Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”

W środę 20 listopada 2019 r. zakończyły się zajęcia z nauki pływania, realizowane przez naszą szkołę w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”  Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia na basenie w Turaszówce dla  uczniów klasy I, odbywały się w środy oraz soboty i  trwały od 9 października do 20 listopada br. Celem I etapu programu „Czas zacząć”, była adaptacja do środowiska wodnego oraz nauczanie i uczenie się podstawowych ruchów napędowych w środowisku wodnym. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, oprócz intensywnych ćwiczeń korzystali ze wszystkich atrakcji znajdujących się na pływalni. Na ostatnim spotkaniu odbył się egzamin na poszczególne stopnie: „Rybka”, „Foka”, „Nurek” i „Delfin” -  sprawdzający opanowanie podstawowych ruchów napędowych w wodzie. Wszyscy pierwszoklasiści znakomicie sobie poradzili i zaliczyli ten pierwszy poważny sprawdzian sportowy.

Zajęcia na pływalni prowadził instruktor nauki pływania pan Andrzej Łanda, zaś opiekę nad uczniami w formie wolontariatu sprawowali nauczyciele: pani Agata Kazalska, pani Elżbieta Bajger, pani Agata Misygar- Grzesik, pani Wioletta Zygmunt, pani Teresa Korona – Garbacik i pan Adrian Gierula.

Program sfinansowany został przez Gminę Jedlicze przy dofinansowaniu ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

Lekcja historyczna "Polska - moja ojczyzna"

20 listopada dzieci klas młodszych wzięły udział w lekcji historycznej "Polska - moja ojczyzna" z przedstawicielami Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS. Lekcja była nawiązaniem do wydarzeń sprzed 101 lat - z okresu odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Dzieci przypomniały sobie postać Józefa Piłsudskiego, symbole narodowe. Współpracowały aktywnie w zaznaczaniu na mapie Polski większych miast, rzek, gór oraz państw sąsiadujących.

Na zakończenie spotkania chętne dzieci miały możliwość sfotografowania się w nundurach polskiego żołnierza.

 

Rozstrzygnięcie konkursu „Jesień w literaturze dla dzieci”

W środę 20 listopada 2019 roku nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Jesień w literaturze dla dzieci”, który został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. K. Wojnara w Jedliczu – filię w Potoku oraz Szkołę Podstawową im. E. Łozińskiego w Potoku. Głównymi celami konkursu było zachęcenie uczniów do czytelnictwa oraz rozwijanie ich zdolności plastycznych. Laureaci wykazali się wyjątkową kreatywnością, wyobraźnią twórczą oraz wrażliwością artystyczną, dlatego też, komisja konkursowa w składzie: pani Maria Kędra i pani Elżbieta Bajger przyznała wszystkim I miejsce.

Nasi laureaci to: Oliwia Slezak-Gruszkoś, Franciszek Styś, Krystian Trybiec, Aleksander Urban, Szymon Grzesik,  Karolina Komisarz, Emilia Michalska, Natalia Nowak, Aleksandra Szlachta.

Nagrody książkowe i słodkie niespodzianki wręczyła laureatom pani dyrektor szkoły Agata Kazalska. Prace zwycięzców można podziwiać w Gminnej Bibliotece Publicznej im. K. Wojnara w Jedliczu – filii w Potoku.

Zwycięzcom gorąco gratulujemy!

 

 

Wyjazdowa lekcja historyczna w ORLEN Południe – Zakład Jedlicze

We wtorek 19 listopda br. uczniowie klasy VI uczestniczyli w wyjazdowej lekcji historycznej w ORLEN Południe – Zakład Jedlicze. Lekcje przeprowadzili gościnnie pracownicy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce - pani Marzena Sysak i pan Michał Górecki. Dzieci dowiedziały się o pochodzeniu ropy naftowej, jej składzie chemicznym i zastosowaniu. Obejrzały próbki trzech rodzajów ropy, brały udział w prostych doświadczeniach chemicznych. Poznały postać twórcy lampy naftowej Ignacego Łukasiwicza i przy blasku lamp naftowych rozwiązały krzyżówkę tematyczną.

Podziękowaniem za udział w tym wydarzeniu były reklamowe gadżety firmy ORLEN Południe, przekazane każdemu uczniowi przez pracownika Orlen Południe – Zakład Jedlicze. Dziękujemy za tę ciękawą lekcję i za wiele nowych wiadomości, ktore napewno będą przydatne w lekcjach chemii.

Opiekę na uczniami sprawowały pani Michalina Józefowicz i pani Mariola Pacek.


II miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

W poniedziałek dnia 18 listopada 2019 roku r. w Gminnym Ośrodku Sportu Rekreacji w  Jedliczu, odbyły się  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Do rozgrywek sportowych zgłosiły się szkoły podstawowe z terenu gminy Jedlicza. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.  Uczennice  z naszej szkoły: Róża Ekert i Nikola Półchłopek zdobyły II miejsce w gminie. Natomiast chłopcy: Wiktor Gierula i Jakub Lisowski V miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Wolność to diament… - środowiskowe obchody Święta Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości w Kościele Parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Potoku, przed Mszą świętą koncelebrowaną, odbyła się druga część uroczystości, którą rozpoczął widowiskowy polonez, w wykonaniu  dzieci z piątej i szóstej klasy. Na tegoroczne święto patriotyczne upamiętniające odrodzenie się niepodległego państwa polskiego w listopadzie 1918 roku złożyły się również widowisko artystyczne „Pisk Białego Orła” na podstawie scenariusza Adama Szafrańca, koncert żywiołowo i ekspresyjnie wykonanych pieśni patriotycznych przez chór szkolny oraz efektowny „Taniec z flagą”.

W majestatycznej świątyni poruszająco zabrzmiał hymn naszego kraju odśpiewany w asyście pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w Potoku przez wielu znamienitych gości i mieszkańców.

Wśród nich znaleźli się: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, radni z Potoka: Janusz Lipka i Tomasz Lisowski, dyrektor krośnieńskiego oddziału PCEN w Rzeszowie Andrzej Dziugan, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Potoku Mariola Twaróg, dyrektor ZEASiP w Jedliczu Marek Świdrak, sołtys Potoka Sławomir Sitar, prezes OSP w Potoku Agata Lipka, ksiądz prałat Franciszek Brzyski oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Przy wyjściu z kościoła czekały jeszcze dwie niespodzianki: przechadzający się Marszałek Piłsudski w towarzystwie adiutanta oraz kurier z gazetami z listopada 1918 roku. Do drugiego souveniru trzeba było mieć trochę… łutu szczęścia. Były to białe i czerwone płatki róż „wystrzelone” z ozdobnych tub!

Szkolne i środowiskowe obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostały przygotowane dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli: pani Marioli Pacek, pani Agaty Misygar-Grzesik, pani Wioletty Zygmunt, pani Michaliny Józefowicz, pani Elżbiety Bajger, pana Adriana Gieruli.

W poniedziałek 11 listopada reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się w jedlickim Kościele Mszą Św. za Ojczyznę. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe, władze samorządowe gminy, powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, przedstawiciele różnych środowisk oraz mieszkańcy. Po uroczystościach w kościele nastąpiło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny.

Naszą Szkołę reprezentowali: pani Agata Kazalska - dyrektor szkoły, pani Teresa Korona-Garbacik - opiekun pocztu sztandarowego oraz poczet sztandarowy w osobach: Mateusz Adamczuk, Jakub Lisowski, Nikola Półchłopek, Patrycja Lawera. Wiązankę kwiatów składali: Elena Rak, Filip Piotrowski, Weronika Lipińska.

 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg