Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Finał akcji "Góra Grosza 2017-18"

Drukuj

W miesiącu grudniu została przeprowadzona już po raz osiemnasty, ogólnopolska akcja charytatywna „Góra Grosza”, która miała na celu zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną. W naszej szkole akcję „Góra Grosza” zorganizowało oraz przeprowadziło Szkolne Koło PCK. Jak co roku akcja ta, przybrała w naszej szkole formę konkursu na najwyższą zebraną kwotę w klasie. Po zakończeniu akcji, członkowie koła wraz z opiekunką panią Agatą Kazalską, podliczyli zebrane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach. Klasy rywalizując między sobą zebrały razem kwotę 265,98 zł.

Najwięcej groszy w porównaniu do zebranej kwoty w szkole - wyrażonych w procentach - zebrała klasa VI, która zajęła I miejsce, II miejsce ex aeqvo zdobyły klasy IV i III gim, a na III miejscu uplasowała się klasa III. Natomiast w przeliczeniu na jednego ucznia wyniki się zmieniają - i tak: bezkonkurencyjna okazała się klasa VI, która zajęła I miejsce w szkole, II miejsce klasa IV, a na III miejscu uplasowała się klasa III gim. Kolejne miejsca: IV miejsce - klasa V, V miejsce - klasa III i VI miejsce - klasa VII.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej rywalizacji za rok!!!