Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

X obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci ofiar Holocaustu

Drukuj

W czwartek, 25 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyły się środowiskowe X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu na Podkarpaciu. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 - uroczystym nabożeństwem w intencji Ofiar Holokaustu w potockim Kościele. Następnie w budynku szkoły odbyło się spotkanie z wnuczkami osób, które przeżyły Holokaust: panią Deanna Segall i Hannah Gill ze Stanów Zjednoczonych. Gościom ze Stanów towarzyszyły panie Natalia Mazur i Ewa Trojanowska z Poznania. Kolejno, pani Zofia Macek  - emerytowana nauczycielka historii, wygłosiła prelekcję na temat obozu hitlerowskiego w Szebniach. Uczniowie i absolwenci szkoły przygotowali na zakończenie okolicznościowy montaż  słowno - muzyczny pod znamiennym tytułem " Nie pytajcie, nie powiem, nie wiem..." Uczestnicy uroczystości mogli podziwiać także piękne fotografie wykonane przez uczniów, ukazujące pozostałości kultury żydowskiej w naszym najbliższym otoczeniu. Wernisaż fotograficzny przygotowali: Michał Wiatr, Julia Zych, Damian Woźniak - z klasy IV; Oliwier Gębarowski, Wiktor Gierula z klasy VI; Weronika Korczykowska, Paulina Zych - z klasy VII; Kacper Rodzaj - z klasy II gim i Julia Rak - z klasy III gim.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych - pan Ryszard Zagórki - z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze oraz radni Rady Miejskiej w Jedliczu na czele z panem Piotrem Woźniakiem - przewodniczącym Rady. Obecni byli także: pan Andrzej Guzik - wicedyrektor PCEN w Krośnie, Ks. Franciszek Partyka - proboszcz Parafii Potok oraz dyrektorzy szkół i placówek z terenu Gminy Jedlicze, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Organizatorem uroczystości byli : Burmistrz Jedlicza, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Składamy gorące podziękowania dla wszystkich mam, które przygotowały poczęstunek dla gości i zajmowały się serdeczną obsługą.

Galeria zdjęć z uroczystości! Informacja i zdjęcia na stronie www Gminy Jedlicze!