Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Konkursy przedmiotowe Podkarpackiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018

29 września 2017r. na stronie Podkarpackiego Kuratora Oświaty został opublikowany regulamin konkursów przedmiotowych w tym roku szkolnym. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do zglaszania swojego udziału w konkursach do nauczyciela przedmiotu do dnia 10 października br.

Na laureatów czekają dyplomy, nagrody, szóstki z przedmiotu, zwolnienia z egzaminu i preferencje w przyjęciu do szkoły średniej.  Zapraszamy do nauki :)

Wymagania konkursowe oraz Terminarz konkursów

 

Żywa lekcja przyrody

W piątek 29 września br. uczniowie klas pierwszej i trzeciej wybrali się wraz ze swoimi paniami na lekcję przyrody do lasu. Dzieci obserwowały przyrodę w naturalnym środowisku, poznawały las różnymi zmysłami. Każdy miał okazję dotknąć kory drzew, pooglądać ją za pomocą lupy oraz poszukać ciekawych okazów przyrody. Największą frajdę sprawiło dzieciom rozpoznawanie drzew. Za pomocą kolorowej włóczki wyznaczyliśmy też warstwy lasu, których nazwy każdy już zapamiętał.

Na zakończenie zapaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. W przygotowaniu ogniska pomógł nam Kuba Wiatr wraz ze swoim dziadkiem oraz Pan Adrian Gierula.

Wszystkim dopisywał doskonały apetyt i jeszcze lepsze humory. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.


Finał VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia 2017r. już rozdane. Otrzymało je 73% uczniów naszej szkoły biorących udział w dzisiejszej zabawie. Wyniki graficzne dla poszczególnych klas przedstawiwa niniejszy wykres. Gorąco gratuluję wygranym !, a tym którym się nie udało w tym roku  - zapraszam do zabawy już za rok.

Michalina Józefowicz - szkolny kordynator akcji.

Zaprazszamy do galerii zdjęć !

Rosz Haszana 5777 – 5778 w dynowskiej synagodze

Członkowie Klubu Historycznego „Klio” działającego w naszej szkole zostali zaproszeni do Centrum Historii Żydów Polskich w Dynowie, gdzie wzięli udział w uroczystości uczczenia ofiar Holokaustu. Uroczystości odbyły się 19 września, w drugim dniu żydowskiego święta Nowego Roku – Rosz Haszana, w rocznicę zamordowania 400 Żydów dynowskich.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania w głównej auli, gdzie rabin Pinchas Pomp przedstawił kwestię dotyczącą powrotu chasydyzmu na Podkarpacie. Następnie zgromadzeni goście udali się na wspólną modlitwę do synagogi, gdzie zostało zapalonych 400 świec upamiętniających śmierć 400 ofiar. Największe jednak wrażenie wywołał rytuał Szofaru polegający na trąbieniu w róg barani. Głos szofaru ma pobudzić Żydów do rachunku sumienia, do podjęcia decyzji o ulepszeniu życia w nowym roku. Według żydowskiej tradycji w Rosz Haszana Bóg ocenia ludzi i zapisuje ich losy w dwóch księgach: w Księdze Życia – sprawiedliwych i w Księdze Śmierci – zatwardziałych grzeszników. Wszystkich pozostałych Bóg jeszcze osądzi i zdecyduje o ich losach w Dniu Pojednania (Jom Kipur). Stąd życzenia „Obyście zostali zapisani na dobry rok” składane w dniu żydowskiego Nowego Roku.

 

Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Grzesikowi za przewóz młodzieży do Dynowa.

 

KOMUNIKAT - Spotkanie z rodzicami

Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie rodziców z wychowawcamii  klas odbędzie się w naszej szkole w czwartek - 21 września 2017 r. o  godz. 16.30. Wychowawcy będą oczekiwać na Państwa z następujących salach:

Klasa 1 - sala 2 - wych. Teresa Korona - Garbacik

Klasa 3 - sala 6 - wych. Dorota Pniewska

Klasa 4 - sala 3 - wych. Michalina Józefowicz

Klasa 5 - sala 5 - wych. Elżbieta Bajger

klasa 6 - sala 7 - wych. Agata Misygar-Grzesik

Klasa 7 - sala 16 - wych. Mariola Pacek

Klasa 2 gim - sala 12 - wych. Adrian Gierula

Klasa 3 gim - sala 15 - wych. Agata Kazalska

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Tabliczka mnożenia dla dzieci i dorosłych

A oto tabliczka mnożenia do ćwiczenia umiejętności przed VII Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Zachęcamy uczniów i rodziców do wspólnej zabawy i nauki.  Ciekawa interaktywna gra w tabliczkę  mnożenia dostępna jest także w sieci na stronie portalu edukacyjnego matzoo.pl.

I TY możesz zostać Ekspertem Tabliczki Mnożenia 2017. POWODZENIA !