Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Uwaga !!! Zmiana Planu lekcji

UWAGA - od poniedziałku 2 grudnia następuje niewielka zmiana planu lekcji !!!

W związku z problemami technicznymi plan lekcji dostępny jest poniżej:

KLASY

NAUCZYCIELE


Komunikat dla rodziców

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na planowane  spotkanie z wychowawcami klas - w czwartek 9 stycznia 2019 r. o godz. 16.30.

Rada Rodziców przypomina o składce na jej działalność - 20 zł na 1 dziecko, 10 zł na 2 dziecko.

Całoroczny plan spotkań z rodzicami znajduje sie w zakładce Dla Rodziców!

Zapraszamy!


Wyjazd na pokaz interaktywny pt. „Krzyżacy” do RCKP w Krośnie

We wtorek, 7 stycznia, uczniowie klas V - VIII uczestniczyli w Interaktywnym Widowisku Multimedialnym – „Krzyżacy, czyli filmowa rekonstrukcja historyczna” w reżyserii Michała Dawidowicza. Do wspólnej zabawy zachęcili widzów aktorzy Teatru Show. Uczennica naszej szkoły – Róża Ekert, dzięki specjalnemu biletowi, aktywnie uczestniczyła w tworzeniu inscenizacji. Młodzież, biorąca udział w widowisku, wcieliła się w role postaci charakterystycznych dla epoki opisywanej w „Krzyżakach”. W trakcie rekonstrukcji uczniowie biernie i czynnie mogli zetknąć się z produkcją filmową, odkrywając jej tajniki.

W najbliższym czasie otrzymamy dostęp do materiałów filmowych ze spotkania, zawierających pokaz nabytych przez uczniów umiejętności, w celu wykorzystania ich na zajęciach szkolnych.

Opiekę nad uczniami w trakcie wyjazdu do RCKP sprawowały panie – Agata Misygar-Grzesik oraz Beata Orzechowska.


Udział w akcji "Razem na święta"

Wolontariusze z naszej szkoły w okresie przedświątecznym wzięli udział w akcji „Razem na Święta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc innym, budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach tej akcji członkowie SK PCK przekazali osobom samotnym, potrzebującym, seniorom kartki z życzeniami świątecznymi oraz paczki z artykułami żywnościowymi. Uczniowie proponowali również mieszkańcom Potoka pomoc w przedświątecznych porządkach i zakupach. W akcji aktywnie uczestniczyli – Klaudia Dobrowolska, Szymon Czelny, Mikołaj Strugała z klasy VI oraz Patrycja Lawera i Weronika Lipińska z klasy VII wraz z opiekunem – p. Agatą Misygar-Grzesik.

 

Sukces uczniów V klasy w Ogólnopolskim konkursie "Hej kolęda, kolęda"

I miejsce w Ogólnopolskim konkursie "Hej kolęda, kolęda" . Gratulacje dla uczniów i opiekuna pani Wioletty Zygmunt!

Facebookowicze - dziękujemy za wasze lajki!!!!

Prezent od Louis Vuitton dla znanej poetki? Tajemniczy kufer z dworku - Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

Pod takim tytułem ukazał się na portalu Historia: Poszukaj artykuł Historionautek z naszej szkoły. Strona prowadzona jestnprzez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. W programie Historionauci zachęcano uczniów i uczennice do poznawania historii poprzez szczegół i lokalny kontekst.

Punktem wyjścia do opowiedzenia naszej historii z okresu 1795-1939 (drogi do niepodległości, odbudowa państwa polskiego) był obiekt muzealny z Żarnowca - kufer podróżny autorki Roty.

Autorkami publikacji są: Róża Ekert, Patrycja Lawera, Weronika Lipińska, Małgorzata Targ i Julia Zych. Link do artykułu!!!

Gratulujemy!


Więcej o projekccie: Historia: Poszukaj Portal Edukacyjny,

 

bip2.png
jedlicze.png
men.jpg
ko.png
cke.png
oke2.jpg