Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wyślij pączka do Afryki 2019

Podaruj dzieciom szkołę - Wyślij pączka do Afryki - pod takim hasłem odbywa się w tym roku akcja charytatywna księży misjonarzy kapucynów z Krakowa. Nasza szkoła zgłosiła się się do tej akcji i w tłusty czwartek - 28 lutego organizujemy szkolny słodki kiermasz pączkowy.

Zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów o wielkich  sercach do usmażenia w środę dowolnej liczby pączków z przeznaczeniem  na kiermasz pączkowy i dostarczenie ich do szkoły w czwartek rano. Wolontariusze - rodzice i uczniowie będą sprzedawać pączki (cena 1zł -2zł) podczas pobytu dzieci w szkole. Zebrana kwota pieniędzy zostanie przeznaczona dla potrzebujących dzieci w Afryce.

PRZYŁĄCZ SIĘ, A WSPÓLNIE ZROBIMY WIELE DOBREGO!!!

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW: pani Anna Lisowska, pani Renata Piotrowska, pani Elżbieta Rodzinka, pani Lidia Rak, pani Małgorzata Nowak, pani Anna Sitar, pani Katarzyna Czelny, pani Lucyna Woźniak, pani Agata Misygar-Grzesik, pan Adrian Gierula.

Zebrana kwota: 380 zl.

https://paczek.kapucyni.pl/


Sukcesy uczniów podczas Feryjnych Turniejów Sportowych

W czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły aktywnie i na sportowo spędzili czas wolny, uczestnicząc w propozycjach przygotowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu. W czasie rozgrywek sportowych, reprezentanci naszej szkoły, największe sukcesy osiągnęli w tenisie stołowym oraz piłce siatkowej.

W zawodach tenisowych pierwsze miejsce zdobyła Weronika Lipińska, rywalizując  w kategorii dziewcząt (IV-VI). Tym samym osiągnięciem popisała się również Zuzanna Hac, tylko w starszej grupie (VII-IIIG). Natomiast trzecie miejsca zajęli: Filip Piotrowski i Klaudia Dobrowolska, uczestnicząc w rozgrywkach grupy do VI klasy.

Dużym sukcesem zakończył się także turniej ,,Trójek Siatkarskich’’ dziewcząt  w kategorii (VII-IIIG), który cieszył się największym zainteresowaniem wśród wszystkich zawodów odbywających się na feriach zimowych. Do rozgrywek przystąpiło 9 zespołów, między innymi z Dukli, Krosna oraz Jasła. Nasze reprezentantki w składzie: Maja Stareńczak, Zuzanna Hac, Karolina Hac zajęły II miejsce, najpierw osiągając trzy pewne zwycięstwa w swojej grupie. Następnie w kluczowym meczu dającym prawo gry o najwyższe laury, dzięki niezwykłej serii ataków Mai Stareńczak, nie zostały pokonane i przystąpiły do meczu o zwycięstwo w zawodach. Dopiero tutaj nasze uczennice, po raz pierwszy musiały schodzić pokonane z parkietu, przegrywając po wyrównanej batalii z zespołem Karpat Krosno.


Ferie zimowe 2019 z GOSiR-em


Plan lekcji i dyżury międzylekcyjne nauczycieli

Od 25 lutego 2019 r. obowiązuje zmieniony podział godzin dla uczniów i nauczycieli. Plany zmieniły się nieznacznie - proszę sprawdzić w zakładce Plan lekcji.

Dyżury międzylekcyjne nauczycieli.

 

 

Ferie zimowe 2019

Ferie zimowe 2019 trwają od dnia 11 lutego 2019 do dnia 22 lutego 2019r.

Oferta zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowana przez instytucje kuturalne i sportowe Gminy Jedlicze:

 

Oferta zajęć  w szkole:

Piątek 15.02.2019r., godz. 10.00-12.00 - Świetlica sportowa

Piątek 22.02.2019r., godz. 10.00-12.00 - Świetlica sportowa

Życzymy uczniom bezpiecznego, aktywnego wypoczynku !!!

 

Spotkanie z policjantem

W dniu 6 lutego 2019 r. w ramach akcji „Bezpieczne ferie zimowe” uczniowie z klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji z Jedlicza. Panowie policjanci przestrzegali dzieci przed niebezpiecznymi zabawami  i zachowaniami na śniegu. Uczulili, że za wyrządzone szkody materialne przez nich, to rodzice poniosą odpowiedzialność. Zwrócili również uwagę  na zachowanie uczniów w stosunku do osób nieznajomych. Ostrzegali przed otwieraniem drzwi nieznajomym oraz przyjmowaniem od osób nieznajomych produktów spożywczych.

 

Bezpieczne Ferie Zimowe 2019

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2019

Ferie zimowe to wymarzony czas zabaw i odpoczynku dla dzieci. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

4 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych Bezpieczne ferie zimowe zorganizowanych przez pedagoga szkolnego panią Beatę Telesz. Istotnym punktem zajęć było przekazanie dzieciom informacji, jak zdrowo spędzić dni wolne od nauki, jak odpowiedzialnie się bawić oraz w jaki sposób przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno w domu, jak i poza nim, gdzie można bawić się zimą, a jakich miejsc unikać. Pani pedagog przypomniała również uczniom o noszeniu odblasków. Przekazaną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić prezentacja multimedialna, która zilustrowała bezpieczne korzystanie z uroków nadchodzących ferii zimowych.

Filmik na YouTube,

Poradnik bezpiecznego wypoczynku MEN