Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Finał akcji „Pola Nadziei 2018”

W dniu 25 marca 2018 r. - w Niedzielę Palmową - przed potockim kościołem nastąpił finał miejscowej akcji charytatywnej „Pola Nadziei 2018”. Młodzież szkolna wraz z Dyrektorem szkoły panem Andrzejem Dziuganem, koordynatorem akcji - panią Agatą Kazalską oraz panią Agatą Misygar – Grzesik, panią Beatą Telesz i panem Adrianem Gierulą, kwestowała na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Mieszkańcy Potoka chętnie wrzucali datki do puszek, a dzieci obdarowywały ich "kwiatami nadziei". Większość osób o gorących sercach, nie szczędziło złotówek, aby wspomóc krośnieńskie hospicjum, dali nadzieję właśnie tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Dochód z kwesty w kwocie 1.170.20 zł został przekazany do Hospicjum w Krośnie.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!!!

 

Kiermasz Wielkanocny

W sobotę 24 marca 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w Kiermaszu Wielkanocnym, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu. Podczas kiermaszu prezentowane były stoiska z ozdobami świątecznymi wykonanymi przez szkoły jak również potrawy świąteczne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.  Prace naszych uczniów - przepiękne pisanki i ozdoby świąteczne - cieszyły się sporym uznaniem wśród gości kiermaszu.

Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik podziwiała ozdoby na każdym stoisku oraz podziękowała wszystkim uczestnikom kiermaszu za trud włożony w przygotowanie tej świątecznej imprezy.

Przygotowaniem stołu z wielkanocnymi pracami oraz ich sprzedażą zajęły się panie nauczycielki: Elżbieta Bajger, Beata Orzechowska oraz Teresa Korona – Garbacik. Uczennica klasy VI Róża Ekert i uczennica klasy III gimnazjum Karolina Hac bardzo pomogły w prezentacji i sprzedaży prac z naszej szkoły podczas kiermaszu. Zebrana kwota w tym dniu (197 zł)  zastanie przeznaczona na cele szkoły.  Gorące podziękowania należą się również rodzicom, którzy wsparli naszą szkołę w tym pracochłonnym przedsięwzięciu, a także wszystkim uczniom, którzy przygotowali różne świąteczne ozdoby.

Podczas kiermaszu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na „Gigantyczną Palmę Wielkanocną”. Nasza szkoła zajęła II miejsce, a piękną palmę wykonali uczniowie z klasy V i VI.

Wszystkim gorąco gratulujemy !!!

 

Udział w IX Wiosennym Turnieju Wiedzy

W piątek 23 marca br. 4-osobowa drużyna z naszej szkoły wzięła udział w IX Wiosennym Turnieju Wiedzy, zorganizowanym przez szkołę w Jedliczu. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Skórka, Nikola Półchłopek, Róża Ekert i Patryk Pikul. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Agata Misygar-Grzesik.

 

Z wizytą w teatrze

W piątek 23 marca 2018 r. uczniowie klas II - IIIG i VII SP wraz z dziećmi  zaprzyjaźnionej szkoły w Jaszczwi, uczestniczyli w wycieczce do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gdzie odbył się spektakl pt.: „Balladyna”.

Punktualnie o godzinie 1800 przenieśliśmy się w problemy tytułowej bohaterki, która była złą dziewczyną i robiła wszystko, aby dotrzeć do serca króla Kirkora i tym samym do władzy. Na drodze do zrealizowania jej planów stanęła siostra Alina, którą później zabiła. Morderczyni  mimo, że dotarła do władzy, została ukarana. Trzykrotnie wydała na siebie wyrok śmierci podczas sądów królewskich, przy czym za trzecim razem pada pod uderzeniem pioruna. Przestawienie było interesujące. Scenografia ukazała najważniejsze elementy świata przedstawionego, a muzyka  wzbogaciła spektakl.

Po zakończeniu przedstawienia teatralnego, pełni wrażeń i zadumy nad ważnymi wartościami w życiu, udaliśmy się w drogę powrotną i w późnych godzinach nocnych dotarliśmy pod szkołę. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie:  Agata Kazalska i Beata Orzechowska.

 

III miejsce podczas Powiatowych Igrzysk Dzieci w Minipiłce Siatkowej Chłopców

Dnia 23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Rogach, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w minipiłce siatkowej chłopców. Do zawodów zgłosili się mistrzowie poszczególnych gmin z powiatu krośnieńskiego: SP Potok, SP Łęki Strzyżowskie, SP Korczyna,  SP Lubatowa i SP Targowiska. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano dziesięć spotkań. Nasi młodzi siatkarze po zaciętych i wyrównanych meczach, odnieśli duży sukces, gdyż zajęli III miejsce w powiecie gromadząc tyle samo punktów, co drużyna z Korczyny, która uplasowała się tuż za zwycięzcą z Łęk Strzyżowskich. Walka o drugą i trzecią pozycję toczyła się do ostatniej piłki, jednak po podliczeniu wyników wszystkich spotkań jeden set zadecydował o wyższym miejscu SP z Korczyny.

Drużynę ze szkoły podstawowej reprezentowali: Kajetan Chamioło, Kacper Komisarz, Mateusz Adamczuk, Wiktor Gierula, Maciej Danek, Oliwier Gębarowski z kl. VI, Patryk Siekaniec, Jakub Lisowski z kl. V i Mikołaj Strugała z kl. IV. Opiekunką drużyny była Pani Agata Kazalska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

 

Dzień Otwarty - 22 marca 2018 - dla rodziców siedmio i sześciolatków

Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego zapraszają serdecznie rodziców dzieci siedmio i sześcioletnich na Dzień Otwarty Szkoły w najbliższy czwartek 22 marca 2018 r. w godz.16.00 - 17.00.

Serdecznie zapraszamy!