Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

Drukuj

22 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie odbyły się XII Regionalne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.W konkursie wzięło udział 25 zespołów młodych ratowników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, w tym 4 zespoły ze Słowacji. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Burda, Karolina Hac i Krystian Majewski. Głównym celem konkursu jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży szkolnej.

Podobnie jak w poprzednich latach, młodzież w pierwszej części ratowniczych zmagań rozwiązywała test wiedzy z pierwszej pomocy, następnie udzielała praktycznej pomocy w trzech ogniskach urazowych. Tegoroczne ogniska to: wypadek komunikacyjny (kierowca - ciężarna kobieta po najechaniu na przechodnia straciła przytomność, potrącony pieszy ze złamaniem otwartym kości goleniowej), wypadek na boisku (bójka kibiców z urazami: wbity nóż w ramię, rana szyi oraz padaczka). Na oddzielnym ognisku uczestnicy mistrzostw prowadzili z kolei resuscytację krążeniowo-oddechową we wszystkich kategoriach wiekowych (niemowlę, dziecko, dorosły).

Opiekunem grupy była pani Małgorzata Ginalska – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.