Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Komunikat - 2 listopada - dniem nauki szkolnej

Przypominany uczniom i rodzicom, że czwartek - 2 listopada 2017 r., jest w naszej szkole dniem nauki szkolnej.

Drzewko za butelkę

Przypominany uczniom i rodzicom, że termin zbierania plastikowych butelek w akcji "Drzewko za butelkę" dobiega końca w naszej szkole w czwartek 2 listopada 2017 r.

Prosimy o przynoszenie policzonych butelek w zamkniętych workach i zgłoszenie do wychowawcy klasy liczby przyniesionych butelek.

Wycieczka edukacyjna do Sanoka

W piątek 20 października 2017r. uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej SP pod opieką wychowawczyń pani Teresy Korony – Garbacik i pani Doroty Pniewskiej pojechali na wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Jest to pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce, założone po drugiej wojnie światowej. Park etnograficzny zajmuje powierzchnię 38 ha.

Uczniowie zwiedzali muzeum w dwóch grupach, słuchając ciekawych historii opowiedzianych przez przewodników. Uczniowie zwiedzili sektor bojkowski, a w nim chyżą chatę oraz bogato zdobioną chatę łemkowską, podziwiali piękne cerkwie. Dzieci miały możliwość usiąść w ławkach XIX wiecznej szkoły i posłuchać „koncertu zegarowego” w pracowni zegarmistrzowskiej. Spacerując po tym jedynym w swoim rodzaju muzeum wsi, dzieci mogły połączyć walory poznawczo-naukowe z prawdziwym relaksem i wypoczynkiem na łonie eksplodującej tu niemalże na każdym kroku karpackiej przyrody, zachwycającej pięknem szczególnie o tej porze roku. Zapraszamy do galerii zdjęć !


Wicemistrzostwo w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych

Dnia 18 października 2017 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych. Do turnieju zgłosiły się szkoły podstawowe z Dobieszyna, Jedlicza i Potoka. Mecze rozegrano na 4 szachownicach. Kolejność zgłoszeń do pierwszej rundy nie mogła ulec zmianie do końca turnieju, tempo gry – 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Po zaciętych rozgrywkach szachowych, zarówno w jednej jak i drugiej konkurencji, I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Dobieszyna, II miejsce Szkoła Podstawowa z Potoka, a na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Jedlicza. Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały puchary i dyplomy wręczone przez dyrektora szkoły pana Andrzeja Dziugana. Organizatorem zawodów była pani Agata Kazalska. Nad przebiegiem turnieju czuwali: pan dyrektor Andrzej Dziugan, oraz nauczycyciele pan Marek Wojdyła i pan Piotr Bril.

Naszą szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej reprezentowali: Zuzanna Hac, Daniel Młocek, Krystian Majewski i Kacper Rodzaj. Natomiast w Igrzyskach Dzieci: Julia Zych, Michał Wiatr, Oliwier Gębarowski i Kajetan Chamioło.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy  za sportową rywalizację!

 

Dzień pieczonego ziemniaka

We wtorek 17 października rodzice z klasy piątej zaprosili dzieci na „Dzień pieczonego ziemniaka”. Uczniowie, razem z wychowawczynią panią Elżbietą Bajger, udali się na działkę do pani Anny Myśliwiec - Lisowskiej. Tam palące się ognisko zapraszało swoim blaskiem do miłych i przyjemnych rozmów. Głodni po lekcjach, wszyscy ze smakiem pałaszowali upieczone własnoręcznie kiełbaski oraz upieczone ziemniaki. Na zakończenie tych miłych chwil rodzice poczęstowali uczniów pysznymi ciastkami. W przygotowaniach pomagała również pani Barbara Skórka oraz pan Tomasz Lisowski.

Rodzicom za wszystkie starania bardzo dziękujemy. Zapraszamy do galerii zdjęć.


„Ratujemy i uczymy Ratować” - udział w ogólnopolskiej akcji

16 października to dzień, który jest ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji jako “Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” pod nazwą "Restart a Heart Day" i po raz kolejny w tym dniu uczniowie z Potoka wzięli udział w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej przez jak największą ilość osób. Akcja rozpoczęła się o godzinie 12.00  i trwała do godziny 12.35. Każdy   z uczestników - kilkakrotnie - wykonywał 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz dwa wdechy. Resuscytację wykonywali uczniowie z klasy IV, V, VI i VII. Cała akcja była rejestrowana, a nagranie wideo zostanie przesłane do organizatorów. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły dowiedli, że stanowią grupę odpowiedzialnych ludzi, którzy wiedzą, że życie ludzkie jest najwyższą wartością.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy Ratować”. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Elżbieta Bajger, a filmowaniem zajął się pan Adrian Gierula.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji i włączenie się do akcji !