Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Mistrzostwo Gminy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Drukuj

Dnia 18 grudnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Do turnieju zgłosiły się drużyny: z Jedlicza, Jaszczwi, Dobieszyna i Potoka. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 2x7 min.

Drużyna dziewcząt odniosła bardzo duży sukces, gdyż zdobyła I miejsce w  Gminie Jedlicze. Nasze młode szczypiornistki stanęły na wysokości zadania, pokonały wszystkie drużyny i uzyskały awans do  zawodów powiatowych. Drużyna dziewcząt wystąpiła w następującym składzie: Paula Jasińska, Julia Rak, Agata Woźniak z kl. IIIG, Magdalena Grzesik, Karolina Hac, Zuzanna Hac, Maja Stareńczak z kl. IIG oraz Weronika Piecuch z kl. VII.

Natomiast u chłopców walka o drugie miejsce  toczyła się do samego końca. Pomimo, że chłopcy w ostatnim spotkaniu grali w osłabieniu, ale i tak pokazali ducha walki i doprowadzili do remisu 2:2. Dopiero po podliczeniu małych punktów okazało się, że mieli gorszy bilans bramkowy i uplasowali się na miejscu III. Drużyna chłopców: Jakub Gadzała, Krzysztof Kwolek, Daniel Młocek z kl. IIIG, Kacper Piotrowski, Krystian Majewski, Kacper Rodzaj z kl. IIG oraz Michał Chrobak, Sebastian Pieknik i Maciej Półchłopek z kl. VII.

 

Opiekunką drużyn była pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!