Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

III miejsce podczas Powiatowych Igrzysk Dzieci w Minipiłce Siatkowej Chłopców

Dnia 23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Rogach, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w minipiłce siatkowej chłopców. Do zawodów zgłosili się mistrzowie poszczególnych gmin z powiatu krośnieńskiego: SP Potok, SP Łęki Strzyżowskie, SP Korczyna,  SP Lubatowa i SP Targowiska. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano dziesięć spotkań. Nasi młodzi siatkarze po zaciętych i wyrównanych meczach, odnieśli duży sukces, gdyż zajęli III miejsce w powiecie gromadząc tyle samo punktów, co drużyna z Korczyny, która uplasowała się tuż za zwycięzcą z Łęk Strzyżowskich. Walka o drugą i trzecią pozycję toczyła się do ostatniej piłki, jednak po podliczeniu wyników wszystkich spotkań jeden set zadecydował o wyższym miejscu SP z Korczyny.

Drużynę ze szkoły podstawowej reprezentowali: Kajetan Chamioło, Kacper Komisarz, Mateusz Adamczuk, Wiktor Gierula, Maciej Danek, Oliwier Gębarowski z kl. VI, Patryk Siekaniec, Jakub Lisowski z kl. V i Mikołaj Strugała z kl. IV. Opiekunką drużyny była Pani Agata Kazalska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

 

Dzień Otwarty - 22 marca 2018 - dla rodziców siedmio i sześciolatków

Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego zapraszają serdecznie rodziców dzieci siedmio i sześcioletnich na Dzień Otwarty Szkoły w najbliższy czwartek 22 marca 2018 r. w godz.16.00 - 17.00.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dzień otwarty - 22 marca 2018 - dla rodziców

W najbliższy czwartek 22 marca br. w godz. 17.00-18.00 odbędzie się zgodnie z planem Dzień Otwarty - indywidualne spotkania nauczycieli z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2018 r. - przywitał nas piękną zimową aurą. Uczniowie i wychowawcy klas: I, III, IV i II gim, nie zrażeni tym faktem, wybrali się na zaplanowane wycieczki w poszukiwaniu wiosny. Dzieci z klas młodzszych udały się do Szkoły Ludowej w Żarnowcu, uczniowie klasy IV i II gim do kina Helios w Krośnie.

Opiekunami grup byli nauczyciele: Teresa Korona Garbacik, Dorota Pniewska, Michalina Józefowicz, Adrian Gierula. Dziękujemy rodzicom za finanse i transport!

Relacja z wycieczki klasy I  i  III: Pierwszym punktem wyprawy była lekcja muzealne w Szkole Ludowej.  Siedząc w dawnych ławach, dzieci wcieliły się w uczniów sprzed stu lat i na własnej skórze przekonały się, jak to dawniej w szkole bywało. Miały możliwość pisania piórem maczanym w kałamarzu, klęczały na grochu, bawiły się zabawkami takimi jak dzieci w XIX wieku. Po posiłku wszyscy udali się do Muzeum Marii Konopnickiej.  Zwiedzanie dzieci rozpoczęły od  budynku "Lamusa” wybudowanego  w latach 1985-1991 na fundamentach dawnego spichlerza dworskiego i zaadaptowanego do potrzeb muzealnych. Zobaczyły tam ekspozycję MARIA KONOPNICKA – POETKA, PODRÓŻNICZKA, EUROPEJKA. Jest to ekspozycja stała, biograficzno-literacka, prezentująca życie i wielokierunkową twórczość autorki. Następnie uczniowie przeszli do dworku w którym mieszkała poetka. Zobaczyli tam kolekcję darów jubileuszowych znajdujących się  w pokojach -„Spiżarnia", „Pokój Ciemny”, „Dawny Gabinet”, które otrzymała Maria Konopnicka z okazji jubileuszu 25-lecia pracy pisarskiej od różnych towarzystw, instytucji oraz osób z Europy i Ameryki. Zwiedzili również „Gabinet”, „Sień” i „Jadalnię”, Pokój Kredensowy” i „Kuchnię”, pomieszczenia urządzone zgodnie z duchem epoki.

Galeria zdjęć.

 

Pola Nadziei 2018

Szkolne Koło PCK bierze po raz dziewiąty udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. W Niedzielę Palmową 25 marca 2018r. przed mszami w Kościele w Potoku, wiernych powitają wolontariusze z bukietami żółtych, wiosennych żonkili - symbolami akcji. Każdy darczyńca na rzecz krośnieńskiego hospicjum otrzyma pamiątkowy żonkil, wykonany osobiście przez uczennice naszej szkoły.

Zapraszamy mieszkańców Potoka do udziału w tej charytatywnej akcji, wspierającej Hospicjum w Krośnie!


Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów

Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów odbywają się w naszej szkole dniach 19 - 20 marca br.

Porządek rekolekcji:

klasy I - IV: 1,2 lekcja - zgodnie z planem; 3,4 lekcja - nauka rekolekcyjna;

klasy V - III gim: 1,2,3,4 lekcja - zgodnie z planem; 5,6 lekcja - nauka rekolekcyjna.

Po naukach rekolekcyjnych uczniowie udają się do domu.

Rekolekcje prowadzi Ks.dr Stanisław Dyndał - misjonarz, wychowawca młodzieży, judoka, podoprucznik rezerwy.

Informacje na temat szerokiej wychowawczej działalnosci księdza:

Rozmowy o patriotyzmie, Nowy klub działa w Krośnie, Wakacje w mundurach.