Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Sukcesy naszych uczennic w Gminnym Konkursie Fotograficznym

Dnia 28 maja 2017 roku w Sali Widowiskowej Orlen Południe został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „ Barwy wiosny w Gminie Jedlicze” pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze.

Konkurs był przeznaczony dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Brali w nim udział uczniowie z naszej szkoły: Magdalena Grzesik, Zuzanna Hac, Karolina Hac, Wiktoria Folta, Julia Rak i Tomasz Rak, pod kierunkiem Pani Agaty Kazalskiej. Wśród wyróżnionych znalazły się gimnazjalistki: Julia Rak, która otrzymała II miejsce oraz Zuzanna Hac, która zdobyła III miejsce. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Pani Jolanta Urbanik Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Pan Ryszard Zagórski Zastępca Burmistrza.

GRATULUJEMY!


 

Dzień Rodziny w Zespole Szkół w Potoku

28 maja w Zespole Szkół w Potoku odbył się festyn rodziny pt. "Dzień Rodziny". W czasie jego trwania licznie zgromadzeni rodzice i mieszkańcy Potoka mogli zobaczyć m. in. występ klas najmłodszych poświęcony Rodzinie  , pokaz tańca grupowego w wykonaniu zespołu tanecznego "Roztańczona paczka"  działającego przy GOK w Jedliczu, występ wokalno-recytatorski uczennic z gimnazjum oraz krótki koncert na perkusji w wykonaniu ucznia SP Wiktora Gieruli. Ponadto w programie festynu znalazł się m. in: pokaz ratownictwa  w wykonaniu Maltańskiej Służby Medycznej, pokaz strażacki w wykonaniu strażaków OSP z Potoka oraz Żarnowca, konkurs plastyczny dla zespołów rodzinnych (rodzic + dziecko), mecz piłki nożnej rodzice vs uczniowie (w którym zwyciężyli rodzice!) oraz konkurs wiedzy o bezpieczeństwie przeprowadzony przez  prezes OSP  p. A. Lipkę. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z dmuchanej zjeżdżalni (wypożyczonej przez restaurację Artis) oraz jazda na kucykach. Kierowcy mogli sprawdzić jak działają alkogogle ( pokaz zorganizował WORD w Krośnie), a wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić ile mają szczęścia w loterii fantowej. Do dyspozycji gości były także lody, słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców oraz grill.

Przygotowanie  loterii fantowej, w której było wiele cennych rzeczy do wygrania było możliwe tylko  dzięki wsparciu różnych osób i instytucji. Wsparli nas:

- Poseł RP Piotr Babinetz

- Radny Sejmiku Wojewódzkiego Jerzy Borcz

- restauracja Artis

- firma Nowy Styl

- firma Cellfast

- hurtownia Elkros

- hurtownia "Zostań"

- hurtownia "eMTe"

- firma Krosoft

- firma Orlen Południe

- firma PGE Dystrybucja

- Huta Szkła Artystycznego "Zorza" w Jedliczu

- bank PKO BP

-Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie

- Wydawnictwo Ruthenus

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Dziękujemy także  Radzie Rodziców za przygotowanie ciast i słodkich poczęstunków, OSP z Potoka i Żarnowca za pokaz strażacki, zespołowi "Roztańczona Paczka" pod kierownictwem p. Magdaleny SkibyMaltańskiej Służbie Medycznej, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Krośnie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Jedliczu oraz firmie Fol-Graf z Potoka

więcej zdjęć z pikniku znajduje się w  zakładce Galeria

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców

W czwartek dnia 25 maja 2017 r. w Iwoniczu, zostały rozegrane Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych: z Rymanowa, Posady Górnej, Rogów, Krościenka Wyżnego i Potoka. Rówieśnicy rywalizowali miedzy sobą w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 ( dziewczęta) i 1000 (chłopcy). Po podliczeniu wszystkich zdobytych punktów, nasi uczniowie zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęli III miejsce w powiecie.

Serdecznie gratulujemy!

 


 

III miejsca gimnazjalistek w konkursie z okazji Dnia Matki

26 maja uczennice klasy I gimnazjum uczestniczyły w konkursie poetycko – wokalnym „Matka w oczach dziecka” organizowanym po raz czternasty przez Zespół Szkół w Warzycach. Konkurs polegał na napisaniu wiersza oraz wykonaniu piosenki dedykowanej mamie. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie z pięciu gimnazjów(z Moderówki, Potoka, Osobnicy, Szebni i Warzyc).

W kategorii poetyckiej uczennice – Magdalena Grzesik i Zuzanna Hac – zdobyły III miejsce, natomiast w kategorii wokalnej – Karolina Hac i Zuzanna Korfanty – także uzyskały III miejsce. Gimnazjalistki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Uczennice do konkursu przygotowały panie: Agata Misygar-Grzesik oraz Wioletta Zygmunt.

Za transport uczennic do Zespołu Szkół w Warzycach dziękujemy panu Piotrowi Grzesikowi.


 

Zapraszenie na Rodzinny Piknik przy Zespole Szkół w Potoku

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Potoka i gminy Jedlicze na piknik rodzinny przy Zespole Szkół w Potoku. Przygotowaliśmy wiele atrakcji oraz wspaniałe nagrody w loterii fantowej. Za los o wartości 5 zł można wygrać nagrody warte nawet kilkadziesiąt złotych (m. in. słuchawki, akcesoria komputerowe, zabawki, ozdoby, przybory szkolne, itp.). Każdy los wygrywa! W programie przewidujemy także licytację trzech krzeseł z firmy Nowy Styl o łącznej wartości rynkowej ok. 500 zł! Do zobaczenia w najbliższą niedzielę o godz. 14.00

I miejsce w Gminnym Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców

Dnia 23 maja 2017 r. uczniowie ze szkoły podstawowej, brali udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawody odbyły się w parku, przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny: z Długiego, Dobieszyna, Jedlicza, Potoka, Piotrówki i Żarnowca. Dużym sukcesem zakończyły się zawody dla chłopców z naszej szkoły, którzy zajęli I miejsce w gminie i uzyskali awans do zawodów powiatowych. Znakomicie zaprezentowały się również dziewczęta, które wywalczyły II miejsce.

W czwórboju chłopców naszą szkołę godnie reprezentowali: Michał Chrobak, Piotr Woźniak, Maciej Połchłopek, Wiktor Gierula, Kajetan Chamioło i Patryk Siekaniec. Drużyna dziewcząt: Natalia Moskal, Julia Barsznica, Weronika Korczykowska, Róża Ekert i Nikola Półchłopek. Opiekunką drużyn była pani Agata Kazalska.

Młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych!