Zespół Szkół

 

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Potoku

  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczypospolitej Polskiej.

Młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w obchodach tego Dnia, uczestnicząc w inscenizacji „Żołnierze Wyklęci” w RCKP w wykonaniu uczniów Technikum Nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie. Gościem specjalnym uroczystości był Janusz Niemiec, syn Janiny i Antoniego Żubrydów.

Uczniowie zapalili również znicze przy pomniku powstańców styczniowych na Starym Cmentarzu, w hołdzie dla patrona naszej szkoły Edmunda Łozińskiego.


Mistrzostwo Gminy w Gimnazjadzie Piłki Siatkowej Dziewcząt.

Dużym sukcesem uczennic naszej szkoły zakończyła się Gimnazjada Piłki Siatkowej Dziewcząt, która odbyła się 28 lutego 2017 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu . Do rywalizacji stanęły 3 szkoły gimnazjalne: z Jedlicza, Jaszczwi i Potoka. Młode siatkarki zajęły I miejsce w gminie i uzyskały awans do zawodów powiatowych. Sukces dziewcząt jest tym większy, że zawody zakończyły z kompletem punktów i nie przegrały żadnego seta. Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę, rozgrywając mecze z zasadami „fair play”. Gimnazjum reprezentowały: Julia Bożek, Magdalena Komisarz, Magdalena Grzesik, Karolina Hac, Zuzanna Hac, Paula Jasińska, Julia Rak i Agata Woźniak. Drużynę do zawodów przygotowała pani Agata Kazalska. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!


 

Zabawa karnawałowa z przedszkolakami!

23 lutego 2017r., w tzw. „Tłusty Czwartek” w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci „W krainie baśni i bajek”. W imprezie wzięli udział uczniowie z klasy II i III oraz czterolatki, pięciolatki i sześciolatki z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu- Filia Potok. Dzieci „odwiedziły” Śnieżkę, Jasia i Małgosię, Kopciuszka , Małą Syrenkę i Czerwonego Kapturka. W każdej baśni wykonały zadanie konkursowe oraz rozwiązały zagadkę związaną z daną baśnią lub bajką. Nie zabrakło pląsów i tańców przy muzyce. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie dla dzieci słodkiego poczęstunku.

Półfinał XVII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

W roku szkolnym 2016/2017 kolejna edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach organizowana jest z racji szerzenia znajomości postaci wybitnej Polki i wychowawczyni Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek.
Organizatorami są Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Organizację Olimpiady wspierają: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddziały w Przemyślu i Krośnie i Zgromadzenie Sióstr Świętego Michała Archanioła.

Drugi etap olimpiady - archiprezbiterialny był etapem pisemnym i odbył się dnia 9 lutego 2017 r. w ramach archiprezbiteratu krośnieńskiego w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Zgromadzonych uczestników przywitał ks. Leszek Przybylski, a pracom komisji egzaminacyjnej przewodniczył ks. Marek Serwatka.

Gimnazjum w Potoku reprezentowały uczennice: Bożek Julia, Komisarz Magdalena i Komisarz Małgorzata. Przygotowując się do półfinału zgłębiały historię życia Matki Anny Kaworek w oparciu o materiały zawarte na stronie olimpiada.mzsp.pl oraz lekturę „ Matka Anna Kaworek wśród swoich” , której autorem jest O. Cecylian Niezgoda OFM Conv. Za udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe.

 

Szkolne zawody sportowe w łyżwiarstwie szybkim

Dnia 23 lutego  w ramach zajęć wychowania fizycznego, gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli w szkolnych zawodach sportowych na lodowisku, znajdującym się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu. W wyniku sportowej rywalizacji, najszybszym łyżwiarzem został Jakub Gadzała z kl. IIG, drugie miejsce zajął Krystian Winiarski z kl. IG, a trzecie miejsce wywalczył Andrzej Nogaj z kl. IIG . Ponadto w czasie zajęć, wszyscy świetnie się bawili na lodowej tafli, wyczyniając różne akrobacje zespołowo i indywidualnie. Wyjazd był udany, a młodzież bardzo zadowolona. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała pani Agata Kazalska.

Serdecznie dziękujemy pani Lidii Rak oraz pani Marcie Mularz za transport dzieci na lodowisko do Jedlicza.

 

Z wizytą w teatrze

W czwartek 16 lutego 2017 r. uczniowie klas I – II gimnazjum wraz z uczniami  z zaprzyjaźnionej szkoły w Jaszczwi uczestniczyli w wycieczce do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gdzie odbył się spektakl pt.: „Mały Książę”. Punktualnie o godzinie 1130 przenieśliśmy się w magiczny świat Małego Księcia, aby razem z nim wyruszyć w podróż w poszukiwaniu przyjaciół. Nastrojowa muzyka i migające światła nadały przedstawieniu odpowiedni charakter. Ciekawe dialogi, piękne i kolorowe stroje, choreografia taneczna oraz cytaty z utworu Antoin'a de Saint-Exupery'ego pozwoliły, aby ukryte przesłanie lektury trafiło do każdego z nas. Przedstawienie było pełną symboliki przypowieścią, której odczytanie ukazuje pełnię prawd o życiu człowieka. Po zakończeniu spektaklu, pełni wrażeń i zadumy nad ważnymi wartościami w życiu, udaliśmy się w drogę powrotną.        Organizatorem wyjazdu była Pani Agata Kazalska, opiekę nad uczniami sprawowała Pani Beata Telesz.