Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Światowe święto praw człowieka obchodzone jest co roku w rocznicę ogłoszenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Choć od tej chwili minęło już ponad 70 lat, wciąż są kraje, w których godność ludzka nie jest szanowana.

Od kilkudziesięciu lat 10 grudnia organizowane są konferencje, akcje edukacyjne i manifestacje  uświadamiające znaczenie praw człowieka, ich treść i sposoby obrony. Szczególną uwagę poświęca się walce z prześladowaniami politycznymi, głodem i ubóstwem. W organizację wydarzeń zaangażowane są pozarządowe ruchy i stowarzyszenia, stawiające sobie za cel ochronę godności ludzkiej.

W naszej szkole w przeddzień tego Dnia odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego o Prawach Człowieka, którą przygotowali uczniowie ósmej klasy.

 

 

Gminne Mikołajki świetlicowe

W niedzielę 8 grudnia 2019 r. dzieci i młodzież uczęszczająca systematycznie na zajęcia do świetlicy sportowej, działającej w Szkole Podstawowej w Potoku, miała okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem  w Dworze Stojowskich w Jaszczwi. Najpierw dzieci obejrzały program artystyczny wprowadzający w klimat świąteczny, wykonany przez grupę teatralną „Jodła- Banda”. Po obejrzeniu spektaklu, były zorganizowane wspólne gry i zabawy, pokazy taneczne oraz konkursy przygotowane przez organizatorów. Na zakończenie spotkania integracyjnego, dzieci z niecierpliwieniem otrzymały upragnione prezenty od Świętego Mikołaja.
Impreza zorganizowana została przez Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu.

 

Mikołajki klasowe 2019

Galeria zdjęć:

W grudniu udziela się wszystkim nastrój świąteczny. W naszej szkole uczniowie również poczuli atmosferę zbliżających się świąt. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował kolorowy – czerwony - dzień z okazji odwiedzin Św. Mikołaja. Dzień ten miał zachęcić wszystkich do ubrania się w kolorze czerwonym. Uczniowie chętnie przystąpili do zabawy i 6 grudnia w całej szkole królował jeden kolor. Świątecznie przystrojone sale potęgowały atmosferę, a prezenty dopełniły radości tego dnia.

Uczniowie trzeciej klasy wraz z wychowawcą zostali zaproszeni na mikołajkowy wyjazd do kina „Sokół” w Krośnie. Obejrzeli tam premierę filmu dla dzieci „Śnieżna Paczka”. Film nauczył dzieci, że warto mieć marzenia i zawsze uparcie trzeba dążyć do ich realizacji. Po powrocie do szkoły w klasie czekała na nich miła niespodzianka. Na stolikach znajdowały się wspaniałe mikołajkowe upominki.


Mikołajkowy Festiwal Piosenki w Chorkówce

5 grudnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce odbył się Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Droga do Gwiazd”. Na scenie zaprezentowało się 56 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy V, Zofia Gierula, która wykonała utwór „Rzeka marzeń” oraz Julia Furtek  z piosenką „Kochany panie Mikołaju”.

Dziewczynki do konkursu przygotowała pani Wioletta Zygmunt, a opiekę nad uczennicami sprawował pan Adrian Gierula.

Zdjęcia: GOK Chorkówka

 

Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Hej kolęda, kolęda”

Uczniowie klasy V wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Hej kolęda, kolęda”, którego celem jest rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz kultury wspólnego śpiewania i kolędowania. Organizatorem konkursu jest Fundacja Honor Pomagania Dzieciom. Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez całą klasę dowolnie wybranej jednej kolędy lub pastorałki wywodzącej się z polskiej kultury. Każdego dnia począwszy od dnia 10 grudnia na stronie FB fundacji będą umieszczane przesłane do organizatora konkursu nagrania. Kolęda, pastorałka która otrzyma największą ilość polubień otrzyma nagrodę specjalną publiczności. Ponadto spośród nadesłanych prac zostaną wyłonione odpowiednio I, II, III miejsce oraz wyróżnienia. Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie do programu realizowanego podczas 7 dniowego wyjazdu do Zakopanego lub Kawęczynka na Roztoczu w roku szkolnym 2019/2020 w wyznaczonym przez fundację terminie (styczeń-maj 2020).

Trzymamy kciuki i zachęcamy do głosowania na nasz zespół wokalny.

www.fundacjahpd.pl

 

Lekcja o banku w klasach 1-3

5 grudnia 2019 r. uczniów z klas 1-3 odwiedziła pani Małgorzata Knapik, przedstawiciel Banku PKO BP w Krośnie. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała ona dzieciom o pracy bankowca oraz zapoznała uczniów z różnymi sposobami oszczędzania pieniędzy. Wręczyła również członkom SKO pamiątkowe maskotki – breloczki żyrafki, oraz nagrodziła Emilianę Michalską – mistrzynię oszczędzania w miesiącu listopadzie.

 

Lekcję zorganizowała pani Teresa Korona-Garbacik - opiekun szkolnego koła SKO.

 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg