Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Ogólnopolska Olimpiada „Promocji zdrowego stylu życia” Polskiego Czerwonego Krzyża

Dnia 4 grudnia 2018 roku w naszej szkole, odbył się etap szkolny XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Prommargin-right:14px;ocji Zdrowego Stylu Życia. W olimpiadzie wzięło udział 12 uczennic. Zadaniem dziewcząt było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań, który sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Zych z kl. VIII, na II miejscu uplasowały się ex aequo Julia Barsznica z kl. VIII oraz Róża Ekert z kl. VII, a III miejsce zdobyły uczennice, które miały taką samą ilość punktów: Weronika Korczykowska z kl. VIII, a także Natalia Burda, Karolina Hac i Maja Stareńczak, uczennice z klasy III gimnazjum. Laureatka olimpiady będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie rejonowym, która dbędzie się dnia 14 grudnia w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie. Nad przebiegiem olimpiady czuwała pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Ręcznej Chłopców

Dnia 3 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Minipiłce Ręcznej Chłopców. Naszej drużynie tym razem nie udało się zając miejsca na podium, pomimo sportowej rywalizacji i pokazania ducha walki na boisku, musieli uznać wyższość innych szkół, plasując się ostatecznie na IV miejscu.

Szkołę Podstawową reprezentowali: Jakub Lisowski i Kacper Wiśniowski z kl. VI, Mikołaj Strugała, Szymon Czelny, Damian Woźniak, Patryk Siekaniec z kl. V oraz Tomasz Ostalecki, Marcel Majewski, Szymon Mordarski, Bartosz Lisowski i Igor Walus z kl. IV. Opiekunką drużyny była pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach sportowych.


Andrzejki 2018

Udane zabawy andrzejkowe już za nami.  Zdjęcia  z zabawy klas młodszych i klas straszych przypominają jak wspaniałe były to chwile. Radość, uśmiech na twarzach, aktywny wypoczynek przy muzyce i tańcu oraz pyszne gofry i zapiekanki - to wszystko srawiło, że tegoroczne zabawy będziemy jeszcze długo wpominać.

Opiekę nad dziećmi w czasie zabawy sprawowali wychowawcy klas, a słodkie przekąski zapewniły mamy z Rady Rodziców. Dziękujemy.

Galeria I-III

Galeria IV-III gim

 

Komunikat dla uczniów najstarszych klas

Uwaga ósmoklasiści i gimnazjaliści oraz rodzice!!!

Zbliżają się terminy próbnych egzaminów: dla uczniów klasy III gimnazjum  - 4, 5, 6 grudnia 2018 r.; dla uczniów klasy VIII - 18, 19, 20 grudnia. Wiadomości i umiejętności zostaną sprawdzone testami przygotowanymi przez  Wydawnictwo  Pedagogiczne OPERON oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Zachęcamy uczniów i rodziców do odwiedzania strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie , gdzie w zakładkach  Egzamin ósmoklasisty i Egzamin gimnazjalny znajduje się wiele przydatnych informacji o organizacji i przebiegu egzaminów, a także przykładowe arkusze egzaminacyjne.

 

„PODZIEL SIĘ TYM CO MASZ” - FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Pod takim hasłem, Szkolne Koło PCK przeprowadziło w naszej szkole, akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Celem zbiorki było zgromadzenie żywności, artykułów spożywczych, szkolnych, odzieży, środków czystości i higieny osobistej. Jak co roku, udało się zebrać dużo towaru, z którego zrobiono paczki świąteczne. Upominki, zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z Potoka. Dzięki tej akcji, mamy możliwość wnieść iskierkę radości i sprawić, aby Święta Bożego Narodzenia były dla nich czasem wyjątkowym.

Wszystkim ofiarodawcom: mieszkańcom Potoka, rodzicom i nauczycielom, za włączenie się do tegorocznej akcji i za wielki dar serca serdecznie dziękujemy!

Opiekunka SK PCK - Agata Kazalska

 

Ogólnopolska akcja charytatywna „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Szkolne Koło PCK,  po raz kolejny  przystąpiło do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W niedzielę 25 listopada 2018 r. w czasie Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów, w budynku szkoły w godz. od 9:00 do 13:00, zostanie przeprowadzona dobrowolna zbiórka artykułów spożywczych, odzieży, butów, artykułów szkolnych, środków czystości i higieny osobistej. Zebrane rzeczy w formie paczek, zostaną w okresie przedświątecznym przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wsi.

Sztab akcji został zarejestrowany w Głównym Społecznym Komitecie Organizacyjnym Akcji w Lublinie pod numerem 14. Koordynatorem akcji jest opiekun szkolnego kola PCK - pani Agata Kazalska.

Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie: http://pdpz.pl

Zapraszamy mieszkańców Potoka do udziału w tej charytatywnej akcji !!!