Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Z wizytą w Teatrze Lalek

Drukuj

Czwartego października uczniowie z klasy pierwszej i drugiej naszej szkoły, wzięli udział w wycieczce do Teatru Maska w Rzeszowie. Dzieci obejrzały tam spektakl pt „Calineczka”. Poprzez zabawną formę, ruch i  dźwięk tworzony na żywo na scenie, dzieci poznawały przygody głównej bohaterki. Zamiast słów aktorzy komunikowali się z widzami za pomocą obrazów i gestów. Działały one trochę jak lustro, w którym maluchy mogły się przejrzeć. Twórcy spektaklu, aby oddać skalę otaczającego Calineczkę świata, postawili na wykorzystanie ciekawych, wielkich form, które dzięki aktorom zaczęły tworzyć sceniczną rzeczywistość.

Po zakończonym spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej „W Muzeum Lalek Teatralnych czyli mali aktorzy w przenośnym kuferku” prowadzonej przez aktorkę z Teatru Maska. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała ona uczniom o różnych rodzajach lalek wykorzystywanych do realizacji przedstawień oraz zapoznała ze zbiorami Muzeum Lalek Teatralnych Teatru Maska. Każde dziecko mogło pobawić się prezentowanym rodzajem lalek oraz poznać zasady ich animacji. Były jawajki, marionetki, kukły, pacynki, lalki dla dzieci i dla dorosłych. Uczestnikami wycieczki opiekowała się pani Teresa Korona-Garbacik i pani Elżbieta Bajger.