Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

„Ratujemy i uczymy Ratować” - udział w ogólnopolskiej akcji

Drukuj

16 października to dzień, który jest ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji jako “Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” pod nazwą "Restart a Heart Day" i po raz kolejny w tym dniu uczniowie z Potoka wzięli udział w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej przez jak największą ilość osób. Akcja rozpoczęła się o godzinie 12.00  i trwała do godziny 12.35. Każdy   z uczestników - kilkakrotnie - wykonywał 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz dwa wdechy. Resuscytację wykonywali uczniowie z klasy IV, V, VI i VII. Cała akcja była rejestrowana, a nagranie wideo zostanie przesłane do organizatorów. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły dowiedli, że stanowią grupę odpowiedzialnych ludzi, którzy wiedzą, że życie ludzkie jest najwyższą wartością.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy Ratować”. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Elżbieta Bajger, a filmowaniem zajął się pan Adrian Gierula.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji i włączenie się do akcji !