Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia

Drukuj

Na Święta Bożego Narodzenia czekamy wszyscy z wielką radością. Ten radosny nastrój panował także w naszej szkole ostatniego dnia nauki przed przerwą świąteczną – w piątek 22 grudnia br. Na pierwszej lekcji uczestniczyliśmy w Jasełkach, przygotowanych przez uczniów klasy piątej i szóstej, pod czujną opieką pani katechetki Zofii Baraniec i pani Elżbiety Bajger. Fragmenty kolęd i historia narodzin Pana Jezusa wprowadziła publiczność w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie tej części uroczystości, dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan złożył uczniom, rodzicom i nauczycielom życzenia świąteczne.

Na kolejnej lekcji odbył się szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Inicjatorem konkursu była pani Wioletta Zygmunt – nauczyciel muzyki. Wszystkie klasy przygotowały się do występów wzorowo – doznania słuchowe i wizualne publiczności były ogromne. Jury w składzie: dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan, nauczycielka matematyki pani Anna Gonet i  przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Skórka, ogłosiło zwycięzców – klasa I szkoły podstawowej i klasa II gimnazjum. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Wielkie słowa uznania  należą się także wychowawcom, którzy zaangażowali się w ten projekt i pomogli dzieciom przygotować się do tak wspaniałych występów.

Na lekcjach czwartej i piątej odbyły się klasowe wigilie. Były życzenia od wychowawców, łamanie się opłatkiem, pyszne żurki, barszcze, pierogi, gołąbki i ciasta oraz kolędy śpiewane razem przy wigilijnym stole. Składamy serdeczne podziękowania dla naszych mam, które przygotowały i podały nam wigilijne potrawy.