Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Kiermasz Świąteczny w niedzielę

W najbliższą niedzielę 15 grudnia 2019 r. odbędzie się w Kościele kiermasz świąteczny, zorganizowany prze Radę Rodziców. Po mszach świętych porannych o godz. 8.00 i 10.30 na wiernych czekać będą w przedsionku Kościoła przepiękne choinki, stroiki, banieczki - wykonane przez naszych uczniów (przy dyskretnej pomocy rodziców) na szkolny konkurs plastyczny "Najpiękniejsza ozdoba świąteczna".

Zapraszamy rodziców, dziadków, przyjaciół szkoły, mieszkańców Potoka do hojności na rzecz Szkoły i Rady Rodziców. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych zostanie przeznaczony na organizację zabaw karnawałowych dla uczniów naszej Szkoły.

Serdecznie zapraszamy!!!

Dochóz z kiermaszu wyniósł 627zł.


Sukces uczennic w Wojewódzkim Konkursie

W sobotę, 14 grudnia 2019 roku, w Studenckim Centrum Kulturalno–Naukowym Politechniki Rzeszowskiej w ramach Dnia Bieszczadzkiego odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Jesienią góry są najszczersze”.

Konkurs miał na celu rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności uczniów inspirowanych pięknem bieszczadzkiej przyrody. Wśród laureatów znalazły się  dwie uczennice z naszej szkoły: Julia Zych i Małgorzata Targ. Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii plastycznej zajęła Julia z klasy VI, a wyróżnienie otrzymała Małgorzata Targ z klasy VIII. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Impreza była również okazją do spotkania z wieloma artystami, którzy prezentowali kulturę Bieszczad - muzykę, rękodzieło, malarstwo, fotografię i rzeźbę. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie we współpracy ze Stowarzyszeniem „Natchnieni Bieszczadami”, Rektorem Politechniki Rzeszowskiej. Patronat sprawowali: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Gorące gratulacje dla laureatek.

 

Podziękowanie dla naszej szkoły za działalność na rzecz PCK oraz udział uczennicy klasy VIII - Nikoli Półchłopek w XXVIII Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia

W piątek, 13 grudnia, uczennica klasy VIII – Nikola Półchłopek reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach rejonowych XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Nikola  wcześniej wygrała etap szkolny olimpiady, zdobyła największą liczbę punktów i rywalizowała z uczniami innych szkół z naszego rejonu o możliwość awansu do etapu okręgowego. Uczestnicy rozwiązywali zadania testowe dotyczące tematyki konkursu. Dodatkowo, po zakończeniu testu, mieli również okazję zwiedzić laboratorium znajdujące się w siedzibie krośnieńskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Szkoła Podstawowa w Potoku została także doceniona za wieloletnią współpracę i działalność na rzecz PCK oraz pomoc w organizacji stulecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Z tej okazji otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz statuetkę.

Opiekę nad uczennicą w trakcie olimpiady sprawowała pani Agata Misygar-Grzesik.

 

Udział historionautek w Wirtualnym Festiwalu CEO

Zespół projektowy Historionautek uczestniczył w środę 11 grudnia w  Wirtualnym Festiwalu dla Historionautów i Historionautek Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zadania festiwalowe nawiązywały swoją treścią do dwudziestolecia międzywojennego. Dziewczynki wykonały wszystkie zadania, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Były także aktywne na facebooku i na bieżąco zamieszczały efekty swojej pracy.

 

 

Kufer podróżny Marii Konopnickiej od Louisa Vuitton’a – prezentacja projektu Historionauci

Zespół projektowy Historionautek ze Szkoły Podstawowej im. E. Łozińskiego w Potoku zaprezentował efekty swoich działań bardzo wdzięcznym odbiorcom – dzieciom z drugiej klasy.

Pokaz odbył się w gościnnych progach Filii w Potoku Biblioteki Gminnej im. Kacpra Wojnara.

Historia ogromnej walizy bardzo zaciekawiła małych słuchaczy, podobnie jak pięknie wydane utwory dla dzieci Marii Konopnickiej, o których opowiedziała i przygotowała do wypożyczenia Pani Maria Kędra.

Uczniowie podczas warsztatów z dużym zaciekawieniem wyciągały z minikufra przedmioty, z którymi mogła podróżować poetka. A były tam długie suknie, płaszcze, kapelusze, parasolka, pantofle, ręczniki, a także przybory toaletowe.

Wielką frajdą było wykonywanie z szablonów kufrów Louisa Vuitton’a, „pakowanie” bagażu dla pisarki i projektowanie dla niej ubioru, który mogłaby zabrać na jeden z jej licznych wojaży po Europie.

Niespodziankami były również: pięknie narysowany, kolorowy krasnal, fantazyjny pomysł na  elegancki strój wizytowy  (z papieru!) dla Konopnickiej i cukierki o niebiańskim smaku przygotowane przez Autorki projektu.

Owocowa, aromatyczna  herbatka zaparzona przez Panią Kędrę zakończyły zajęcia historyczne dla najmłodszych.

 

Sukces uczennicy Małgorzaty Targ w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS”

Uczennica VIII klasy  –  Małgorzata Targ -  wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS” zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Patronatem Honorowym przedsięwzięcie objęli: Wojewoda Podkarpacki - Ewa Leniart (obecna posłanka do Sejmu RP), Marszałek Województwa Podkarpackiego - Władysław Ortyl oraz Podkarpacki Kurator Oświaty - Małgorzata Rauch.

Na konkurs wpłynęło 319 prac z 74 szkół województwa podkarpackiego. Komisja przyznała trzy nagrody główne oraz trzynaście wyróżnień. Jednym z trzech równorzędnych laureatów  konkursu została nasza uczennica – Małgorzata Targ.

Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 10 grudnia w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa wyróżnionych prac plastycznych. Organizatorzy konkursu podziękowali młodzieży, nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację działań prozdrowotnych.

Opiekę nad uczennicą w trakcie wyjazdu po odbiór dyplomu i nagrody rzeczowej sprawowała pani Agata Misygar-Grzesik – opiekun SK PCK.

 

 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg