Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wycieczka do Rzeszowa

Dnia 20 grudnia 2017r.  30 osobowa grupa uczniów z kl. VII, II i III gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszą atrakcją wspólnego wyjazdu był seans filmowy w kinie „Helios”, gdzie dzieci obejrzały film „Coco”, który wywoływał  w odbiorcach wiele emocji - od śmiechu do płaczu. Miguel, główny bohater filmu poszukiwał drogi do swoich muzycznych marzeń. Drugi do wyboru  film „Listy do M" wprowadził uczniów w świąteczny nastrój. W zabawny sposób przedstawił tradycje Świąt Bożego Narodzenia.  Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Flay Parku. Uczniowie radośnie spędzili tam czas, skacząc na trampolinach, kołysząc się na linach, czy kąpiąc się w wypełnionych gąbką basenach.

Po zakończonych szaleństwach, szczęśliwi i zadowoleni uczniowie udali się w drogę powrotną do Potoka.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: pani Agata Kazalska, pani Beata Orzechowska i pan Adrian Gierula.

 

„Gwiazdka” dla wychowanków Domu Dziecka w Długiem

Szkolne koło PCK podejmuje szereg działań w ramach wolontariatu na rzecz społeczności lokalnej. Kolejną inicjatywą jest „Gwiazdka” dla wychowanków Domu Dziecka w Długiem. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań, życzeń i obdarowywania innych prezentami, dlatego członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z nauczycielami panią Wiolettą Zygmunt i panią Agatą Kazalską przygotowali paczki, słodkie upominki, ciasto i niespodzianki dla swoich rówieśników z Domu Dziecka. We wtorek 19 grudnia br. wolontariusze udali się do Długiego, na spotkanie przedświąteczne z wychowankami Domu Dziecka. Prezenty i bożonarodzeniowe życzenia sprawiły dzieciom wiele radości i uśmiechu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia tej szlachetnej akcji: dyrektorowi szkoły panu Andrzejowi Dziuganowi, nauczycielom i uczniom.

 

rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Projekt Kartki Bożonarodzeniowej”

W środę 20 grudnia 2017r w Urzędzie Gminy w Jedliczu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Projekt Kartki Bożonarodzeniowej”. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał uczeń klasy pierwszej Maciej Bargieł.

Serdecznie gratulujemy.

 

Mistrzostwo Gminy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Dnia 18 grudnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Do turnieju zgłosiły się drużyny: z Jedlicza, Jaszczwi, Dobieszyna i Potoka. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 2x7 min.

Drużyna dziewcząt odniosła bardzo duży sukces, gdyż zdobyła I miejsce w  Gminie Jedlicze. Nasze młode szczypiornistki stanęły na wysokości zadania, pokonały wszystkie drużyny i uzyskały awans do  zawodów powiatowych. Drużyna dziewcząt wystąpiła w następującym składzie: Paula Jasińska, Julia Rak, Agata Woźniak z kl. IIIG, Magdalena Grzesik, Karolina Hac, Zuzanna Hac, Maja Stareńczak z kl. IIG oraz Weronika Piecuch z kl. VII.

Natomiast u chłopców walka o drugie miejsce  toczyła się do samego końca. Pomimo, że chłopcy w ostatnim spotkaniu grali w osłabieniu, ale i tak pokazali ducha walki i doprowadzili do remisu 2:2. Dopiero po podliczeniu małych punktów okazało się, że mieli gorszy bilans bramkowy i uplasowali się na miejscu III. Drużyna chłopców: Jakub Gadzała, Krzysztof Kwolek, Daniel Młocek z kl. IIIG, Kacper Piotrowski, Krystian Majewski, Kacper Rodzaj z kl. IIG oraz Michał Chrobak, Sebastian Pieknik i Maciej Półchłopek z kl. VII.

 

Opiekunką drużyn była pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!

 

Realizacja programu „Trzymaj formę”

We wtorek 12 grudnia uczniowie klasy VII na lekcji biologii, przygotowali wraz z panią Agatą Kazalską kanapki w  ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”. Najpierw uczniowie w celu utrwalenia wiadomości zdobytych na lekcjach, posegregowali produkty niepełnowartościowe - pochodzenia roślinnego i pełnowartościowe - pochodzenia zwierzęcego. Następnie przystąpili do wykonania pysznych, zdrowych i kolorowych kanapek, które potem z wielkim apetytem skonsumowali. Oprócz kanapek, na stole znalazły się zdrowe przekąski, soki i woda mineralna.

Program Trzymaj formę” jest od kilkunastu lat realizowany w naszej szkole. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodzin, poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Szczególne podziękowania kierujemy dla rodziców uczniów klasy VII, którzy zaangażowali się w realizację programu i zasponsorowali zdrową żywność.


Mikołajki świetlicowe

W niedzielę 10 grudnia 2017 r. dzieci i młodzież uczęszczająca systematycznie na zajęcia świetlicowe miała okazję spotkać się ze Świętym Mikołajemw w sali widowiskowej Rafinerii Orlen Południe w Jedliczu. Najpierw dzieci obejrzały spektakl teatralny „Królowa Śniegu w wykonaniu aktorów teatru z Rzeszowa. Aktorzy wcieli się w postacie Gerdy i Kaja oraz przeniesli publiczność w świat przepięknej baśni. Opuszczona i smutna Gerda wszczęła poszukiwania zaginionego brata, narażając się na wiele niebezpieczeństw. Po wielu perypetiach udało jej się odzyskać i uleczyć przyjaciela. Po obejrzeniu spektaklu, były zorganizowane gry i zabawy oraz konkurencje sportowe. Na zakończenie spotkania integracyjnego, dzieci otrzymały upragnione prezenty od Świętego Mikołaja.

Opiekę nad uczniami sprawowała opiekunka świetlicy sportowej pani Agata Kazalska. Impreza została zorganizowana przez Gminę Jedlicze.