Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

"Kiedy zależy Ci na czymś , to mocno w to wierz..."

Drukuj

Oto jedna z mądrości życiowych pojawiająca się w musicalu „W 80 dni dookoła świata" zaprezentowanym przez aktorów z Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzeć to barwne przedstawienie 10 lutego 2017r. w krośnieńskim RCKP. Spektakl muzyczny na motywach powieści Juliusza Verne'a to niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga. Wartka akcja, różnorodność kostiumów wielu postaci, oryginalna scenografia i niepowtarzalna muzyka przeniosła wszystkich widzów w inny wymiar, w którym bardzo liczy się czas… Upływające dni, godziny, a nawet minuty tej niebywałej eskapady uświadamiają wszystkim, jak istotna jest każda chwila naszego codziennego życia. W nim też trwa nieustanna pogoń w stronę wyznaczonego celu. Podróżując z Passepartout i Phileasem Foggiem uczniowie poznali kulturę i obyczaje innych narodów. Przed spektaklem uczniowie mieli możliwość podziwiać piękne obrazy związane tematycznie z rokiem 966, czyli chrztem Polski. W czasie wycieczki dziećmi opiekowały się panie : Teresa Korona-Garbacik, Elżbieta Bajger i Dorota Pniewska.