Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla pani Agaty Kazalskiej

We wtorek 16 października br., w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, zostało zorganizowane uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z rąk pani Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz pracownicy zasłużeni dla oświaty otrzymali nagrody, medale i odznaczenia państwowe.

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała pani Agata Kazalska, długoletnia nauczycielka naszej szkoły, oddana swojej pracy dydaktycznej, dzieciom i młodzieży.

Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona Szkoły, Pasowanie na ucznia

Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona Szkoły, Pasowanie na ucznia - trzy ważne w życiu szkolnym uroczystości - odbyły się w naszej szkole w poniedziałek 15 października br.  Było poważnie i dostojnie, ale też z humorem i na wesoło. Ceremoniał związany ze sztandarem szkoły, hymn państwowy, pasowanie na ucznia, ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar, tańce, piosenki, wiersze, inscenizacje  - wszystko to złożyło się na ciekawe, dynamiczne przedstawienie, które przygotowali uczniowie z klasy I , II, i VIII.

Rozdano także dyplomy i nagrody rzeczowe dla trzech laureatów szkolnego konkursu matematycznego Patron Szkoły w liczbach: Karolinie Hac, Milenie Komisarz i Róży Ekert. Laureatki wraz z dyrektorem szkoły panem Andrzejem Dziuganem oraz organizatorem konkursu panią Michaliną Józefowicz złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową Edmunda Karola Łozińskiego. W godzinach popołudniowych uczniowie z koła "Ciekawi świata" wraz z opiekunem panią Teresą Koroną-Garbacik złożyli kwiaty na grobie Patrona Szkoły na cmentarzu w Jedliczu.

Uhonorowano także nauczycieli, za ich aktywną, oddaną pracę na rzecz uczniów i szkoły. Medal Komisji Edukacji Narodowej został przyznany pani Agacie Kazalskiej, nagrodę Burmistrza otrzymała pani Michalina Józefowicz, nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: pan Adrian Gierula, pani Agata Kazalska, pani Beata Orzechowska, pani Dorota Pniewska. Dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan dziękował wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i trud wkładany w edukację, opiekę i wychowanie uczniów oraz gratulował serdecznie wyróżnionym. Życzenia od uczniów, rodziców, kwiaty, przyjazne gesty były dopełnieniem tej części uroczystości.

Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwali: pani Teresa Korona-Garbacik, pani Beata Orzechowska, pani Elżbieta Bajger, pani Michalina Józefowicz, pani Agata Kazalska, pan Adrian Gierula.

 

 

Mistrzostwo Gminy w Szachach Drużynowych

W piątek 12 października 2018 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych. Do turnieju zgłosiły się szkoły podstawowe: z Dobieszyna, Jedlicza i Potoka. Mecze rozegrano na 4 szachownicach. Kolejność zgłoszeń do pierwszej rundy nie mogła ulec zmianie do końca turnieju, tempo gry – 15 min dla zawodnika na rozegranie partii. Po zaciętych rozgrywkach szachowych I miejsce zdobyli gimnazjaliści z naszej szkoły, którzy uzyskali awans do zawodów powiatowych. Naszą szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej godnie reprezentowali: Zuzanna Hac, Maja Stareńczak,  Krystian Majewski i Kacper Rodzaj z kl. III gim. Natomiast uczniowie ze szkoły podstawowej uplasowali się na II miejscu. Drużyna młodych szachistów wystąpiła w następującym składzie: Bartłomiej Barsznica, Maciej Bargieł z kl. II oraz Julia Zych i Michał Wiatr z kl. V.

Uczniów do zawodów przygotował pan Andrzej Dziugan, zaś opiekę nad uczniami sprawowała pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych!!!


Szkolny konkurs matematyczny „Patron Szkoły w liczbach”

Dzień Patrona Szkoły - Edmunda Karola Łozińskiego obchodzimy corocznie w naszej szkole w dniu 14 października. Klub Matematyczny ALFA zaprasza uczniów klas starszych do szkolnego konkursu matematycznego „Patron Szkoły w liczbach”. Konkurs odbędzie się w klasach VII, VIII i IIII gim w czwartek 11 października 2018 r. na lekcjach matematyki. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i piątki do dziennika.

 

Laureatkami konkursu zostały: Karolina Hac z klasy III gim, Milena Komisarz z klasy VIII, Róża Ekert z klasy VII.

Gratulujemy!!!

 

Komunikat - zmiana planu lekcji

Od poniedziałku 8 października 2018 r. następuje nieznaczna zmiana planu lekcji - prosimy o sprawdzenie w zakładce Plan lekcji.

 

Z wizytą w Teatrze Lalek

Czwartego października uczniowie z klasy pierwszej i drugiej naszej szkoły, wzięli udział w wycieczce do Teatru Maska w Rzeszowie. Dzieci obejrzały tam spektakl pt „Calineczka”. Poprzez zabawną formę, ruch i  dźwięk tworzony na żywo na scenie, dzieci poznawały przygody głównej bohaterki. Zamiast słów aktorzy komunikowali się z widzami za pomocą obrazów i gestów. Działały one trochę jak lustro, w którym maluchy mogły się przejrzeć. Twórcy spektaklu, aby oddać skalę otaczającego Calineczkę świata, postawili na wykorzystanie ciekawych, wielkich form, które dzięki aktorom zaczęły tworzyć sceniczną rzeczywistość.

Po zakończonym spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej „W Muzeum Lalek Teatralnych czyli mali aktorzy w przenośnym kuferku” prowadzonej przez aktorkę z Teatru Maska. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała ona uczniom o różnych rodzajach lalek wykorzystywanych do realizacji przedstawień oraz zapoznała ze zbiorami Muzeum Lalek Teatralnych Teatru Maska. Każde dziecko mogło pobawić się prezentowanym rodzajem lalek oraz poznać zasady ich animacji. Były jawajki, marionetki, kukły, pacynki, lalki dla dzieci i dla dorosłych. Uczestnikami wycieczki opiekowała się pani Teresa Korona-Garbacik i pani Elżbieta Bajger.