Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w Zawodach Pierwszej Pomocy

W piątek 8 czerwca 2018 roku trójka naszych uczniów z gimnazjum: Paula Jasińska, Julia Rak i Julian Molisak, wzięli udział w Zawodach Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Organizatorami VIII edycji zawodów byli między innymi: Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie.

Uczniowie gimnazjów podczas zawodów wzięli udział w teście wiedzy, następnie sprawdzili swoje umiejętności praktyczne, gdzie byli grupowo oceniani udzielając pomocy poszkodowanym w czterech scenkach. Pierwsza z nich to wypadek na drodze, gdzie znajdowały się dwie poszkodowane kobiety. Druga scenka zorganizowana została na Podcieniach, gdzie należało przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz użycie defibrylatora AED na fantomie. Trzecia to niebezpieczne zdarzenie z użyciem broni palnej. Czwarte odbyło się w Wieży Farnej i polegało na uratowaniu osoby z chorym sercem. Ciekawym urozmaiceniem turnieju był strażacki pokaz ratowania nieprzytomnego człowieka ze szczytu Wieży Farnej.

Sędziowie skrupulatnie podsumowali każdą ze scenek, nasi uczniowie wykazali się sporą wiedzą oraz umiejętnościami. W zawodach chodziło przede wszystkim o naukę i o to, by umiejętności udzielania pierwszej pomocy zostały w młodym człowieku już na zawsze. Otrzymane nagrody były dla uczniów miłym dodatkiem. Gratulujemy młodym ratownikom przejścia tego trudnego testu!

Uczniów do zwodów przygotował pan Andrzej Dziugan, a opiekę sprawowała pani Elżbieta Bajger.

 

Udział w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym klas IV

W środę 6 czerwca br. dwoje uczniów klasy czwartej: Julia Zych i Mikołaj Strugała wzięło udział w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym klas IV, organizowanym przez Szkołę w Moderówce. Był to pierwszy zewnętrzny, poważny sprawdzian wiedzy i umiejętnosci matematycznych czwartoklasistów. Uczniom naszej szkoly nie udało się zdobyć punktowanych miejsc, ale nowe doświadczenia zdobyte w trakcie udziału w konkursie są bezcenne.

Życzymy młodym matematykom sukcesów w kolejnych konkursach. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Michalina Józefowicz.

 

II miejsce w Świetlicowym Turnieju Piłki Nożnej

W niedzielę dnia 3 czerwca 2018 r. z okazji „Dnia Dziecka” na boisku przy Szkole Podstawowej w Jedliczu, odbył się IV Świetlicowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze. W zawodach brały udział świetlice z: Dobieszyna, Jaszczwi, Moderówki, Potoka, Piotrówki, Poręb i Żarnowca.

Drużyny podzielone zostały na 2 grupy, w której rywalizowały systemem” każdy z każdym”. Po zaciętych meczach, w finale zmierzyły się drużyny z Jaszczwi i Potoka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. Lepszą drużyną okazała się świetlica z Jaszczwi, pokonując młodych zawodników z Potoka. W wyniku sportowej rywalizacji III miejsce wywalczyła drużyna z Piotrówki, wygrywając ze świetlicą z Moderówki 2:1. Drużyny, które uplasowały się na podium otrzymały puchary, dyplomy i sprzęt sportowy, a pozostałe świetlice dyplomy. Dla uczestników zawodów nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Nagrody rzeczowe i słodkości ufundowane zostały przez patrona turnieju – Burmistrza Gminy Jedlicze – serdeczne podziękowania.

Mecze sędziował Pan Zenon Wiśniowski, którego na linii bocznej wspierał Pan Bartosz Kazalski, natomiast koordynatorem turnieju była pani Agata Kazalska.

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Więcej…

"Kocham Cię Mamo i Tato"

29 maja uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej wystawili dla swoich rodziców program artystyczny „Kocham Cię Mamo i Tato”. Były wiersze, piosenki, gra na dzwonkach chromatycznych i na fletach. Nie zabrakło również przedstawienia. Tym razem był to „Zielony Kapturek”. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert, w którym dzieci zaprezentowały rodzicom samodzielnie wybrane i przygotowane piosenki. Po pięknym i pełnym wzruszeń występie, rodzice mogli częstować się wspaniałymi ciastami upieczonymi przez mamy. Nad całością uroczystości czuwały wychowawczynie klasy pierwszej i trzeciej.


Nad przepaścią - spektakl profilaktyczny

W środę 23 maja br. uczniowie klas IV - III gim wzięli udział w dwugodzinnym spektaklu profilaktycznym "Nad przepaścią", dotyczącym szkodliwosci używek oraz problemów uzależnień. Aktorzy teatru "Inspiracja" z Krakowa - Paulina Chmura i Jacek Zaborowski - przedstawili młodzieży dwójkę przyjaciół, połączonych wspólną pasją wspinaczki sportowej. W trakcie przygotowań do zawodów jeden z członków tandemu ulega zafascynowaniu "luzackim" stylem życia, zaczyna nadużywać szkodliwych używek. Ulega złudzeniu pozornej wolności, przesadnemu mniemaniu o swojej wielkości i swoich możliwościach sportowych - pomimo zaprzestania treningów. W efekcie takiego nieodpowiedzialnego postępowania jednego z członków zespołu, udział w wymarzonych zawodach staje się niemożliwy, a życiowy cel, do którego obydwoje dążyli - nieosiagnięty. "Eksperymentowanie" z używkami zakończyło się przegraną.

Po spektaklu młodzież uczestniczyła w warsztatach z aktorami. Utworzone grupy pracowały nad problemem ujemnych skutków, wynikających z używania używek oraz nad  przyczynami, które powodują, że młodzież sięga po używki. Zarówno skutki i przyczyny, podane przez naszą młodzież, zostały szczegółowo omówione i przedyskutowane z aktorem prowadzącym. Dyskusja  była bardzo wartościowa i powinna wstrząsnąć tymi uczniami, którzy już w wieku szkolnym zaczynają stąpać nad przepaścią - uzależnieniem.

Spektakl został sfinansowany przez Gminę Jedlicze.

 

Komunikat dla rodziców - wywiadówka

W najbliższy czwartek 24 maja br., o  godz. 16.30 odbędzie się zgodnie z planem Wywiadówka ogólnoszkolna - zebranie ogólne z rodzicami uczniów, zebranie z wychowawcami klas (oprócz wychowawcy klasy pierwszej), indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.

Ze względu na ważność omawianych spraw,  prosimy wszystkich rodziców o niezawodne przybycie.

Wywiadówka dla klasy pierwszej odbędzie się w innym terminie, ustalonym przez wychowawcę panią Teresę Koronę-Garbacik.