Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wakacyjna wycieczka do Bochni i Krakowa

Drukuj

W wakacyjny dzień  14 sierpnia 2019r. odbyła się wycieczka do Bochni i Krakowa. W wycieczce uczestniczyła 40 - osobowa grupa dzieci i młodzieży ze świetlic Opiekuńczo - Wychowawczych działających na terenie Gminy Jedlicze.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta  w Kopalni Soli w Bochni, która jest najstarszą kopalnią  soli na ziemiach polskich.  Uczestnicy zwiedzanie rozpoczęli zjazdem głównym szybem. Trasa wiodła przez unikalne komory solne i stare wyrobiska. Wychowankowie świetlic przeszli przez trasę turystyczną, zwiedzili kaplicę św. Kingi z wykutymi w soli ołtarzami oraz figurami świętych, poznali legendę o Św. Kindze i soli. Na trasie zwiedzania z wielkim zainteresowaniem uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne oraz film o historii kopalni. Bardziej odważni chłopcy próbowali zjechać  zjeżdżalnią na pochylni, którą dawniej transportowano sól z komory Ważyn na poziom August. Ma ona długość 140 metrów, a różnica poziomów wynosi 40 metrów.  Dopełnieniem atrakcji były gry: w piłkę koszykową, nożną, a także tenisa stołowego. Wszyscy byli dość zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pozytywnie nastawieni do dalszej wycieczki.

W Krakowie wędrówkę rozpoczęliśmy od Rynku Głównego, gdzie w karczmie czekał przygotowany wcześniej obiad. Po obfitym i bardzo smacznym  posiłku cała grupa podziwiała Sukiennice. Następnie  wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Ostatnim punktem wycieczki były szaleństwa w ”GOJUMP” największym w Małopolsce Parku Trampolin. Świetna zabawa była gwarantowana, gdyż można było wykonywać skoki w powietrzu, ćwiczenia równoważne, zjeżdżać na zjeżdżalniach pontonowych, bawić się w basenach z gąbek, grać w zbijaka, a także swoje umiejętności akrobatyczne wykonywać na arenie trampolin.

Wycieczka dostarczyła niesamowitych wrażeń.  Po powrocie wszyscy z uśmiechem powitali swoich rodziców, czekających na swoje pociechy.

Kierownikiem wycieczki była pani Agata Kazalska, zaś opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawowali: pani Beata Orzechowska, pani Magdalena Dąbrowska i pan Bartosz Kazalski.

Podziękowania dla Pani Jolanty Urbanik Burmistrza Gminy Jedlicze za środki finansowe otrzymane na opłacenie kosztów wycieczki, a Pani Małgorzacie Głowackiej -  Pietruś  Kierownikowi Referatu Działalności Gospodarczej za pomoc w organizacji  wyjazdu.