Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

W poniedziałek 4 września  nastąpi rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/18. O godz. 8.00 odbędzie się Msza Święta w kościele parafialnym , a następnie w budynku szkoły o godz. 9.00 rozpocznie się akademia z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.

Wakacyjna wycieczka do Parku Wodnego w Krakowie

W piękny wakacyjny dzień 10 sierpnia br. odbyła się wycieczka do Krakowa. W Wzięli w niej udział uczestnicy Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej, działającej przy Szkole Podstawowej w Potoku.

Podróż po Krakowie  rozpoczęła się od pobytu w Parku Wodnym. Po trzygodzinnych szaleństwach w największym Aquaparku w kraju, wszyscy udali się na Wawel i krakowskimi ulicami przemieścili się do Rynku Głównego, gdzie czekał na nich przygotowany wcześniej obiad.  Po posiłku cała grupa podziwiała Sukiennice. Następnie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza, a także wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym, gdzie mogli z bliska zaobserwować życie zwierząt.

Wycieczka dostarczyła dzieciom i młodzieży wiele niezapomnianych wrażeń. Była dla wszystkich wspaniałą przygodą, a także aktywnie spędzonym dniem. Po powrocie  wszyscy z uśmiechem na twarzy powitali swoich rodziców, czekających na swoje pociechy.

Kierownikiem wycieczek była pani Agata Kazalska, zaś opiekę nad uczniami sprawowali: pani Beata Orzechowska, pan Wojciech Prejznar i pan Bartosz Kazalski. Fundatorem wycieczek była Gmina Jedlicze.

podręczniki w roku szkolnym 2017/18

W roku szkolnym 2017/2018 dotacja na podręczniki obejmuje wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum.

Oznacza to, że szkoła zapewnia zakup podręczników dla wszystkich uczniów z wyjątkiem przedmiotów: religia i wychowanie do życia w rodzinie.

Podręczniki do katechezy:

Klasa I szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: JESTEŚMY RODZINĄ PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa II szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: KOCHAMY PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa III szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: PRZYJMUJEMY PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa IV szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: JESTEM CHRZEŚCIJANINEM – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa V szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: WIERZĘ W BOGA – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa VI szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: WIERZĘ W KOŚCIÓŁ – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa VII szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: SPOTYKAM TWOJE SŁOWO – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa II gimnazjum
Tytuł podręcznika: Z TOBĄ IDĘ PRZEZ ŻYCIE – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa III gimnazjum
Tytuł podręcznika: ŻYJĘ TWOJĄ MIŁOŚCIĄ – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Informacja o podręcznikach do " Wychowanie do życia w rodzinie" zostaną podane w późniejszym czasie

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/17 rozpocznie się 23 czerwca w piątek o godz. 8.00 Mszą Świętą.  O godz. 9.00 nastąpi ciąg dalszy uroczystości podczas której uczniowie otrzymają upragnione świadectwa.

Sesja popularnonaukowa Plusy dziesiątej muzy

Plusy dziesiątej muzy - to temat tegorocznej sesji popularnonaukowej, która odbyła się  9 czerwca 2017 roku w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

Współorganizatorami spotkania dla osób związanych z edukacją filmową oraz młodzieży szkolnej byli: krośnieński oddział Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Muzeum Podkarpackie w Krośnie oraz Zespół Szkół im. Edmunda Łozińskiego w Potoku.

Bardzo  efektowną  scenografię sesji stanowiła wystawa muzealna „Hełmy, czapki i mundury w dziejach armii świata”, której kuratorem był Łukasz Kyc - pracownik muzeum.

Sesję rozpoczął „kinowy” wykład Marty Kraus z Podkarpackiej Komisji Filmowej w Rzeszowie, która przedstawiła zalety edukacji filmowej w szkole. Drugim prelegentem był ks. dr Antoni Michno (wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie). Jego wystąpienie nosiło tytuł „Wychowanie patriotyczne w obiektywie” i stanowiło odniesienie zarówno do osobistych wspomnień jak i wychowania jako procesu i wartości  pedagogicznej, wpisanych w filozofię edukacyjną współczesnego społeczeństwa polskiego.

Druga część sesji rozpoczęła się od prelekcji zatytułowanej „Techniczne aspekty tworzenia filmów dokumentalnych jako multimedialnych lekcji historii”, którą wygłosił Bogdan Adam Miszczak (Telewizja Obiektyw).

Sesja w krośnieńskim muzeum stała się również miejscem debiutów dla naszych uczniów: gimnazjalistek, które wystąpiły w roli prowadzących oraz dla pełnych wdzięku i dziecięcego uroku zuchów z 9 Gromady Zuchowej „Smerfy”.

Dzieci ubrane w wielobarwne stroje wykonały „Suitę taneczną”, w skład  której wchodziły tańce narodowe oraz niezwykle widowiskowy „Taniec z flagą”.

 

Sukces uczniów na turnieju tenisa stołowego

W sobotę dnia 3 czerwca 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ustrobnej, odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wojaszówka. Turniej przeznaczony był dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjów. Zawody rozegrane zostały systemem pucharowym do trzech zdobytych punktów. Zawody zakończyły się sukcesem dla uczniów naszej szkoły: Róży Ekert z kl. V i Mikołaja Strugały z kl. IIISP, którzy w swojej kategorii wiekowej zdobyli III miejsca.

Gratulujemy!