnionych spośród 122 uczestników konkursu znalazła się Małgorzata Targ - uczennica VII klasy naszej szkoły. Opiekunem uczennicy była pani Elżbieta Bajger.

 

Uczennicy i jej rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach plastycznych.

 

 

"Wesołego Alleluja"

 

„Wesołego Alleluja”

Wielu radosnych chwil na Święta Wielkanocne,
serdecznych spotkań rodzinnych i smacznego jajka,
wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz przyjaciołom szkoły
życzy
p.o. Dyrektora Szkoły
Agata Kazalska


Komunikat dla uczniów i rodziców - ważne terminy

EGZAMIN  GIMNAZJALNY

10 kwietnia - środa: godz.9.00  - historia, wos,    godz. 11.00 - język polski  -  galeria !

11 kwietnia -  czwartek: godz. 9.00 - przedmioty przyrodnicze,   godz. 11.00 - matematyka  - galeria !

12 kwietnia -  piątek: godz. 9.00 - język angielski PP,   godz.11.00 - język angielski PR  - galeria !

Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.30

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

15 kwietnia - poniedziałek; godz.9.00 - język polski - galeria !

16 kwietnia - wtorek; godz. 9.00 - matematyka - galeria !

17 kwietnia - środa; godz. 9.00 - język angielski - galeria !

Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.30

UCZNIOWIE KLAS  I - VII - dni wolne od nauki szkolnej od dnia 10 kwietnia do dnia 17 kwietnia.

Wiosenna przerwa świąteczna dla wszystkich uczniów trwa od dnia 18 kwietnia do dnia 23 kwietnia.

Miłego wypoczynku !!!