Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek oraz rozstrzygnięcie Konkursu Świąteczne Anioły

22 grudnia 2019r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.Uczniowie rywalizowali w trzech  kategoriach klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII i VIII.  W kategorii klas I – III wyróżnienie otrzymała Aleksandra Szlachta z klasy II i Nadia Targ z klasy III.

Rozstrzygnięto także konkurs "Świąteczne Anioły". Na konkurs wpłynęło 120 prac. Pięknie wykonane anioły z naturalnych materiałów ozdobiły dużą choinkę. Wybrano najpiękniejsze prace, które zostały wyróżnione – nie przyznano miejsc punktowanych. Lista naszych wyróżnionych laureatów: Zosia Ostalecka, Aleksander Urban, Emilia Michalska, Oliwia Mikosz, Milena Klekot i Maciej Bargieł.

Wyróżnionym w obydwu konkursach serdecznie gratulujemy

 

Tradycje świąteczne - Jasełka i Wigilia

Ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia przypominał dzieciom tradycje świąteczne: jasełka, kolędowanie, wigilię, łamanie się opłatkiem. Wszystkie klasy zebrały się na szkolnym korytarzu, gdzie uczniowie klasy II i III przedstawili barwne jasełka, połączone z magicznym tańcem aniołów. Pani Dyrektor Agata Kazalska, pani Teresa Korona - Garbacik i przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Gielara - Trybiec wręczyły kolejno nagrody w szkolnym "Konkursie kolęd i pastorałek" i konkursie plastycznym na "Najpiękniejszą ozdobę świąteczną". Pani Dyrektor podziękowała gorąco "aktorom" i nauczycielom: pani Teresie Koronie - Garbacik i pani Aleksandrze Kuźniarowiczr, pogratulowała laureatom oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Pobyt w szkole zakończyły wigilie w klasach i wspólne kolędowanie. Składamy gorące podziękowanie dla wszystkich mam, które przygotowały potrawy na wigilijne stoły. O oprawę plastyczną szkoły na święta zadbała pani Elżbieta Bajger.

Wesołych Świąt i do zobaczenia w czwartek 2 stycznia 2020 r.

Laureaci szkolnego konkursu plastycznego "Najpiękniejsza ozdoba świąteczna" i "Konkursie kolęd i pastorałek". Galeria zdjęć laureatów na Facebooku!!!

Więcej…

"Dziewczynka z zapałkami" w teatrze RCKP

W dniu 17.12.2019 roku o godz. 08:00 uczniowie klasy I, II, III i V, VI pod opieką pani Elżbiety Bajger, Aleksandry Kuźniarowicz, Teresy Korona-Garbacik i Marioli Pacek udali się do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza na sztukę pt. Dziewczynka z zapałkami. Spektakl ten wykonał Teatr Bohema z Bielska-Białej. Przedstawienie wyreżyserowane i wystawione przez aktorów oparte było na jednej z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, która mimo upływu lat dalej porusza swoim przesłaniem. To historia ubogiej dziewczynki, która próbuje w mroźny wieczór sprzedać zapałki. Kiedy nikt z zabieganych przechodniów nie zwraca na nią uwagi, dziewczynka próbuje ogrzać się ostatnimi zapałkami, które jej zostały. „Dziewczynka z zapałkami” to wzruszająca opowieść o niesprawiedliwości, samotności, ale w pewien sposób także o nadziei. Spektaklowi towarzyszyły multimedialne projekcje, które czyniły przedstawienie ciekawsze i bardziej wzruszające.


 

Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego na „Projekt Kartki Bożonarodzeniowej”,

http://szkolapotok.pl/gallery/main.php?g2_itemId=3179016 grudnia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego na „Projekt Kartki Bożonarodzeniowej”, organizowanego przez Burmistrza Gminy Jedlicze. Wzięli w nim udział uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Gminy Jedlicze. Do konkursu przystąpiło ponad 200 dzieci. Uczennica naszej szkoły Oliwia Slezak - Gruszkoś z klasy 1 otrzymała wyróżnienie i nagrodę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

III miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców

W poniedziałek dnia 16.12 2019 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się  Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Po zaciętych spotkaniach ekipa chłopców zajęła III miejsce, natomiast dziewczęta uplasowały się na miejscu IV.

Drużyna chłopców wystąpiła w następującym składzie: Mikołaj Strugała, Szymon Czelny, Filip Piotrowski, Franciszek Gębarowski, Bartosz Lisowski, Damian Woźniak , Szymon Mordarski, Igor Walus i Marcel Majewski.

Drużyna dziewcząt:  Klaudia Dobrowolska, Weronika Lipińska, Aleksandra Chrobak, Maja Brańska, Julia Furtek, Daria Nowak, Zosia Gierula,  Elena Rak i Nadia Sitar.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach sportowych.

 

Przedświąteczne historie w Piwnicy PodCieniami

Specjalnie przygotowane na przedświąteczny czas lekcje muzealne przygotowane przez Muzeum Rzemiosła w Piwnicy PodCieniami skierowane są dla wszystkich grup wiekowych. Uczniowie z Potoka podczas zajęć w zabytkowych piwnicach krośnieńskiego rynku, wysłuchali opowieści o tradycjach świątecznych i noworocznych swoich przodków, a także o przesądach związanych z Bożym Narodzeniem. Na koniec wspólnie wykonali wieniec świąteczny z… dłoni - odrysowywanych na zielonym  papierze, a następnie starannie wycinanych.

Ostatnim punktem programu wycieczki był spacer z przewodnikiem po krośnieńskiej Starówce w jasno świecącym, grudniowym słońcu, które podróżuje razem z nami na tegoroczne eskapady. Zwiedzający podziwiali  makietę XVI – wiecznego Krosna  wykonaną z brązu, która umieszczona została na zabytkowej studni w rynku oraz wysłuchali informacji o niezwykłych dziejach grodu nad Wisłokiem.

Dziećmi opiekowały się panie: Mariola Pacek, Teresa Korona-Garbacik, Michalina Józefowicz.

 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg