Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w Noworocznym Konkursie Kolęd i Pastorałek

Tradycyjnie w okresie świąteczno - noworocznym uczniowie z terenu gminy Jedlicze mają możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych w Noworocznym Konkursie Kolęd i Pastorałek. W niedzielę 13 stycznia 2019r. odbyły się przesłuchania konkursowe dla poszczególnych grup wiekowych. Po raz kolejny sala widowiskowa wypełniła się dźwiękami znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek. Na scenie zaprezentowało się wielu młodych, znakomitych artystów - wśród nich uczennice naszej szkoły: Zosia Gierula i Julia Furtek w kategorii klas IV-VI oraz Maja Stareńczak w kategorii klas VII - III gim. Dziewczynki przygotowywały się do występów pod opieką pani Wioletyy Zygmunt.

Dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły na zewnątrz !

 

 

Musical „Przygody Wilka i Zająca”

W środę, 9 stycznia 2019 r., uczniowie z klasy I, II, IV i V uczestniczyli w wycieczce  do RCKP w Krośnie, obejrzeli  tam musical „Przygody Wilka i Zająca”. Akcja przedstawienia rozgrywała się w lesie. Świetny Impresario i „twórca gwiazd” Mister Baj dowiedział się, że w pobliskim lesie mieszka niezwykły Wilk, który tańczy i śpiewa. Postanowił zaangażować go do swojego zespołu i wyruszyć w trasę koncertową. W lesie tymczasem działy się bardzo dziwne rzeczy. Pan Gajowy ogłosił wielką akcję sprzątania lasu. Kto żyw chodził z workiem i zbierał różne odpadki, porzucone w lesie przez turystów. Śmieci zbierała Tańcząca Dziewczyna, Zając, a także Strażak i Szalony Drwal. Atrakcyjności spektaklowi dodała piękna oprawa muzyczna oraz gra świateł. Nad całością  przedstawienia czuwał impresario - Mister Baj, uświadamiający dzieciom,  że w życiu powinno poszukiwać się takich wartości jak: dobroć, serdeczność, miłość, chęć niesienia pomocy innym.

Musical przedstawiła Łódzka Agencja Koncertowa. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie Elżbieta Bajger, Teresa Korona-Garbacik, Agata Kazalska i Beata Orzechowska.

 

 

Komunikat - wywiadówka

Zapraszamy Rodziców naszych uczniów, na wywiadówkę, która odbędzie się w czwartek 10 stycznia 2019 r. o godz. 16.30

Serdecznie zapraszamy!!!

Galeria zdjęć z Jasełek dla rodziców !!!

 

Świąteczne Życzenia

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, szczęścia i spokoju w gronie rodzinnym.
Niech nadchodzące Święta napełnią radością Nasze serca i Nasze domy,
a nowy 2019 r. niech przyniesie Wszystkim  tylko to, co najlepsze.

Pracownikom, uczniom, rodzicom, przyjaciołom szkoły życzy dyrektor szkoły Andrzej Dziugan
Boże Narodzenie 2018


Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia są w naszej szkole corocznie kultywowane. W tym roku szkolnym - w piątek  21 grudnia - odbyła się uroczysta akademia, wspólne kolędowanie  oraz wigilie klasowe, przygotowane przez uczniów i mamy. Barwne jasełka i kolędy, przygotowane zostały przez najmłodszych uczniów z klasy I i II. Dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan w serdecznych słowach podziękował młodym wykonawcom za udane jasełka i kolędy. Życzył wszystkim radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i samych sukcesów w nowym 2019 roku.

Uroczysty, świąteczny nastrój został stworzony także dzięki aktywnej pracy nauczycieli: pani Teresie Koronie-Garbacik, pani Elżbiecie Bajger, pani Wiolettcie Zygmunt.

 

Gminne podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2017/2018

Dnia 20 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2017/2018, szkół podstawowych z terenu gminy Jedlicze. Nasza  szkoła w końcowej klasyfikacji gminnej, po raz kolejny zajęła zaszczytne II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz III miejsce w Igrzyskach Dzieci. Dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan wraz z panią Agatą Kazalską i przedstawicielami uczniów: Rózą Ekert z kl. VII i Mikołajem Strugałą z kl. V otrzymali puchary dyplomy oraz cenny sprzęt sportowy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym sportowcom, a także absolwentom, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku!

Wyniki współzawodnictwa gminnego za rok szkolny 2017/2018:

 

Więcej…