Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w gminnych obchodach Dnia Strażaka

Uczniowie naszej szkoły uświetnili barwnym występem gminne obchody Dnia Strażaka, które odbyły się 4 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Recytowali, śpiewali i tańczyli dla strażaków i zaproszonych gości: Julia Zych, Klaudia Dobrowolska, Mikołaj Strugała, Michał Wiatr, Michał Furtek, Małgorzata Targ, Julia Łapińska, Natalia Moskal, Michał Chrobak, Sebastian Pieknik, Milena Komisarz, Paulina Zych, Julia Barsznica, Karolina Hac, Kacper Piotrowski. Gościnnie wystąpili także uczniowie z Dobieszyna i Warzyc. Dzieci do występów przygotowały panie: Beata Orzechowska i Wioletta Zygmunt. Pomocy technicznej udzieliły panie: Michalina Józefowicz, Elżbieta Bajger oraz Małgorzata Strugała.

Dyrektor szkoły pan  Andrzej Dziugan otrzymał dyplom uznania za aktywną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

 

Udział w Gminnych Obchodach 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Gminne obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, tradycyjnie rozpoczęto od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu. W nabożeństwie uczestniczyły m.in. poczty sztandarowe, władze samorządowe gminy, powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele różnych środowisk oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

W uroczystościach gminnych udział wzięli także reprezentanci naszej szkoły: poczet sztandarowy w składzie: Paula Jasińska, Julia Rak, Krystian Winiarski, a także Dyrektor szkoły Pan Andrzej Dziugan oraz Pani Agata Kazalska, którzy w czasie uroczystości złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

 

Imprezy majowe w Gminie Jedlicze

Zapraszamy uczniów z rodzinami do aktywności i udziału w atrakcyjnych imprezach majowych, proponowanych przez instytucje Gminy Jedlicze:

 

Komunikat o dniach wolnych od nauki szkolnej

2 i 4  maja 208r. ( środa i piątek ) - to dni wolne od nauki szkolnej.

Życzymy aktywnego, radosnego wypoczynku. Zapraszamy uczniów do szkoły w poniedziałek 7 maja br.

 

Witaj Maj, Trzeci Maj, dla Polaków Błogi Raj...

Witaj Maj, Trzeci Maj, dla Polaków błogi raj... - słowa tej patriotycznej pieśni rozbrzmiewały w naszej szkole w poniedziałek 30 kwietnia br. w czasie uroczystej akademii z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

 

Zapraszamy do galerii!

 

 

 

Wyjazd na koncert Szymona Wydry & „Carpe Diem”

Dnia 30 kwietnia 2018 roku 11-osobowa grupa uczniów z kl. VII, II, III gimnazjum wraz z panią Agatą Kazalską uczestniczyła w nietypowej wycieczce do Łańcuta. Celem wyjazdu była nagroda dla młodzieży za udział w gminnym turnieju profilaktycznym na koncert zespołu Szymona Wydry & „Carpe Diem”. Koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie.

Bezpośrednio przed koncertem młodzież szkolna mogła obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą ochronie przyrody i środowiska. Po zakończeniu prezentacji publiczność powitała na scenie wokalistę Szymona Wydrę i zespół -„Carpe Diem”. Radość młodzieży nie miała granic. Gwiazda wieczoru od początku koncertu poderwała uczniów do zabawy pod sceną. Owacje były na stojąco, atmosfera gorąca. Pomimo, że „Carpe Diem” stanął na wysokości zadania i ofiarował publiczności dużo dobrej muzyki, czas nieubłaganie zbliżał się ku końcowi i trzeba było pożegnać się z zespołem.

W drodze powrotnej nie zabrakło wizyty w rzeszowskim McDonald’s, po czym rozbawieni uczniowie w doskonałych humorach wrócili do domów około północy.

Fundatorem wyjazdu i koncertu była Gmina Jedlicze.