Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Mikołajki świetlicowe

W niedzielę 9 grudnia 2018 r. dzieci i młodzież uczęszczająca systematycznie na zajęcia do świetlicy sportowej, działającej w Szkole Podstawowej w Potoku, miała okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem w sali widowiskowej Rafinerii Orlen Południe w Jedliczu.

Najpierw dzieci obejrzały program artystyczny wprowadzający w klimat świąteczny, wykonany przez grupę teatralną „Jodła- Banda”. Po obejrzeniu spektaklu, były zorganizowane  wspólne gry i zabawy, pokazy taneczne oraz konkursy przygotowane przez organizatorów. Na zakończenie spotkania integracyjnego, dzieci z niecierpliwieniem otrzymały upragnione prezenty od Świętego Mikołaja.

Impreza zorganizowana została przez Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu.


Mikołajkowy wyjazd do kina

Dnia 7 grudnia 2018 r. uczniowie czwartych klas: Szkoły Podstawowej w Potoku i Szkoły Podstawowej w Szebniach wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Agatą Kazalską i panią Wiolettą Zygmunt, pojechali do kina Helios na film „Grinch”.

Grinch - to zielony stwór, który od lat mieszka z psem Maksem w jaskini z widokiem na pobliskie, pełne radości miasteczko Ktosiowo. Mieszkańcy tego miasteczka ze zniecierpliwieniem oczekują Świąt Bożego Narodzenia, ich sąsiad z góry Grinch, wręcz przeciwnie – nie znosi świat i nie zamierza dopuścić do tego, by ktokolwiek się nimi cieszył. Nie jest w stanie zdzierżyć kolędowania, obdarowywania prezentami bliskich oraz wspólnej radości.  Dlatego wściekły Grinch, planuje okraść domy z prezentów od Świętego Mikołaja.

Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody bohaterów, a po seansie z odczuwalną atmosferą nadchodzących świąt, wróciły do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice.

 

Mikołajki klasowe

Mikołajki klasowe - galeria!

 

Wyniki szkolnej edycji XVI akcji "Drzewko za butelkę"

W poniedziałek 3 grudnia 2018r. podsumowano szkolną edycję XVI akcji "Drzewko za butelkę". Ogólem zebrano 9539 plastikowych butelek, które zostaną przekazane do powtórnego przerobu. Efektywność zbiórki wyniosła średnio 103 butelki na jednego ucznia. Najwięcej butelek zebrała klasa IV i kolejno klas II, I, VII, V, VIII, VI. Najaktywniejsi uczniowie w klasach to: Emilia Michalska z klasy I, Magdalena Chrobak z klasy II, Aleksandra Chrobak i Hubert Chrobak z klasy IV, Mikołaj Strugała z klasy V, Patryk Pikul z klasy VI, Mateusz Adamczuk z klasy VII, Michał Chrobak z klasy VIII. Najaktywniejsi uczniowie w szkole to Aleksandra Chrobak i Hubert Chrobak z klasy IV, którzy zebrali po 1500 butelek. Młodym ekologom gratulujemy!

Lokalnym organizatorem akcji jest ORLEN Południe.

Galeria zdjęć z podsumowania akcji w Jedliczu!

 

Ogólnopolska Olimpiada „Promocji zdrowego stylu życia” Polskiego Czerwonego Krzyża

Dnia 4 grudnia 2018 roku w naszej szkole, odbył się etap szkolny XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Prommargin-right:14px;ocji Zdrowego Stylu Życia. W olimpiadzie wzięło udział 12 uczennic. Zadaniem dziewcząt było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań, który sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Zych z kl. VIII, na II miejscu uplasowały się ex aequo Julia Barsznica z kl. VIII oraz Róża Ekert z kl. VII, a III miejsce zdobyły uczennice, które miały taką samą ilość punktów: Weronika Korczykowska z kl. VIII, a także Natalia Burda, Karolina Hac i Maja Stareńczak, uczennice z klasy III gimnazjum. Laureatka olimpiady będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie rejonowym, która dbędzie się dnia 14 grudnia w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie. Nad przebiegiem olimpiady czuwała pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Ręcznej Chłopców

Dnia 3 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Minipiłce Ręcznej Chłopców. Naszej drużynie tym razem nie udało się zając miejsca na podium, pomimo sportowej rywalizacji i pokazania ducha walki na boisku, musieli uznać wyższość innych szkół, plasując się ostatecznie na IV miejscu.

Szkołę Podstawową reprezentowali: Jakub Lisowski i Kacper Wiśniowski z kl. VI, Mikołaj Strugała, Szymon Czelny, Damian Woźniak, Patryk Siekaniec z kl. V oraz Tomasz Ostalecki, Marcel Majewski, Szymon Mordarski, Bartosz Lisowski i Igor Walus z kl. IV. Opiekunką drużyny była pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach sportowych.