Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wycieczka do Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej

Drukuj

Dnia 28 września 2018 roku uczniowie klas czwartych: Szkoły Podstawowej w Potoku i Szkoły Podstawowej w Szebniach wraz z wychowawczyniami: panią Agatą Kazalską i panią Wiolettą Zygmunt, wybrali się na wyprawę do Ośrodka Edukacyjnego przy Magurskim Parku Narodowym w Krempnej.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu ekologii, znajomości fauny i flory beskidzkiej. Obejrzeli multimedialny spektakl mówiący o historii kształtowania się danego krajobrazu. Największą atrakcją była główna sala muzealna, gdzie na powierzchni 400m2 zrekonstruowano naturalne środowisko beskidzkie w czterech porach roku. Rekonstrukcja została bardzo dokładnie wykonana i obejmowała zwierzęta, rośliny występujące na beskidzkich łąkach i w lasach z niebywałą atrakcją - leśny strumień osadzony w jesiennym krajobrazie.

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, cała grupa udała się na ścieżką przyrodniczą „Kiczera”. W czasie wędrówki dzieci obserwowały różnobarwne zbiorowiska roślinne Magurskiego Parku Narodowego. Łagodny przebieg stoków sprawił, iż każdy piechur – czwartoklasista, mógł sobie poradzić ze wspinaczką. Na końcowym przystanku czekało rozpalone ognisko ze smaczną kiełbaską.

Dla czwartoklasistów była to niezapomniana lekcja przyrody. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły, gdzie z niecierpliwieniem na parkingu czekali rodzice.